reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

axarai w uk z paszportem jest tak, że na podstawie brytyjskiego aktu dziecko dostaje pierwszy paszport tymczasowy na rok zanim ukończy 12 miesięcy. Trzeba oczywiście jechać do ambasady. Aby po roku otrzymać kolejny trzeba umiejscowić w polskim USC ten brytyjski akt i dostać polski odpis. Później znowu do ambasady w uk (ja mam w Menchesterze) i dostaje się kolejny na rok. I tak do 5 roku życia dziecka. Zazwyczaj ktoś, jak już jedzie do Pl po polski akt, to wyrabia dziecku np. tymczasowy dowód na 5 lat i później dopiero paszport. Ja tak robię.

Andzia przeczytałam chyba każdy Twój post z tamtego czasu od deski do deski. Uwierz mi, że miałabym żal do losu. Wszystko sobie zaplanowałaś, staranka miały ruszyć pełną parą, a tu taka niespodzianka. No i potem, że jednak syn. Nie zrozum mnie źle i Wy dziewczyny też. Wydaje mi się, że sytuacja byłaby zupełnie inna, gdybyś mogła przyłożyć się do staranek .Zwiększyć szanse na dziewczynkę. Wiesz, wtedy człowiek by może myślał, że jednak tak musi być. A tutaj los nawet nie dał Ci szansy. Mnie by to chyba najbardziej zabolało. Popraw mnie, jeśli się mylę. I wiadomo, że będziesz kochać kolejnego synusia. I będzie on kolejnym Twoim oczkiem w głowie. A to co czujesz...no cóż. Nie mnie to oceniać. Ktoś by mógł powiedzieć,że z takim podejściem, to nie powinno decydować się na kolejne dziecko. Każdy z nas jest jednak inny, każdy ma inną sytuację, inny sposób przeżywania wszystkiego i wreszcie inne doświadczenia życiowe. To co dla jednych jest tylko marzeniem o córce/synu dla innych może być czymś znacznie więcej. Życzę Ci jak najwięcej siły i optymizmu mimo wszystko.
 
reklama
Mama slicznie
Piranha dziekuje :)
Daria, Axari ach te paszporty....

Magda uk

..w uk z paszportem jest tak, że na podstawie brytyjskiego aktu dziecko dostaje pierwszy paszport tymczasowy na rok zanim ukończy 12 miesięcy. Trzeba oczywiście jechać do ambasady. Aby po roku otrzymać kolejny trzeba umiejscowić w polskim USC ten brytyjski akt i dostać polski odpis. Później znowu do ambasady w uk (ja mam w Menchesterze) i dostaje się kolejny na rok. I tak do 5 roku życia dziecka. Zazwyczaj ktoś, jak już jedzie do Pl po polski akt, to wyrabia dziecku np. tymczasowy dowód na 5 lat i później dopiero paszport. Ja tak robię.

... ja wogole nie jestem zadowolona z urzedu paszportowego w PL... niech ich chudy byk tam kopnie...
Ja zrobilam malej na wyjazd, bozzzie nie zapomne tego czasu... byl wazny tylko m-c ( masakra). Upowaznieina o wydanie paszportu w Pl zrobilismy w Konsulacie a w PL uprzejmy pan mnie poinformowal, ze on nie moze przyjac mojego wniosku o paszport dla dziecka, poniewaz nie sa wrazne piaczatki z konsulatu.... myslalam ze go udusze, alez po nim jechalam. Kazal mi zadzwonic do Londynu i potwierdzic... szok i chamstwo.... uznalam ze ja juz raz za te papiery zaplacilam a napewno nie zadzwonie na wlasny koszt. On jest urzednikiem i on ma to zalatwic....spedzilam 1.5h w urzedzie i sie udalo. Paszport mala dostala na 10lat.( wtedy byly 10 letnie). Pozniej latalam PL =UK z brytyjskim aktem urodzenia bo w PL robili mi problemy ze wzgledu na zmiane wygladu...zdjecie bejbi a tutaj dwu latek. A teraz juz 5 letni. Dla mnie to jest wielka beznadzieja zeby co roku robic paszport dla dziecka.
 
