reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
A pieron wie. Proponują mi hsg i mam zamiar się zgodzić, to na nfz więc korzystam. Muszę zrobić posiew w pochwy, ob i crp. Jak wyniki wyjdą ok to się zapiszę na to badanie. Troszkę mnie to dobiło, ale cóż.
 
Sony...a co to oznacza, macica siodelkowata? bo moja macica tez dziwnie na usg wyglada i sie zatanawiam czy przypadkiem tego nie mam...:-(
 
Macica łukowata (macica siodełkowata, uterus arcuatus) to wada wrodzona budowy macicy. Tylko pośrodku w górnej części macicy zaznacza się niewielkie uwypuklenie (łuk), zaś budowa zewnętrzna macicy jest prawidłowa.
Macica łukowata a ciąża

W zasadzie rzadko macica łukowata daje jakiekolwiek objawy oraz zagraża zdrowiu kobiety. W niewielkim stopniu macica łukowata może być przyczyną poronień.
Macica łukowata: leczenie

Bardzo rzadko konieczne jest leczenie operacyjne, gdyż rokowania dla ciąży są w większości przypadków dobre.
Wady macicy generalnie mogą przyczyniać się do poronień, jak również do trudności w zajściu w ciążę, porodów przedwczesnych czy nieprawidłowych ułożeń płodów.
Na usg u mnie nic nie było widać, no przynajmniej lekarz mi nic nie mówił o tym.
Raz piszą że macica łukowata nie ma wpływu, a raz że prowadzi do problemu z zagnieżdżeniem. W szpitalu też mi lekarz powiedział, że to może być przyczyną braku ciąży.
 
Ostatnia edycja:
SonySony dobrze,że jesteś już po histeroskopii i wiesz na czym stoisz. Zrób to HSG z kontrastem być może coś wyjaśni choć u mnie wyszło dobrze a też mam znaki zapytania. Aż mnie zmroziło jak to przeczytałam,bo mnie oglądało tylu lekarzy a jedna babka na wizycie w Medicover, która pracuje też w Novum zasugerowała,że mam macicę łukowatą-tzw siodełkowatą. Powiedziała,że widzi to po rozmieszczeniu endometrium w macicy,ale żeby potwierdzić to trzeba by zrobić HSG. No i miałam to HSG w Novum zrobiłam prywatnie-takie z kontrastem i tam mam napisane-macica prawidłowej budowy i kształtu, swobodny przepływ kontrastu przez oba jajowody. Olałam temat a niedawno jak już okazało się,że jestem w ciąży to lekarka w mojej klinice mnie zapytała-czy nie ma Pani macicy dwurożnej lub siodłowatej,bo dziwnie rozmieściły się zarodki... kurna może ja też to mam i stąd testy wychodziły mi,że jestem w ciąży a potem @ szkoda,że nie zrobiłam histeroskopii,ale jak widzisz nawet jeśli mam jakąś wadę to przy ICSI i nacięciu otoczki zarodka oba maluchy zagnieździły się! Zapytam na USG genetycznym lekarza co sądzi o mojej macicy...3maj się i nie denerwuj czytałam dużo o tej wadzie i w większości przypadków jak już zajdzie się w ciążę to można ją donosić tylko trzeba na siebie uważać,no i zarodki/ek muszą tak się zagnieździć,żeby miały miejsce:tak:
Miliaa a ty robiłaś HSG?
 
hej dziewczynki, mowia, ze po HSG jest wieksza szansa na zajscie w ciaze. Ja tez mialam wykonane przy laparoskopi i mimo, ze mialam jeden jajowod zamkniety to udalo sie w 2 cyklu zajsc w ciaze. Potem ja starcilam, ale wiedzialam, ze moge. No i teraz w sumie w 4 cyklu po poronieniu tez zaszlam, wiec moze to jest to? SonySony korzystaj jak mozesz!
 
Witam się z wami z rana,

Gatto jak się czujesz? idziesz jeszcze powtórzyć Betę lub na USG? Teraz wszystko będzie dobrze kochana tylko uważaj na siebie!!!
 
Hej Gieniek, ide na badania we srode, moze nawet wsrod milona, ktore musze zrobic jest i beta, nie wiem. Nie chce sie za bardzo wypuszczac do przodu, ciesze sie kazdym dniem pojedynczym. Czuje sie dobrze, objawow nie mam nadal zadnych. Co dwa dni dostaje w tylek zstrzyk z progesteronu i potem poldupek mnie boli, ale poswiece sie i nie bede narzekac, byleby dzidzia zdrowa byla. Na usg jeszcze sie nie zapisalam:zawstydzona/y:Mam juz zwolnienie z pracy, wiec bede wypoczywac z nogami do gory ile wlezie!!

Wszystki staraczkom przesylam swiezutkie, nowe ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Bierzcie, bierzcie, zarazajcie sie!!
 
reklama
Sony...pytam, bo mnie tez lekarz powiedzial, ze dziwna macice mam, jakas pokrecona..moze to o ta siodelkowata chodzi...ehhh...nawet nie chce sobie myslec o tym i o tych poronieniach...
gieniek...nie, ja nie mialam hsg, bo nie chcialam...dr w Novum powiedziala, ze jezeli chce robic IUI to musze miec to badanie, ale ja od razu zdecydowalam sie na IVF, wiec nie bylo sensu sie meczyc...
 
Do góry