reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

gatto nawet nie wiesz jak mi ulżyło, że wszytsko ok. teraz odpoczywaj i ciesz się pięknym stanem, jakim jest ciąża :tak:
terefere nawet nie zawracaj sobie głowytakimi rzeczami. ja wiem, że to trudne dla kogoś wrażliwego, z ogromną empatią dla drugiego człowieka. ale jeśli ktoś jest nie wporządku wobec ciebie i nie wywiązuje się z obowiązków to tylko i wyłącznie jej wina. nienawidzę osób które opiep....ą się a później płaczą że są taki biedne.a zresztą jeśli Tymcio się też przez nią denerwuje to wyjścia nie masz ;-)
Sony a coś się stało czy po prosu dolinka sama wpadła?
Ania a ja mam odwrotnie. po śmierci teściowej mój mąż kłuci się z ojcem i generalnie woli wyjść ze znajomymi niż go npodwiedzić. i to ja mu marudzę, że rodzina ważniejsza :-p ale akurat u Ciebie nie rozumiem jego focha ;-)
Gienuś jak dzieciątka i twoje zdrówko?
Milaaa a co u ciebie słonko?
anesia89 zlekarzem niestety nie pomogę, bo ja z innej części Polski. mnie też kilku lekarzy olało, albo nie widzieli albo nie słuchali jakmówiłam,że coś się dzieje. rzeczywiście, dobry lekarz to podstawa. jeli chodzi o torbiel, to mi się wydaję, że te się nie wchłaniają niestety. a z ciążką hmmm... niektóre dziewczyny zachodzą bez problemów, inne muszą się pomęczyć. mam nadzieję, że u Ciebie pójdzie łatwo :tak:

ja wczoraj o 8 rano miałam 2gą IUI. pęcholek ładnie pękł, dziś rano poprawiliśmy ;-) nie nastawiam się, co ma być to będzie. ale wewnątrz jestem dziwnie spokojna, zadowolona. a mój P. tak łądnie wczoraj do mnie powiedział, że aż zachciało mi się płakać, że jestem jak piękny kwiatek, teraz na pewno zapylony ;-) niby nic takiego a mnie w środku aż ścisnęło :tak:

miłego dnia Wszystkim :-)
 
reklama
Dziewczyny drugi lekarz od razu powiedzial ze to endometrioza i dokladny opis tego co powiedzial: endometrium II fazy cyklu o gr 10,4 mm.jajnik prawy o wym 30mmx33mm z obecnoscia grubościennej torbieli o gęstej zawartości o sr 30mm odpowiadajacej najprawdopodobniej endometriozie.Obok jajnika torbielka surowicza o sr 17mm.Jajnik lewy o wym 33x26 mm z obecnoscia zmiany o charakterze endometriozy o sr 17mm. Dziewczynek lekarz kazal mi zrobic marker ca-125 oraz jakies przeciwciala chyba antykardiolipinowe i powiedział zebym teraz przez 2 cykle brala tabletki antykoncepcyjne Cilest i pod koniec 2 opakowania zglosila sie do niego i potem albo jeszcze mnie podlecyy jak te tabletki jakos pomoga albo skieruje mnie na laparoskopie, natomiast wczesniejsza lekarka przepisala mi visanne i kazala 2 m-ce brac ale jenak wykupilam tabletki antyk ,wnie wiem komu zaufac ale bardziej kompetentny wykazal sie dzishaejszy ginekolog,dziewczyny wy jestescie juz doswiadczone,co o tym sadzicie? Mozexlasnie po jej laparoskopii pomoze mi zajsc w ciaze.
 
Liju trzymam kciuki najmocniej jak sie da &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&:blink: Kiedy ewentualnie powinnas cos wiedziec?? 2 tyg??

