reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Daria ja też pojadłam naleśników, właśnie skończyłam smażenie. Teraz bym poleżała i odpoczęła, ale trzeba coś porobić w domku. Gal jak sytuacja na froncie, humorek lepszy? Koniec głowa do góry.
Pirania, Nullka jak syneczki, lepiej?
Mama usg było, jajeczko gotowe ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
w poprzedniej ciazy tak napoczatku nie jdalammoze przez to ze praca i mi troche w niej czas zlecial a teraz jak siedze w domu to tylko
jesc.gif
czy jestem glodna czy nie z nudow
 
Kosmo, histerii na szczęście ostatnio nie było (bunty jak najbardziej dalej są ale straszny z niego uparciuszek po mamusi i tatusiu ;-)) ale bidulek kicha i ma cały nos zapchany, już mnie stresuje dzisiejsza nocka :-( (zakupiłam dziś olejek eukaliptusowy i maść majerankową). W pierwszej ciąży nałogowo pochłaniałam mleko z płatkami (nawet kilka razy dziennie), w tej ciągnie mnie często do wyrazistych potraw, np. kwaśnych albo ostrych :-) No i wyjątkowo smakują mi cytrusy oraz pomidory, pewnie niedobory potasu wychodzą :-D Wielkiego apetytu jednak nie mam. Od słodyczy odrzuciło mnie kompletnie w obu ciążach.

agulek, niestety u Krzysia katar rozszalał się na dobre :-(

Gal, to co, przymiarki do O+12? :-)

Znalazłam jeszcze takie oto informacje:

Podobno duża ilość spermy sprzyja poczęciu chłopca a mała - dziewczynki. Podobno większa ilość spermy jest rano, zatem przy staraniach o dziewczynkę zaleca się stosunek wieczorem, a chłopca - rano. Podobno też największa ilość spermy występuje przy powstrzymywaniu się od współżycia przez 2-6 dni, przy czym 4 dnia ta ilość jest największa a 7 dnia gwałtownie spada. Czyli przy staraniach o dziewczynkę należy przytulać się albo codziennie albo najczęściej co 7 dni, przy staraniach o chłopca co 2-6 dni.

Najnowsze badania podobno wykazały, że mała ilość cukru w krwi rano sprzyja poczęciu dziewczynki, duża - chłopca. Podobno wypicie rano drinka z octu jabłkowego (fuj, brzmi paskudnie :-)) obniża poziom cukru w krwi i sprzyja poczęciu dziewczynki.
 
mama jak tam po wizycie?
mama
mam do Ciebie pytanie. otoz mam ostatnio bardzo szorstkie dlonie (bardziej z wewnatrz). nawet wczoraj moj maz jak wzial mie za reke to nie umial powstrzymac kometarza ze strasznie szorskie. a dzisiaj po obieraniu ziemiakow (nie umiem w rekawicach) wygladaja jak u kobiety pracujacej na roli:szok: nie dosc ze szorstkie, nie dosc ze wygladaja na popekane to jeszcze jaky brudne (tyle ze tego nie da sie odmyc:szok:).
do kosmetyczki nie mam jak pojsc jutro wiec co moge zrobic w domu?

Kosmo -cieplutka oliwa...
nawilżający krem i zawiń w woreczek na 10 minut
w aptece jest parafina do rozpuszczenia w domu-kup..nasmaruj łapki kremem nałóż parafinkę i ręce w woreczek i zawiń w ręcznik-też na 10,15 minut..


jestem po usg ::):):))))
mam dzis 9d.c. iiiiiiiiiiiiii pęcholek 21 mm iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!! endo 8mm

ja nawet pod koniec cyklu jak miałam usg to było góra 5mm a tu dziś 9d.c. i juz 8mm a jeszcze urośnie !!!!!

pani mega miła,delikatnie badała.cytologia zrobiona,palpacyjnie zbadała,i usg na mega sprzęcie zrobiła.
macica 4,5 na 3,5
prawy jajnik tak jak pisałam Wam śpi-powiedziała ,że wyglada jak po menopauzie -ma 1,5 cm(ale to to ja już wiem)
a w prawym piękny!!! dominujący pęcholek 21mm

mamy DZIAŁAĆ ;):):)!!!

