reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
magda to jeszcze 1,5 roku musze czekac i chłopcy sie bedą bawic ( mam nadzieje), a ja bede miec wiecej czasu, no chyba, ze mi sie zachce jeszcze jedne baby zachce:-) dlatego teraz mi było wszystko jedno czy bede miec teraz chłopca ( bo też myslałam ze beda sie razem bawic), czy dziewczyne bo nie mam
Truskafffka no niestety albo stety sama nie wiem tak nauczyłam M i całą reszte, ze soki kompoty, sałatki itp robie, nieważne czy pracuje czy dzieci są małe, ale jak M jest ( co sie bardzo rzadko zdarza) to mi poamaga
A i przypomniało mi sie mój tata ma 5 sióstr i na końcu bart i on
 
Axari
polewa
1 cale jajko + 3 lyzki cukru+ 2 lyzki kakao.... wymieszac
0,5 kostki margaryyny rozpuscic i goraca dodac do wyzzszego... wymieszac i polac ciasto


sorki, ze tak tylko wpadam ale wisze na skyp-ie z coreczka
 
Daria no właśnie mi pani doktor powiedziała, że w De to badanie jest płatne, brała może na cos innego. Jutro idę, to się jeszcze raz zapytam, bo sama chciałam zrobić.
Tak jest, ale to jest jakiś konsul honorowy, tzn nie ma biura. Dzwoniłam jak zgubiłam dokumenty, i powiedzieli, że muszę jechać do takiego dużego konsulatu. ( pojechałam do Pl na cz:-) i wyrobiłam sobie) Ale tu dadzą taki tymczasowy, a później trzeba do Pl bo normalny? Też lipa! Mam jechać do Pl 1000 km, złożyć wniosek, a póżniej za dwa tygodnie znowu 1000 km po odbiór, i co roku powtórka?!:eek:
Kobitki z UK wy też tak macie?
 
Magda ja po wiadomosci w 13 tyg na usg genetycznym ze chlopak to szlam a lzy same lecialy.Moze przez to ze czulam cala soba ze sie udalo.
Ale glupia szlam i szlam powstrzymac sie nie moglam.Przed oczami mialam widok jak po usg szaleje z rozem.A w glebi mowil sobie czego glupia babo ryczysz masz zdrowe dziecko .Ale to bylo poza mna.Pamietacie moje posty.Potem dol trwal z tydzien. Szczegolnie ze w domu kiepsko przyjeto wiadomosc ze chlopiec.
No i samopoczucie bylo wtedy masakra.Wiec sil do zycia brak.
Potem bylo coraz lepiej.Czasem sciskalo w serduchu na widok malych dziewczynek a jak na zlosc urodzilo sie ich teraz duzo.
Ale teraz raz bylo kiepsko.
Bartek do teraz niezbyt przyjmuje wiesc o bracie.No a o siostrze mowi z takim blyskiem w oku.A ze Bartek specyficznie reaguje i jak jest zly i jak wesoly.I radosc tez calym soba. Raz jak opowiadal o dzici ze by bardzo chcial zeby to byla dziewczynka.Wtedy wyobrazilam sobie jego reakcje na wiadomosc o wymarzonej siostrze.
I nie wytrzymalam wybuchlam w sypialni placzem.Bylam zla wsciekla na siebie za to.Glupio .Ale to bylo poza mna niestety.
 
Ostatnia edycja:
Daria no właśnie mi pani doktor powiedziała, że w De to badanie jest płatne, brała może na cos innego. Jutro idę, to się jeszcze raz zapytam, bo sama chciałam zrobić.
Tak jest, ale to jest jakiś konsul honorowy, tzn nie ma biura. Dzwoniłam jak zgubiłam dokumenty, i powiedzieli, że muszę jechać do takiego dużego konsulatu. ( pojechałam do Pl na cz:-) i wyrobiłam sobie) Ale tu dadzą taki tymczasowy, a później trzeba do Pl bo normalny? Też lipa! Mam jechać do Pl 1000 km, złożyć wniosek, a póżniej za dwa tygodnie znowu 1000 km po odbiór, i co roku powtórka?!:eek:
Kobitki z UK wy też tak macie?

nie nie ten paszport jest chyba na 10 lat cos kolo tego :) ale ja w polsce zloze o dowod poreczniej mi w portfelu :)niz ten paszport wozic :)wiesz w kazdym landzie jest inaczej platne badania ja np za cukier placilam30 e a moja kolezanka co jezdzila do dusseldorfu miala darmowy ;/ ja to w ogole cowizyte mam jakies badania..a to krew a to wymaz i obowiązkowo mocz
 
dziewczyny - dziękuję w imieniu Soni:-) za komplementy!!!

Agulek - pytaj ile chcesz:-); używałam globulek od skończenia @ do owu, codziennie wieczorem, częściej przed starankami, rzadziej po starankach, nie wiem jakim cudem plemniorki przetrwały, ale widać, że moja córeczka to silna babeczka:-)
Pirania - mówisz, że może to być związane ze skokiem rozwojowym??? bo w dzień też dziś je jak szalona, normalnie megagłodzilla:-D; Kajutka śliczna śpiąca królewna:-)
 