Anesia jesli masz torbiele endometryczne to one same nie znikna czy to z cilestem czy z visanne. Zreszta to drugie powinno sie brac chyba, zeby sie nie tworzyly, wiec jak je masz, to juz po ptokach, ze sie tak wyraze. Zrob markera i chyba im wczesniej usuniesz laparoskopowo tym lepiej. Takie przynajmniej jest moje zdanie. Potem jak bedziesz "czysta" nalezaloby sie starac jak najszybciej:tak:
 
liju, no właśnie tak sobie myślę, ale ona myśli, że jej zmienniczka się opieprza i dlatego stęka, że sama robi więcej. Baby są wstrętne kurde. Z chłopami pewnie nie było by żadnej sprawy z tego tytułu.
No to co kochana, chyba w ciąży jesteś....:-)trzymam kciuki za plemniki Twojego chłopa. Niech pędzą przed siebie ile sił...:-D
A Twój to romantyk chyba... Wiedział co powiedzieć :-) żeby Ci zmiękły kolana:tak:

anesia każdy lekarz inaczej leczy endometriozę, co nie znaczy gorzej, czy lepiej. Ja byłam u dwóch, dałam Ci namiary. Powiedzieli zgodnie właśnie to zdanie. To jest nie do końca poznana choroba i nie ma konkretnego leczenia, konkretnej drogi aby zajść w ciążę. Jedna z endo zajdzie bez problemu, druga nie, moja ginka nie czekała i wzięła mnie na laparo od razu, dała mi później na 5m-cy zastrzyki, ale powiedziała, że inny lekarz kazał by mi się od razu bzykać, a jeszcze inny łykać prochy i wspomagać. Idz do tego co jest po prostu bardziej konkretny, a nie tylko miły.

Sama możesz też wybrać drogę leczenia. Troszkę ze mną tak było. Ponieważ nie chciałam się starać od razu po laparo, bo chyba nie byłam gotowa, to ginka dała mi ten zastrzyk, który opóźnił mi zajście o prawie rok i zarazem podleczył jakby. Ale jak chcesz od razu zaskoczyć to lepiej tak jak gatto napisała, laparo i od razu bzykanko i wspomaganie, czy IUI.
 
Kurde Sony, jakiś niż mamy obie. Ale to na pewno zaćmienie księżyca wszystko sprawiło, na coś trzeba zrzucić w końcu:-)
Ja też mam dymiącą czachę od tej sprawy w pracy, trzy razy w ciągu dnia zmieniam zdanie co robić. Zwolnić, zostawić, zwolnić, zostawić... Faken kurde mać!

Dziś zakładałam rzęsy i do tego mam oczy podrażnione od kleju, bo otworzyłam oko podczas roboty i mi opary weszły.Wyglądam jakbym ryczała:szok:

Mam jeszcze cholerną zgagę, bo chyba znowu uciska mnie Tymon na żołądas i się nie wyspałam, bo obudził mnie o 6.00 i urządzał sobie jakieś tańce przez godzinę, chyba break dance, bo nie dało się go uspokoić. Zbiera sobie mały gałgan, ja mu pokażę jak się urodzi...:-D:-D;-);-)


Opowiedz teraz Ty jak Ci źle i co Ci dokucza, może przejdzie ten niż:sorry2:
 
Ostatnia edycja:
Już mojego operniczyłam z góry na dół, w sumie za nic no ale mi przeszło. To wszystko przez to ze w weekend nigdzie nie byłam tylko siedziałam w mieszkanku. Mojemu się oberwało za to że go nie ma i takie tam:)
 
dziewczyny podjęłam decyzję że właśnie tak jak lekarz zalecił wezmę 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych cilest , i potem zgodze się na laproskopię i po niej chciałabym doleczyć się zastrzykami diphreline a potem od razu starać się o dzidzie ,zaproponuje taką metodę leczenia ginekologowi i zobaczymy co on doradzi. Dziewczyny mam pytanie odnośnie tych zastrzyków, czy je wykonuje się w brzuch czy w pupę, jakie miałyście skutki uboczne, wyczytałam gdzies na forum że jeśli lekarz przepisze że są to zastrzyki na chorobę przewlekłą to płaci sie za zastrzyk 4zł a nie 400zł,bo jednej dziewczynie tak przepisywał,czy Wam takie recepty tez ginekolodzy przepisywali? Niby wyczytałam ze endometrioza nie jets chorobą przelwekła ale może nic sie nie stanie i mozna poprosic lekarza moze tak przepisze? Czytalam jeszcze ze sa zastrzyki Zoladex,i które lepsze? Zoladex czy Dipherline?
 
reklama
Właśnie sama się zastanawiam nad zastrzykiem z Diparhine bo pewnie do in vitri mi go podadzą i też bym chciała mieć z refundacją, ale lekarze się boją tak wypisywać bo NFZ ich kontroluje i koszty muszą zwracać, bo nie było podstaw.
 
Do góry