reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

No to nerki mogły się przyczynić do pewnej części kg, ale normalnie wszystko waży około 9-11kg, przy ciąży pojedynczej waga powinna wzrosnąć nie więcej niż 12kg, ale o zgrozo rzadko komu się to udaje i domyślam się, że mnie też się nie uda.
 
reklama
Dziewczynki witajcie moje kochane!

Sony Sony- hmm...ciężko masz z tym facetem, słuchaj jesteś pewna na 100%,że to właśnie z nim chcesz mieć dziecko/dzieci? Przemyśl wszystko dobrze,bo czasami życie tak nami kieruje,że w jednym związku nie ma dzieci a w innym bez problemu są. Ja też już powoli zaczynałam myśleć,że skoro nam się nie udaje,to może nie będziemy ze sobą razem,albo zginiemy tragicznie,ale u nas było tak,że oboje bardzo chcieliśmy i mąż na wszystko się zgadzał a teraz jest przeszczęśliwy!!Mam nadzieję,że nie masz żadnych anomalii macicy,u mnie też podejrzewali,ale nie sprawdziło się. Robiłaś może to badanie AMH kiedyś?
Tere fere i Gatto- z tyciem w ciąży to chyba też dużo mają geny i predyspozycje. Nie chcę zapeszać,ale ja objadam się słodyczami i nie żałuję sobie niczego a moje ciało wygląda naprawdę dobrze, co mnie ktoś zobaczy to mówi-ślicznie wyglądasz w ciąży i dla mnie to najwspanialszy komplement na świecie. Nie jestem szczupakiem,ale tyję proporcjonalnie i nie wyglądam jakoś grubo czy nieatrakcyjnie. Mam nadzieję,że pozostanie już tak do końca,bo teraz wszystkie moje zachcianki pochłaniają dzieci i mi się nie odkłada;-) za to moja koleżanka uważała na to co je i na moim etapie była 12 kilo do przodu, w sumie przytyła chyba ok 20 kilo w pojedynczej ciąży a druga z bliźniakami przytyła tylko 12-13 kg i jadła co chciała. Co do ruchów dziecka..najwcześniej powinnyście je czuć w okolicach 16 tygodnia ciąży:tak:
 
Dziewczynki witajcie moje kochane!

Sony Sony- hmm...ciężko masz z tym facetem, słuchaj jesteś pewna na 100%,że to właśnie z nim chcesz mieć dziecko/dzieci? Przemyśl wszystko dobrze,bo czasami życie tak nami kieruje,że w jednym związku nie ma dzieci a w innym bez problemu są. Ja też już powoli zaczynałam myśleć,że skoro nam się nie udaje,to może nie będziemy ze sobą razem,albo zginiemy tragicznie,ale u nas było tak,że oboje bardzo chcieliśmy i mąż na wszystko się zgadzał a teraz jest przeszczęśliwy!!Mam nadzieję,że nie masz żadnych anomalii macicy,u mnie też podejrzewali,ale nie sprawdziło się. Robiłaś może to badanie AMH kiedyś?
Tak miałam AMH i wynosi 5,4. Macicę siodełkowatą to mam na 99% nawet się nie łudzę, że usg mi ją wykluczy. Co do zmiany, to chyba by musiał na mnie wpaść i za mną łazić, bo inaczej to nie jestem w stanie nikogo poznać:) Mam 30 lat i jak pomyśle, że znów mam zaczynać wszystko ok nowa..... Nawet nie umiałabym kogoś poderwać:(
 
tere fere- daj mi swojego prywatnego maila to wyślę:)

sony sony- super masz wynik AMH, bardzo ładny:tak: możesz naprodukować dużo pełnowartościowych jajeczek. Jeśli chodzi o macicę siodełkowatą to jest najmniejsza z wad macicy i zajście w ciążę oraz donoszenie jest możliwe, trzeba tylko na siebie bardzo uważać podczas ciąży,natomiast macica sercowata to już gorsza wada i w zasadzie znam jedną dziewczynę, której udało się zajść naturalnie,ale nie donosiła do końca i od razu po cesarskim cięciu trafiła na stół operacyjny,bo jej życie bało zagrożone-lekarze byli w szoku,że zaszła w ciążę i jeszcze donosiła tak,że dziecko można było uratować a ona nawet nie była świadoma,że ma taką budowę macicy...ty na pewno masz prawidłową budowę lub jak już lekko siodełkowatą a kiedy idziesz na to USG 4D?
 
Sony słońce, daj spokój, zawsze można kogoś znaleźć, nawet na portalach w ostateczności. A tak rzeczowo myśląc, to u Ciebie są ogromne wskazania do in vitro, tym bardziej, że miałaś 5 IUI. I tutaj nie ma co się wykłócać, to jest fakt. Ja po laparoskopii byłam u 2 ginków i mówili zgodnie z moją ginką: jeśli 3-6 m-cy nie uda mie się zaskoczyć metodą naturalną,potem wspomaganą, potem IUI, to biec szybko na in vitro, bo szkoda czasu... Lata lecą, a z endometriozą może być tylko gorzej, bo z każdą miesiączką się rozchodzi dalej. Wtedy znów zabieg i rekonwalescencja 9 m-cy... Dlatego z moim "rozmawiałam" wcześniej na ten temat.

Gieniek przypomnij skąd Ty jesteś?
 
Gienio no wlaśnie lekarz co mi robił zabieg mi powiedział, że mam siodełkowatą. Właśnie coś mówił o kształcie serca. W środę rano mam napisać smsa do dr to mi odpisze o której mam być, ale już zastrzegł, że to będzie ok 20 godz. Martwię się bo to jest ok 50 km ode mnie i nie znam nic a nic tego miasta. Nawigacje mam starą i nie wiem czy trafię:)
Tere fere może i masz rację, ale moja samoocena nie jest jakoś wysoka...No co innego po dwóch głębszych, wtedy sprawa nabiera innego rytmu:-D Zapomniałam już jak się podrywa....Normalnie wyszłam z wprawy. Odkąd jestem z moim to ogólnie unikałam męskiego towarzystwa:)
 
Ostatnia edycja:
Sony no to musimy Cię tu zmienić z odludka w kocicę z pazurem....wrrrrrr....... Miej oczy do okoła głowy.

Ta moja kumpela co teraz jest w ciąży z nowym po rozwodzie z tym co nie chciał in vitro poznała tego nowego...... przekraczając prędkość. hihihihih:-D
złapał ją przystojny policjant... i dalej możesz sobie dopowiedzieć.

Także głowa do góry i załóż mocne bryle, żeby chłopów wypatrywać. A może Pan farmaceuta z apteki, albo ze sklepu na rogu....

A i jedna moja kumpela miała taki sposób na podryw: szła ulicą i uśmiechała się do każdego faceta, każdy prawie się za nią oglądał nawet z ciekawości, a nie jeden zagadał. Mówiła, że aby podwyższyć swoją samoocenę, uśmiechała się do facetów idących z dziewczynami...heheheheh dobra jest agentka, a ma 38 lat.
 
Ostatnia edycja:
To z uśmiechaniem stosowałam ale jakieś 7-8 lat temu u poznałam mojego;) Właśnie mówił, że mu się spodobało bo się ciągle uśmiechałam:-D no i niby dojrzał kolczyk....ale to był młodzieńczy wybryk.
Tere fere przyjadę do ciebie na metamorfozę:))))))))))))))))))))))))))))))))
 
reklama
Do góry