I TAK ZARAZ ZROBIMY-DZIECI JUŻ W ŁÓŻKACH ..

powiedziałam Jej moją historię o laparo,porodach i poronieniach..
powiedziałam jakie leki biorę-na endo wit E ,omega 3 ,acard-powiedziała ,że super ,że mam brac dalej a jeśli zajdę to potem będa te zastrzyki w brzych-celxane czy jakos tak..
pytałam o dupke czy lutke w drugiej fazie cyklu to mówi,że jak mam w domu to jak najbardziej brać .
i jak w tym cyklu się nie uda to mam przyjść bedziemy walczyć-dziś się trochę dowiedziała o mnie -pechol piękny więc bedziemy dziergać ;)))





Pirania co radzisz-działac dziś i potem kilka dni z rzędu czy co drugi dzień??

dziekuję Wam ,że byłyscie ze mna myslami :))
dopiero napisałam bo miałam u Zuzy wywiadówkę i dopiero wrócilismy..
 
Ostatnia edycja:
Mama05, super wieści kochana!!!!!!!!
sHa_shakeshout.gif
Wiedziałam, że nasze kciuki nie pójdą na marne!!! :-) ...i miałam nosa mówiąc, że mam dobre przeczucia odnośnie tego cyklu :-) Ja bym chyba działała co 2 dni żeby za bardzo plemników M nie osłabiać i maksymalnie zwiększyć szanse na piękne 2 kreseczki na teście.
 
Pirania no ja tez liczyłam na Wasze &&&& i się nie przeliczyłam;):)
tylko tak sobie myślę -czy dziś zacząć czy od jutra.....?

matko jak się cieszę i na to endo i na pęcholka-jak go zobaczyłam-bo przekręciła monitor ,żeby mi pokazać -to powiedziałam "mój kochany..."

powiedziałam jej jakie miałam wyniki prl-powiedziała oki
tarczyca-oki
pokazałam LH i FSH to powiedziała o tym dupku czy lutce w drugiej fazie..
 
mama ale sie ciesze z twojego posta, jest jakas nadzieja, ja w tym miesiacu urodze Hanie a ty zmaistrujesz Hanie i bedzie git trzymam za ciebie ogromne kciukasy &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

ja sie melduje w dwupaku niestety
wczoraj bylam u poloznej, rozwarcie minimalne na 1cm
glowka wysoko nie wstawiona
nic sie totalnie nie dzieje
sexik jest, masaz szyjki przez polozna byl, mietole suty i wielkie nic
pewnie przenosze ja jak chlopcow


 
Mama05, a jak typujesz, w którym dniu cyklu będzie owulka? Co do PRL to ja spoczynkową też miałam bardzo ładną, u mnie mieszała prolaktynemia czynnościowa (pod wpływem stresu miałam dużo za mocno podniesione stężenie tego hormonu), stąd warto zrobić test czynnościowy, jestem pewna, że to PRL zaburzała moje LH:FSH. Co do podawania progesteronu w fazie lutealnej przy niedomodze lutealnej (a więc często gdy jest niski stosunek LH:FSH) to naprawianie tylko skutków problemu, witamina B6 leczy również przyczynę tego problemu. Trzymam mocno kciuki by z tego pięknego pęcherzyka powstał niebawem śliczny mały człowieczek!
t2011.gif
 
Beatko kochana dzięki ;)))
przeslij mi proszę porcję ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ skoro jeszcze 2 w 1 jesteś ;))

kochana tyle czekałas na Hanusie to te kilka dni jeszcze trzeba wytrzymać choc wiem ,że Ci pewnie ciężko...
zrób sobie jeszcze fotke na pamiatkę ;))
pogłaszcz sie po brzusiu;)
mam nadzieję ,że bedę Twoją godna nastepczynią ;)) stan zaciążonych i staraczek musi się zgadzać ;))))
ściskam Cię -Was-kobietki:)

Pirania ja biorę b compleks b 100 więc mam nadzieję ,że i u mnie naprawi co trzeba ;))
a owu??cóż dzis zrobiłam test owu i negatywny...pechol 21 a pekają przy 23 -24 mm,rośnie 2 mm na dobę-czyli może byc owu jutro wieczorem lub w sobotę w dzień......
 
Ostatnia edycja:
reklama
mama bardzooo sie ciesze:-):-):-D:-D
na te twoje ładne endo i pecholka:rofl2:
bede mocno trzymala &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
w tym cyklu sie UDA:tak:;-)
 
Do góry