reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

O matko , dziewczyno ile jeszcze musisz przejsc!!! Bardzo, ale to bardzo ci wspolczuje, gdzie znajdujesz ta sile?! WIELKA!!!!!! miejmy nadzieje, ze te badania cos dadza i jednak doczekasz sie zdrowego dzieciaczka!!Ba!! wierze, ze z twoim uporem dasz rade!! Bede trzymac kciuki!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gatto nie wiem czy jest sens robić te badania. Tak sobie myślę, że to chyba za dużo. Nikt chyba na forum nie miał takich badań robionych. Te z krwi to zrobię, bo co mi szkodzi, ale kolonoskopia, chyba to za dużo. Może jak się IVF nie uda to ja zrobię.
 
SonySony nie wiedzialam, ze kolanoskopia ma jakikolwiek wplyw na plodnosc, znaczy wynik tego badania.
 
Źle napisałam, chodzilo o kolonoskopię:)) a dokładnie o takie choroby jak Celiaki.
Sama jestem w szoku, że od tego też jest niepłodność.
 
Ostatnia edycja:
SonySony i znowu nasze historie są podobne! Ja mam celiakie, pisałam o tym już na wątku o in vitro,bo tam dziewczynie nie udało się in vitro a potem jak jej zrobili badania to okazało się,że ma przeciwciała na gluten. Ja od dziecka na to choruję i nikt nigdy nie powiązał mojej cieliakii,bo choruję na zespół złego wchłaniania-dieta bezmleczna i bezglutenowa z niepłodnością. Sama wyszukałam w sieci info,że nieleczenie powoduje niepłodność i sama na własną rękę wróciłam do ścisłej diety-2 miesiące przed ICSI wyłączyłam z jadłospisu gluten i mleko krowie. Nie wiem,czy to coś mi pomogło,ale mi się udało. Dobrze,że lekarka zwróciła u ciebie uwagę na problem. Jakbyś miała jakieś pytania pisz śmiało-chyba sporo wiem na ten temat...
 
Gieniek dzięki, zrobię jutro badania z krwi, bo jakoś na kolonoskopię nie chce mi się iść, a i tak są długie terminy. A jak się ta celiakia objawia, albo jak ją rozpoznano. Ja mam czasami, że tak napiszę "sraczkę" a sama nie wiem czasami od czego. To fakt za dobrze, to ja się nie odżywiam, bo w pracy to nie ma czasu. Eh już tyle razy próbowałam to zmienić, kilka dni się udało a później dupa. Postanowiłam przed ivf porobić wszystkie badania.​
 
Ostatnia edycja:
SonySony polega to na tym,że u zdrowego człowieka jelita mają takie rzęski u osób z celiakią jest zanik rzęsek co za tym idzie jelito jest ciągle podrażnione. Objawy to wzdęcia, bóle brzucha, biegunki, w wieku młodzieńczym niedożywienie, dość niski wzrost i wiele innych rzeczy. Ja miałam od maleńkości problemy z brzuchem i biegunkami, rodzice stosowali u nas (bo mój brat też to ma) ścisłą dietę bezmleczną i bezglutenową, oczywiście podkradaliśmy "niedozwolone" rzeczy,bo jak wytłumaczysz dziecku,że nie może pizzy, ciastek, normalnego chlebka i wtedy od razu bolały nas okropnie brzuchy i mieliśmy wiesz co..;-)potem objawy minęły i lekarz powiedział,że można wprowadzać produkty z glutenem i mlekiem i od 15 roku życia jedliśmy wszystko. Po czym zaczęłam szperać po necie i okazało się,że na celiakię choruje się całe życie i jak nie stosujesz diety to trujesz swoj organizm i możesz mieć problemy z zajściem w ciążę. Polega to na tym,że jak jesz gluten lub pijesz mleko krowie z laktozą to Twój organizm się broni i wytwarza przeciwciała-próbuje walczyć i podejrzewam,że wtedy walczy też z zarodkami i je odrzuca:zawstydzona/y: to takie moje myślenie-nie jestem lekarzem,ale czytałam też,że jak zaczniesz stosować dietę to organizm nie będzie walczył i można wtedy po kilku miesiącach zajść w ciążę. Tylko,że u nas to oprócz celiakii było mnóstwo innych rzeczy,kótre do kupy nie wiem czy kiedykolwiek przyniosły by mi dzidziusia naturalnie...Acha...osoby z celiakią często chorują też na endometriozę oraz chorobę Hashimoto-są to wszystko choroby z tej samej grupy-autoimmunologiczne.
 
A to ciekawe:) No zobaczymy czy ja to mam. Raczej po pieczywie i pizzy nie miałam rewolucji z tego co pamiętam. Może się mylę, poczekamy zobaczymy. Te badania na celiakie to można w zwykłym laboratorium wykonać??
 
Z tego co wiem to,żeby na 100% wiedzieć czy to sie ma to trzeba zrobić gastroskopię ,bo z krwi może wyjść uczelenie na gluten a to nie to samo co celiakia. Ja z krwi mam prawidłowy wynik a w żołądku i jelitach podrażnienie i stan zapalny. U mnie potwierdzeniem była gastroskopia. Ta koloskopia to chyba jest na Leśniewskiego Krohna. Jeśli nie chcesz robić tych dwóch badań,bo niestety są nieprzyjemne to nie rób, myślę,że jakbyś miała celiakię to wiedziałabyś o tym od maleńkości bo najgorsze objawy są jak się jest małym. A co do testu z krwi to można nawet samemu kupić i zrobić, jest do zakupienia w sklepie internetowym: www.bezgluten.pl ja tam kupowałaś sobie jedzonko przed in vitro.
 
reklama
Gieniek my już 4 lata intensywnie się staramy i nie przegapiliśmy ani jednego cyklu a tak właściwie to nie zabezpieczamy się od 8 lat. Teraz już pora na in vitro nie chcę już tracić czasu na inseminację.
 
Do góry