Ostatnia edycja:
Magda uk dowod tymczasowy dla dziecka jest roczny czy 5 letni??? Teraz to juz sie pogubilam. Ja myslalam ze wazny jest tylko rok???!!
 
Kasia uk no to niezły cyrk:no:. Powiem Ci, że dla mnie to masakra, że tu paszporty są tylko na rok. Moja kumpela była teraz załatwić córeczce paszport w Pl i d*** z tego wyszła, bo ona ze swoim nie są małżeństwem i nic jej nie dały upoważnienia. Koszmar. Co urząd to inne przepisy:eek: Tymczasowy w UK jest na rok. A tymczasowy w Pl na 5 lat.
 
Do posiadaczek jasnoookich dzieciaczków :-D: pamiętacie jaki kolor oczek miały Wasze dzieci w wieku 2 miesięcy? :-) Mój M ma jasnoniebieskie, ja mam ciemnobrązowe (jestem naturalną brunetką) a Krzysiu ma jasnobrązowe z szarawą obwódką. Strasznie jestem ciekawa jaki kolor oczek będzie miała Kaja bo brewki ma jaśniejsze jak Krzysiu w jej wieku, chyba jednak jasnych nie będzie mieć bo są teraz takie brudnoniebieskie ;-) ...wiem, wiem, o głupotach piszę ale chyba każda matka jest ciekawa jak będzie wyglądać jej dziecko :-D

Zobacz załącznik 493213

Kasiu, masakra faktycznie! :szok:
 
Piranha mój starszy miał niebieskie i takie mu zostały a młodszemu jak miał m-c już zciemniały jak miał trzy miał ciemne piwne jak węgielki, tak że ludzie nawet obcy mnie zaczepiali i mówili jakie ma piękne oczy, raz jedna kobieta w ciąży mnie zagadała i powiedziała że musi się na niego napatrzeć to może jej synek też takie będzie miał. Ja mam piwne oczy mąż niebieskie.

Mama kolorek ładny, też mam ciepły beż elewacji tylko przy oknach jakiś taki rudy.
 
Magda to nie byl cyrk, to byla lwica walczaca o zwierzyne.... nie zycze nikomu takiego stresu i chamstwa

Piranha
moja smerfetka miala bardzo ciemne oczeta a pozniej zmienily jej sie na niebieskie. Moj M ma niebieskie a ja piwne z tym ze ja mam jedno ciemniejsze a drugie jasniejsze :-)


A ja dzis tak bardzo dluuugo rozmawialam z moja smerfetka, jejku.... przez telefon to nie ma czasu a dzis skyp- i mamusiu a to i tamtooo... poinformowala mnie abym nie miala focha na tatusia na weekend bo mi robi niespodzianke...???... Tatus do niej zadzwonil dzisiaj i ona juz wszystko wie. Pochwalila mi sie nowa barbie... szok... lalka z brzuchem, otwierasz i cak jest bejbi...
 
Ostatnia edycja:
Kasia dzięki ..

Pirania moja Zuza od początku miała brązowe jak groszki ,ja też takie mam ..a Domi szaro niebieskie po Tomku ..i tak zostało ..

Agulek dzięki ...ja mam budyń wokół okien i drzwi ..
zdjęcia robione komórką wiec jakość średnia..


ja wyrabiałam dzieciom paszpotr to ważny jest 5 lat..ale to w Pl a jak jest u Was to nie wiem ..


Martuchaa,Natusia dziękuję babeczki:))
 
reklama
.... ja mysle ze w kazdym urzedzie w PL to urzednik mysli ze jest Panem i wladca.... dlatego trzeba czasmi otworzyc szerzej buzke.... to jest tylko i wylacznie moje zdanie... ja akurat mialam z takim debilem do czynienia...


No ale zycie jest takie kolorowe i bardzo urozmaicone, ze nie mozna sie przejmowac takimi bzdetami.... sa wazniejsze rzeczy jak np.....
a050.gif
. Ja teraz robie post dla M na 4 dni..... woooo matkoooo jak My wytrzymamy....na wyjezdzie smakuje najlepiej tak wiec sprawdze hotelowe lozko, mam nadzieje ze nie bedzie
a075.gif
 
Ostatnia edycja:
Do góry