reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

terefere to jeszcze nie wiadomo z płcią-pierwsze przypuszczenia lekarza,ale ja bym bardzo chciała,żeby choć jedna była cipcia;-) jutro rano też mam USG i zobaczę, które fotki są najbardziej wyraźne i coś wstawię-obiecuję!
kachna84 dieta to tylko dla osób chorujących na celiakię czyli zespół złego wchłaniania a co z tym się wiążę nietolerancję mleka krowiego i glutenu. Co do badań to jak zapiszecie się do kliniki to wszystko wam powiedzą,bo w różnych klinikach jest różnie. W jednej wymagali bezwględnie przed in vitro czy IUI aktualnej cytologii, posiewu i czystości pochwy a w drugiej tego nie wymagali. Zazwyczaj chcą badania hormonów, przeciwciał, morfologię krwi, grupę krwi-oryginał, szczepienie na żółtaczkę, badanie krwi na choroby typu: HIV, HCV,HBS,różyczka, toxoplazmoza, cytomegalia, badanie nasienia, u mnie obowiązkowo było również: kariotyp genetyczny, AMH, Fragmentacja DNA plemnika. Jest tego sporo i na pewno o czymś zapomniałam...;-) w większości klinik akceptują wyniki baań zrobione gdzieś indziej,czyli jak dostaniesz skierowanie od lekarza NFZ to możesz sobie zrobić za darmo. Ja mam kartę w Medicover i tam robiłam większość badań. Pytaj o co chcesz-służę pomocą:tak:
 
reklama
Hej:)) nigdzie się nie przeniosłam.
Robiłam badania hormonów i tak
Badania robione w 13 d.c. z jednym pęcherzykiem o wielkości 21 mm.

Estradiol 268 U/L Środek cyklu : 38-649
Faza folikularna 21-251
Faza lutealna 21-312
Menopauza <10-28

FSH 2.83 mIU/mL Środek cyklu : 2.55-16,69
Faza folikularna: 3.03-8,08
Faza lutealna: 1.38-5,47
Menopauza: 26.72-133.41

LH
12.66 mIU/mL Owulacja : 9.06-74.24
Faza folikularna 2.39-6.60
Faza lutealna 0.90-9.33
Menopauza: 10.39-64.57
 
Właśnie coś nie piszecie!!!ja tu sama ze sobą chyba piszę:-(

SonySony wyniki wyglądają na dobre w tej fazie cyklu. Wiem,że FSH, LH i estradiol bada się w 3 d.c.

Gatto jak ci poszło na badaniach?Jak się czuje nasza nowa mamusia?

TereFere a ty jak się czujesz? Może @ już nie przyjdzie:tak:
 
P.S: Dziewczyny, czy któraś z Was ma na zbyciu-do odsprzedaży 1 pudełko pigułek anty? Potrzebuję dla koleżanki...
 
No niestety, ja nie mam antyków.
Dziewczyny jednak idę na kolonoskopię:eek:
Ile to my kobiety musimy się namęczyć.
Tere fere to pewnie już drugą jasną krechę zobaczyła.
A jaki przy IVF jest poziom estradiolu na jednego pęcherzyka??
 
SonySony a czemu w końcu zdecydowałaś się na to badanie? Na 1 dojrzały pęcherzyk zawierający komórkę jajową powinno przypadać 250-400 j. estradiolu.
 
hej
gieniek śliczne foto :tak: , Kuba to się na usg pięknie ustawiał i zawsze nam pokazywał co ma między nogami :-D a my nie chcieliśmy znać płci ale się nie udało , za to Lena była nieśmiała i nawet buzi za bardzo nie chciała pokazać , a ja sobie 3d/4d zafundowałam a i tak niewiele zobaczyłam , jedyny plus że mi genetyczne zrobiła lekarka i wykluczyła różego rodzaju wady :tak:
u mnie w końcu prawdziwe lato więc wystawiliśmy już Kubie piaskownice a wczoraj kupiliśmy trampoline więc w ogródku się robi mini plac zabaw , chciałabym jeszcze zjeżdżalnie mu kupić ale nie wiem czy jest sens bo w sumie na plac zabaw spacer też nam dobrze zrobi :-)
 
reklama
A koleżanka mi załatwiła w szpitalu i nie miałam co się zastanawiać. Niech się dzieje wola boża...a przy okazji mi pooglądają jelito, bo kiedyś mi wyszła krew utajona w kale, ale to olałam.
 
Do góry