reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Dzięki dziewczyny, strasznie jestem ciekawa czy będzie mieć jasne oczka czy ciemne po mamusi :-)

natusia, to jest tak, że każdy gen składa się z 2 alleli, jeden dostajemy od ojca a drugi od matki. Allel ciemnej barwy oczu dominuje całkowicie nad allelem barwy jasnej. Jeśli zatem ktoś ma w genie oczu jeden allel barwy jasnej a drugi ciemnej to będzie miał ciemne oczy, jasne może mieć tylko wtedy gdy oba allele są jasnej barwy. Jeśli zatem oboje rodzice mają jasne oczy to dziecko również będzie mieć jasne oczka gdyż od każdego rodzica dostanie allel jasnej barwy. Jeśli oboje z rodziców mają ciemne oczy to mogą być 2 sytuacje: jeśli oboje z rodziców mają w genie allel jasnej i ciemnej barwy (taki gen da ciemne oczy) i przekażą go dziecku to będzie miało jasne oczka (jest wówczas 25% szans na jasne oczy o ile rodzice mają po jednym allelu jasnej barwy), jeśli jedno z nich ma oba allele ciemnej barwy to dziecko będzie miało ciemne oczy. Podobnie gdy jedno z rodziców ma jasne a drugie ciemne oczy, wówczas dziecko ma 50% szans na jasne oczy jeśli rodzic o ciemnych oczach ma jeden allel jasnej barwy :-)

Martucha
, a kreska jest wyraźniejsza jak wczoraj? Testy owulacyjne podobno najlepiej robić wieczorem, w każdym razie mi wtedy najlepiej wychodziły :-) Trzymam kciuki!
 
Daria Dzięki! Tzn akt urodzenia niemiecki pokazać w Polsce, (przeczytałam, że można ten akt niemiecki, najlepiej międzynarodowy, przesłać do PL np. dziadkom, i oni mogą iść zarejestrować dziecię w urzędzie, odebrać Polski akt i przesłać nam, ale tą info sprawdzę jutro, zadzwonię do urzędu do PL)zarejestrować dziecię, otrzymać PSL i akt urodzenia Polski (najlepiej międzynarodowy) pokazać w konsulacie. Po miesiącu dziecię otrzymuje paszport na 5 lat, koszt 35e, i jak się złoży wniosek, to mogą przysłać do domu. My też należymy Koln.
Piranha noż co za oczeta! Mojej siostry syn jak miał dopiero z 7 miesiecy zmienił kolor na piwne. Ona ma niebieski, a jej M piwne. Ale moja koleżanka ze swoim M mają piwne oczy, a ich mała ma 4 lata i ma niebieski, ale jakie:szok: Jak chaberki:-)
Miss ślicznie wyglądasz!!! Gratuluję 100% córeczki:-)
 
Martucha
...a kiedy masz owulkę?

.... w tym cyklu to nie wiem???? W poprzednim test pozytywny w 13dc, tak wiec owu pewnie w 14dc... a teraz czekam na pozytywny test, narazie to buzki brak i kreski testowej tez brak. Ja robie dwa testy.... mam nadzieje ze bedzie w sobote albo w niedziele, bo bedzie git co do 4 dni postu
 
Pirania , u mnie Maja ma po ojcu niebieskie a Blanka brazowe jak ja .
Missbella , Truskawka - cieszę się z udanych wizyt:)
Tasha , śliczna twoja Sonia
Kasia uk , to ciekawe co to za niespodziankę tata szykuje:-p

Ja dopiero po pracy ....

Martucha witaj :)
Mama , piekny domek , kolor w sam raz :)
 
Ostatnia edycja:
Czarna witaj, ja juz wiem ale dla malej to sama radosc... ona mysli ze mama nic nie wie....
Damy rade w tym cyklu???? Jak sadzisz, ile tych cykli z tempka jeszcze przed nami???

Martucha ja testuje codziennie o 9 wieczorem
 
Daria Dzięki! Tzn akt urodzenia niemiecki pokazać w Polsce, (przeczytałam, że można ten akt niemiecki, najlepiej międzynarodowy, przesłać do PL np. dziadkom, i oni mogą iść zarejestrować dziecię w urzędzie, odebrać Polski akt i przesłać nam, ale tą info sprawdzę jutro, zadzwonię do urzędu do PL)zarejestrować dziecię, otrzymać PSL i akt urodzenia Polski (najlepiej międzynarodowy) pokazać w konsulacie. Po miesiącu dziecię otrzymuje paszport na 5 lat, koszt 35e, i jak się złoży wniosek, to mogą przysłać do domu. My też należymy Koln.
Piranha noż co za oczeta! Mojej siostry syn jak miał dopiero z 7 miesiecy zmienił kolor na piwne. Ona ma niebieski, a jej M piwne. Ale moja koleżanka ze swoim M mają piwne oczy, a ich mała ma 4 lata i ma niebieski, ale jakie:szok: Jak chaberki:-)
Miss ślicznie wyglądasz!!! Gratuluję 100% córeczki:-)

u nas trzeba osobiście mieszkam we wsi i ta baba taka jebnieta ze szok;/
 
Natusia ja nie mogę co za rozkosz :) cudny ten twój synuś!!!
Piranha no i masz...pogrzebałam po lapie i znalazłam fotki małego Matika hehe
tu jak miał 1,5 miesiąca

niewyraźne zdjęcie ale trochę widać że ma bardziej niebieskie oczka
tu ma 2 miesiące

a tu 3 ..jedno z moich ulubionych fotek hehe


generalnie oczka miał na początku takie mocno granatowe całe, a potem z wiekiem coraz jaśniejsze, coraz bardziej niebieskie :)
 
Ostatnia edycja:
Czarna dziękować :))
&&&&& za Twoje staranka ;)

Truskaffka ale mewa śmieszka z Mateusza :))


Natusia ależ słoooodziak:)))) no śliczny poprostu ;)))
poroszę mocno ukochać i wygilgać przed snem ;))

Martucha -zapraszamy do wrzucania fotek :-p


my biliśmy na spacerze ...teraz dzieci już zęby myją i do spania a mąż ...pod prysznicem;)):-p idzie za godzinę na siatkówkę ,ale jeszcze żonka ma interes:cool2:
ide usunąć fotki i ...ewakuacja do sypialni
jutro mamy święto :):)



Bella &&&&&&&&&&&&&& żeby Wam ten dach szybko zrobili ;) pięknie wyglądasz:))
 
reklama
Natusia

A ja czytam Karte Nauczyciela na egzamin....tragedia...jak to zdam stawiam wszystkim duuuże lody z bita śmietaną i owocami;)))) Pifffka wszystkie nie mogą, a tak bedzie sprawiedliwie
laugh.gif
a ja słodkożerna jestem więc tymbardziej;)))

slonce, z naszym wsparciem &&&&& zdasz!!!!!!
Synek bedzie laski wybieral i przebieral.... dla mnie 5 zdjecie jest bombowe......

......jejku ja tez chce takiego lobuziaka miec......

Martucha
my tutaj wszystkie damy rade!!!!! My jestesmy fajne babki i dla kazdej z nas jest miejsce w kolejce, .... no ale jak to z dostawa, czasami towar przyjedzie na czas a czasami z opoznieniem....

Truskafffka jaki bobasek, a teraz....???? jeszcze troche i zostanie starszym bratem

MissBella gratuluje, cudownie wygladasz...

Mama ty znowu interesy???? Daj chlopowi odpoczac, niech juz pedzi na siatkowke.....
 
Do góry