reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

A czemu myślisz, że wytną Ci jajnik? Masz ku temu jakieś wskazania?

Ja jeszcze się nie spotkałam, żeby tak sobie usuwali jajnik. Znam 5 osób z endo i każda miała tylko czyszczenie. 1 ma 25lat i nawraca jej choroba, 1 w bliźnie po cesarce, miała zabieg i od razu zaskoczyła z drugą córcią i na razie po 5 latach jej nic nie wraca, 1 raz miała laparo, też zaskoczyła natychmiast i właśnie ma rodzić, 1 ma 50 lat, jeszcze miesiączkuje i przez to ma problemy. Co 2-3 lata miała ostatnio laparoskopie, teraz wycięli jej wszystkie narządy kobiece (bo już niepotrzebne, a tylko z nimi kłopot) i 1 ma prawie 60, powiedziała że ma już z bani bo już nie miesiączkuje...

Nie martw się i nie wkręcaj się na zapas... Jeszcze zdążysz mieć w życiu zmartwienia... Głowa do góry;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
nie mam ,ale wiesz nie wiadomo jak zrobią laparoskopię co jest w środku,bo usg wlasnie nie wszytsko moze pokazac i w razie co czy moge uprzedzic lekarza ze tylko chce wyczyscic bez usuwania np: jajnika , bo slyszalam juz takie historie ze wlasnie po operacji okazuje sie ze lakarz bz zapytania usunal to czy tamto i dlatego troche sie tego boje,ale wczesniej porozmawiam z lekarzem i ustalimy wszystko.Dziewczyny powiedzcie mi czy po usunieciu ognisk i torbieli nie macie juz bolow podbrzusza ?
 
Tere fere caly czas jednak sie zastanawiamy nad imieniem, zrezygnowalismy z Laury....Myslimy nad Francesca i Cristina. Ale jeszcze moze sie zmienic:tak:

Ja czuje sie dobrze, choc wynik histo potwierdzil nowotwor tarczycy. Nic, idziemy do przodu, co mam zrobic?? ale mam dzis dzien skielbaszony. Jeszcze na dodatek byli u mnie przez tydzien rodzice, dzis rano wyjechali i sa juz w PL ale jeszcze nie w domu, ani nawet u mojej siostry. I troche sie denerwuje:-(

Anesia, na potwierdzenie endo sa markery i inne badania, nie tylko usg. Ja uwazam, ze tego sie wyleczy hormonami i nie rozumiem czemu lekarz sie upiera. Jesli chodzi o sam zabieg to podpisujesz zgode i jesli zmiany endo sa tak duze, ze nie da sie uratowac jajnika to go tez usuwaja, ale wczesniej, przed kazda operacja informuja cie o ewentualnych komplikacjach i oczekuja twojej zgody, bez niej nie zrobia ci operacji.
Mnie nic po laparo nie bolalo.
 
anesia, po usunięciu jak już się zagoisz ze 2-3 dni nie ma bóli. Ale na pewno to sprawa indywidualna. A z tym usunięciem, to jeśli lekarze mają takie obawy, to sami Ci powiedzą, że może być taka sytuacja. Nigdy tak po prostu nie wychodzi, że ot okazuje się że wycinamy.... Spoko Stara. Luzuj się:-):tak::-):tak:

Gatto no śliczne imiona, sama bym nie wiedziała jakie wybrać. Z dziewczynką też bym miała problem:tak:
A jaki to był nowotwór? Mam nadzieję, że niezłośliwy?

Rodzice to chyba nosili cię na rękach co? Cieszą się bardzo bardzo, czy tylko cieszą? Bo mój tata to mam wrażenie, że tylko się cieszy, bo tak trzeba... Nie wypytuje o nic i traktuje jakby nic się nie zmieniło. Jakoś mi dziwnie. Nigdy nie był wylewny, ale jakoś tak... sytuacja chyba wymaga, żeby czasem zapytał, czy napisał smsa.... A nawet jak ja do niego piszę, to nic, albo obraca kota ogonem i gada o swoim zdrowiu... :eek::eek::eek::eek:
W takiej sytuacji brakuje mi mamy bardzo. Myślę o niej codziennie wieczorem przed snem:-(
 
Tere fere ja na poczatku myslalam, ze nie bedziemy mieli zadnego problemu z dziewczynskim imieniem a tu sie okazal klops.
Wspolczuje ci, ze nie bardzo masz sie z kim podzielic tym szczesciem, mama zawsze jest mama! Moi nawet sie interesuja, wiadomo mama bardziej:tak:
 
Dzięki Stara:blink:

Jak tam minął Wam dzień dziewczynki?

Ja już po szkoleniu. Całkiem fajne,:tak: rozwiązałyśmy kilka problemów z załogą, teraz musimy wdrożyć to w życie. Mam nadzieję, że się uda. :tak:
Przetyrałam się trochę. Jeszcze byłam z bratem oglądać oświetlenie do jego łazienki i mojej sypialni. Nachodziłam się po Agacie, Castoramie i Liroy'u. Padam na pysk jakbym kopała rowy.:confused: Albo już jestem starawa, albo ciąża powoduje szybką utratę energii do działania. Kiedyś dzień pełen wrażeń był dla mnie energetyzujący, teraz po takim dniu jak dziś nie mam siły umyć podłogi w domu, a mój małż zapierdziela ściany gładzią w sypialni, więc jest bajzel...
Uchhhhh... no to idę pojeździć na mopie:sorry2: szybko zrobię, szybko potem usiądę...:baffled:
 
gatto mi się podoba Cristina :)
terefere kochana, nie powinnaś się tak przemęczać ;) u nas remont na razie stanął w połowie. od następnego tyg rusamy dalej. i taż potrzebuję jakieś lampy a nic w sklepach mi się nie podoba :/
anesia89 a wcześniej też miałaś takie bóle przy @? bo ja znam 1 przypadek, że dziewczyna co miesiąc mdlała z bólu, a w szpitalu lądowała średnio co 2-3 miesiące. u niej uspokoiło się po ciąży. a jeżeli chodzi o zabieg i wycięcie torbieli, tak jak pisały dziewczyny, nie ma co się bać na zapas. ja miałam torbiel 9 cm i jajnika mi nie ruszyli :) głowa do góry, będzie dobrze!
a ja wczoraj miałam straszliwego nerwa. no i oczywiście, tak jak u Sony, odbiło się wszystko na P. (choć nie był zupenie bez winy)... wydaje mi się że to comiesięczne napięcie... im bliżej poniedziałku to coraz mniej wierzę w 2 krechy...
 
reklama
liju, a przypomnij mi co ty remontujesz? :confused:
Do mnie właśnie wpadli stolarze i składają szafki w łazience i kibelku, więc przy okazji odpoczywam sobie w domu, bo nic nie mam do roboty specjalnego... A do pracki jutro idę, dziś zrobiłam sobie cały dzień wolny, to sobie umyje i poukładam w tych szafkach. W końcu będzie w tych pomieszczeniach porządek. :tak:

Kurka rurka... liju ja tam wierzę, że te nerwy to właśnie obcy, a masz gluta albo bolące cycafony?
 
Do góry