reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Moje wyniki niby mieści sie wszystko w normie , ale niestety stosunek LH:FSH wynosi 2,25 a piszą że powyżej 1,5 to może być Zespół Policystycznych Jajników :-( Dziwne bo jak chodziłam na monitoring to były pęcherzyki i dochodziło do owulki

Piranha co sądzisz o moich wynikach? Jedyne pocieszenie że testosteron niski czyli dziewczynkowy tak?

wyniki badan skan.jpg
 
nullka, faktycznie strasznie duże Ci wyszło LH:FSH. Dla pocieszenia zacytuję:

Nie ma pełnej zgodności co do definicji PCOS. W najczęściej stosowanym kryterium PCOS stwierdza się jeśli występują przynajmniej dwa z podanych niżej trzech objawów:
- rzadkie miesiączki lub nieregularne miesiączki lub brak owulacji,
- nadmiar androgenów (głównie testosteronu),
- charakterystyczny obraz jajników w USG.
Podwyższony stosunek LH/FSH bez innych objawów PCOS nie ma znaczenia klinicznego.

Tak więc chyba nie masz się co martwić :-) (doczytam jeszcze o tym i jak coś znajdę to dam znać). Konieczne (a już zwłaszcza dlatego, że poroniłaś) sprawdź jeszcze progesteron oraz prolaktynę w 7 dniu po owulacji. Testosteron masz podobny do mojego :-), aż dziwię się, że miałam dość niski skoro przyjmowałam olbrzymie ilości L-karnityny i koenzymu Q10 (które to podobno podnoszą testosteron ale o tym wtedy jeszcze nie wiedziałam) :-) Masz bardzo niskie FSH a im większe tym mniejsze szanse na ciążę, Twoja rezerwa jajnikowa jest zatem jeszcze bardzo zasobna
t2009.gif
 
Ostatnia edycja:
Tak o tym PCOS też to czytałam :-)

Tak własnie zrobie 7 dni po owulce progesteron (o który najbardziej sie martwie gdyż był za niski dlatego poroniłam) oraz prolaktynę która z kolei może być za wysoka.
Chyba jeszcze ten cykl odpuszcze w starankach - jak myślicie???

A co sądzisz o wyniku testosteronu?
 
Cześć:-)znowu żeście naskrobały. Ja jeszcze w sprawie pasków ph, zrobiłam wczoraj wieczoraj jeszcze raz i góra wyszła tak w ok. 4,5 ale dolny pasek ten zielony mi nie pasował, nie wiecie one oba mają się zgrywać? dziś zrobiłam ok 12 i 6,5 ph ale nie wiem czy ma to znaczenie, że jestem przed @ i mam już lekkie plamienie na wkładce czasami. Czyli u mnie te paski chyba działają. czy te kolory to muszą być tak dokładne jak na wzorze, bo u mnie odcień pasowałale przebijała ta szarość troche ?Ja nie mam jeszcze tego Rephrest bo nie dotarło do apteki i teraz się zastanawiam czy nie kupić jednak tego drugiego. Tusia wstaw jak możesz swój paseczek dla porównania.
Nullka a ty to niedługo będziesz miała chyba aptekę w domu tyle tego nakupiłaś :-D i też się zastanawiam nad tym cyklem czy nie odczekać jeszcze jeden.
Wiecie co tak się zastanawiam, że skoro tylu dziewczynom się udało bez takich kombinacji to może nie jest tak strasznie trudno o tą dziewuszkę.
 
Ostatnia edycja:
Agulek ojjjj tak mam juz niezły arsenał w domu ;-) Kupiłam ten Rephresh ale zastanawiam sie czy kupić Replens jeszcze bo teraz podobno lepszy :-/ Jak bede miała paski ph to zobacze co wychodzi i zadecyduję.

Piranha a co może jeszcze oprócz PCOS oznaczać taki duży stosunek LH:FSH???
 
wlasnie znalazlam wyniki w synkiem i w20tc mialam ph moczku 6,5 a pare tygdni pozniej ph7...
cos czuje ze ja z natury mam wyskie ph...
kurcze dzisiaj znowu mam dolka od rana, ale bez powodu.jak zauwazylyscie u mnie albo gory albo doliny:-D
 
agulek, co do pasków to nie pomogę gdyż w zasadzie nie stosowałam ale Gal ma z nimi duże doświadczenie :-) Też bym zamieniła Rephresh na Replens, podobno ten Rephresh jest dość gęsty (więc może blokuje plemniki?) i reaguje ze wszystkim - obniży też zatem pH plemników. Nie używałam tych preparatów ale podobno większość dziewczyn używa jednak Replens, zauważyłam też, że zawsze już po staraniach używają Replens a nie Rephresh.

nullka, podobno podwyższony poziom LH wiąże się z upośledzonym dojrzewaniem pęcherzyka (stąd może mieć negatywny wpływ na zapłodnienie i rozwój zarodka, nieprawidłowo rozwinięty pęcherzyk to potem nieprawidłowo rozwinięte ciałko żółte a ono jest odpowiedzialne za produkcję progesteronu), rzadziej też dochodzi do owulacji. Może sprawdź dla własnego spokoju jeszcze androstendion? Idziesz z tymi wynikami do swojego gina?

Kosmo, te góry i doliny nazywają się ciążą :-D, tez mi nastrój potrafi strasznie skakać :-) A pH po odstawieniu diety i suplementów na pewno Ci wzrosło więc obecnych wartości nie bierz w ogóle pod uwagę.
 
Piranha a co to jest ten androstendion??? Na co jego wynik wskazuje?

Zapisałam się przed chwilą do gina w piątek na godz. 9 Pójde z tymi wynikami
 
reklama
Witam:-)

Ja po wielkim sprzątaniu odpoczywam chwile na bb żeby sprawdzić co u Was. Rozebrałam w końcu choinkę, zanim posprzątałam igły bo miałam prawdziwą to zeszło mi do tej pory.

U mnie dzisiaj 19 dc i od wczoraj bolą mnie piersi, nie mocno ale jak dotykam to czuje ból. Zawsze zaczynały boleć mnie w 22-23 dc a teraz już od 18 dc. Nie wiem czy to coś znaczy ale jest inaczej niż zawsze.

To tyle, biorę się za sprzątanie łazienek. Miłego popołudnia życzę :-)
 
Do góry