madzia_uk planować w taki sposób, że dieta i ph, suplementy nie planowałam, aczkolwiek liczyłam się z odstępem od owu, czyli przytulanko po pozytywnym teście owu, po wcześniejszej wstrzemięźliwości:) staroświeckie metody czyli jak tu się teraz czyta na dziewczynkę:)
tej metody naszego forum nie znałam. zaczęłam czytać po urodzeniu mojej Kasi jak skończyła prawie roczek:)
także za późno, ale nie zamieniłabym tej istotki na żaden skarb, jest cudownym zdrowym dzieckiem.
ale jak już kiedyś tu pisałam, zrobiłam nieświadomie dużo, żeby mieć dziewczynki, pierwsza to wpadka po 5 latach związku, a dwie następne już planowane, ale zawsze na zakwaszaczach (laktovaginal, lacibios femina profilaktycznie, gynoflor), bo miałam często infekcje, jak przestawałam brać tabletki, ciągle wit. c na noc (bo moja ginka mówiła, że mam się zakwaszać, żeby infekcje nie nawracały), magnez, dieta też bardziej dziewczynkowa, jak teraz czytam, to zrobiłam naprawdę wiele, żeby je mieć:szok:
ja przy trzeciej córce po usg połówkowym jak się dowidziałam,że będzie kolejna babeczka wyłam cały wieczór, oczywiście cieszyłam się, że zdrowe dziecko, ale płakałam z żalu, że mamy takiego pecha. cały czas czuję niespełnienie. mój mąż tym bardziej, to dla mnie bardzo trudna decyzja, czasami jeszcze mama wątpliwości, a najbardziej wtedy, jak sobie myślę, co będzie jak marzenie się nie spełni??? niby godzę się z tym, że może być kolejna dziewczynka, ale strach, żal zostanie.
Andziak piszesz, że u Ciebie w okolicy wysyp dziewczynek, a u moich dwóch koleżanek urodzili się synowie na wiosnę, a teraz moja przyjaciółka serdeczna z Poznania będzie mieć synka, a wszystkie mają pierwsze córki i drugie dziecko synek.
no i gdzie tu sprawiedliwość:-D
ja myślę, że co komu pisane tak ma być...dajemy sobie z mężem ostatnią szansę po prostu. gdyby nie to forum pewnie bym nawet nie próbowała dalej.:no:
 
reklama
Kasiu, piątka przybita :-D ...ano fakt, że ma często minę niewiniątka :-D Twój wykres wygląda bardzo dobrze a dzisiejszy zapis odnośnie śluzu oznacza, że estrogeny wzrosły :tak:, owulka więc już niedaleko, spadek przed owulką nie zawsze jest wyraźny, sama zobacz jak było u mnie Obserwacja cyklu - enpr.pl, test był pozytywny gdy tempka rosła. To że owu pojawi się w 15 czy 16 dc nie oznacza pudła :-) gdyż faza lutealna jest zazwyczaj mniej więcej stała a różne długości cykli wynikają z różnej długości pierwszej (folikularnej) fazy, jeśli zatem owulka będzie póżniej to cykl będzie o te kilka dni dłuższy ...oczywiście trzymam mocno kciuki by trwał 9 miesięcy :-) Mi opóźnienie się owulki przyniosło szczęście :-)

Martucha
, dzięki! :-* Trzymam kciuki za pozytywny teścik, pewnie owulka tuż tuż bo Twój zapis "wilgotno" na wykresie oznacza, że estrogeny rosną.

patrysiak, zobaczysz, wszystko będzie w porządku i urodzisz prześliczną, ZDROWĄ córeczkę. Co do karuzelki to polecam taką Karuzela Fisher Price Las Tropikalny RAINFOREST! (2577558558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., można kupić na Allegro o połowę taniej używaną w super stanie.

Andziak, doceniam ludzi, którzy potrafią tak wprost jak Ty mówić o swoich uczuciach. Rozumiem Ciebie kochana bo u Ciebie marzenie o córci jest strasznie silne.

Axarai, mój M ma na drugie Krzysztof :-) ...toś mi smaka narobiła na murzynka z orzechami włoskimi :-) Współczuję stresów :-(, ja dopiero się uspokoiłam jak mi wyznaczono datę CC a w szpitalu w TYM dniu powiedziano, że następna w kolejce jestem do zabiegu.

Truskafffko, ale super wieści! Ja chyba najbardziej stresowałam się na pierwszym USG i tym gdzie mierzono przezierność karkową, też się poryczałam zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży kiedy zobaczyłam bijące serduszko :-) A Krzysio uwielbia autka ...a także ciężarówki, koparki, traktory i inne pojazdy, rasowy facet z niego :-D

Mama
, doszła fotka, dzięki kochana, elewacja wygląda bosko! ...bardzo w moim guście, też mi się taki kolorek marzy. No to teraz trzeba ją opić :-D

MissBella, śliczna fotka i jaki zgrabny brzusio, mój tak wyglądał chyba już w 12 tygodniu :-D, lekarka bliźniaki podejrzewała bo miałam bardzo powiększoną macicę, podczas CC co chwilę musieli dorzucać nowe dawki oksytocyny by ten gigant sie skurczył ;-)

Magda, normalnie jakbym czytała o Kai (czuję, że pokrewna duszyczka z Ciebie to i dzieci masz podobne :-D), nie dość, że śpi po góra 15 minut (i dalej jest śpiąca, zasypia znów na kilka minut i tak w kółko) to jeszcze śpi bardzo czujnie i nie ma możliwości, że ją odłożę koło siebie i coś porobię bo jest ryk ;-) W wózku też pośpi (choć często również dość czujnie i ma przebudzenia) ale nie da się jej oszukać symulując spacer, cwana jest okropnie jak Twoja Nelcia (śliczne imię) :-) Zdradź proszę kochana jak nauczyłaś córcię samodzielnego zasypiania. Metoda wypłakania się odpada, metoda brania na ręce gdy zapłacze i odkładania jak się uspokoi brzmi humanitarnie :-) ale chyba nie będę przy Krzysiu mieć na to czasu.

Tasha, według mnie to właśnie skok rozwojowy bo idealnie pasują i objawy i Twój skończony 3 tydzień :-) Ucałuj Sonię ode mnie w ten malutki nosek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry