reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Kachna weź się w kupę i pokaż, że na prawdę sama decydujesz o swoim życiu. I zajdź w tą ciążę. Uda Ci się!

Gatto my też musimy się wziąć w garść i działać. Mieć determinacje.
 
ej nie ma żadnej klątwy...po prostu mamy trochę pod górkę i tyle!
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Adopcje ja też rozważam, ale jeszcze nie teraz...ale powiem wam, że zawsze chciałam adoptować dziecko:)
 
Witam dziewczynki.

Jednak ja też muszę zrezygnować z marca i przełożyć termin :) własnie kończy mi sie @, ale mam nadzieję, że nie na długi okres...Również popadam w dołki, myślę wtedy, że gdybym miała zajść to przecież mogłabym już mieć drużynę piłkarską :) a tu nadal nic. Zastanawiam się wówczas czy kiedykolwiek mi się uda i tracę tą nadzieję...

Co do IUI to prawdopodobnie jeżeli będzie wszystko ok będę podchodzi w maju lub czerwcu, także już niedługo. Wikula trzymam za ciebie ogromne kciuki i zajdz w końcu w tą ciąże i udowodnij nam wszytskim, że można :) Jestem bardzo ciekawa ile jeszcze zostało Ci do dnia terminu spodziewanej @ i czy masz jakieś inne objawy niż zawsze.

Gieniek to życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki. Uda się :tak: a czy te AMH to nie to samo co FSH? bo FSH też świadczy o rezerwie jajnikowej. Ja niestety mam podwyższone ponad normę... :-(norma do 12,5 a ja mam 13,9, ale lekarz przed stymulacją mowił, że mogę mieć z nią problem, a że ładnie się stymulowałam i rosły pęcherzyki to powiedział, że nie stanowi to problemu. I każda kobieta jest inna i ma inny próg. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć...
Ile kosztuje taki pakiet do skutku ? :-) nie wiedziałam, że tak można. Tzn., że płacisz raz i tyle razy robisz ile można bez kosztów?
Jeszcze niedawno In Vitro było dla mnie odległym tematem, teraz mam wrażenie, że zbliża się do mnie wielkimi krokami...
 
Wikula, moja koleżanka adoptowała dziecko. Trwało to ponad dwa lata. Wiatr jej w oczy wiał cały czas. Ja nie wiem czy jestem dość silna. Dziecko 2letnie, które dostała ma FAS, rozszczep kręgosłupa i coś jeszcze, ale nie pamiętam. A miała mieć zdrowe dziecko. Jest wkurzona, że ukryli choroby, bo musieli wiedzieć (w ośrodku są szczegółowe badania tych dzieci) ale i tak jest bardzo szczęśliwa. Ja nie wiem jak by było... Ona też miała endo...ale mąż też miał spore problemy ze zdrowiem.
 
U nas adopcja jest dosc kosztowna (ok 30 tys euro) i czeka sie ok 5 lat, czasem wiecej. Zwykle adoptowane sa dzieci kolorowe (Indie, Etiopia, Peru), bo wloskich po prostu nie ma.

Ale dziewczynki zycze nam wszystkim, abysmy doczekaly sie wlasnego baby, a drugie mozna adoptowac:)
 
adopcja to jest bardzo trudny temat, na pewno takiej decyzji nie podejmuje się o tak, ale trzeba się odpowiednio przygotować...

nadzieja - niestety nie mam żadnych objawów, przeczuć, ale caly czas głęboko wierzę, że się udało! Nie zamierzam robić testu wcześniej niż za tydzień w sobotę i tak też mniej więcej wypada mi termin...
teraz zaczynam nową pacę, więc nie będę miała czasu mysleć czy się udało, a to w sumie lepiej:)
 
reklama
Dziewczyny kochane dziękuję wam bardzo za kciuki, bardzo bardzo mi się przydadzą ja również za was trzymam mocno kciukasy:tak:
Nadzieja83 masz rację,że FSH mówi o rezerwie jajnikowej, ja akurat FSH mam wzorcowe a nie reaguję odpowiednio na leki stymulujące (takie drogie co w brzuch się robi) za to na Clo reaguję bardzo dobrze-dziwne prawda? AMH robi się z krwi i mówi ono raczej o powodzeniu stymulacji do in vitro, na tej zasadzie kwalifikują do różnych grup-łatwo się stymulujących (nieproblematycznych) i tych trudniej się stymulujących( problematycznych).
Jeśli chodzi o in vitro do skutku to jest to kolejna edycja:

Program "In Vitro Do Skutku" - zapłodnienia in vitro INVICTA

Kwalifikacja pary do danej grupy jest na podstawie badania AMH oraz Fragmentacji DNA plemnika. Do ceny należy doliczyć wizyty przed stymulacją, wszystkie badania oraz leki, które są dość drogie:-( wydaje mi się,że u nas wyjdzie ok.20 tyś. jesteśmy w II grupie. Przy niepowodzeniu potem przy kolejnych próbach płacimy tylko za leki, jakieś dodatkowe rzeczy a reszta za darmo.
 
Do góry