reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Czarodziejka , też to oglądałam , całkiem to ciekawe było....
księżniczka , ja się całkiem młodo czuje i wszyscy mi mówią że nie wygladam na swój wiek , ale ta cyfra już zaczyna przerażać :-D
 
reklama
Ale się wystraszyłam, co napisałaś Piranha! :szok: Zadzwoniłam szybko do laboratorium, żeby sprawdzić co podałam, i jednak fsh, czyli pomyliło mi się juz po... ufff.....
No to ciekawe, co napisałaś, co z tego można wyczytać.
Dzięki, że poszukasz o tym sylku. Szkoda, że nie umiem tak dobrze angielskiego...
No i szkoda, że go jeszcze nie ma...

Czarodziejko, mnie kiedyś koleżanka mówiła, że bardzo dobre na zatoki, jest przykładanie gorącej soli uprażonej wcześniej na patelni, zawinietej w ściereczce, chyba najlepiej lnianej. Ponoć to super pomaga i potrafi nawet od tego ropa zejść z zatok.:tak: Zdrówka życzę!
 
Jestem dopiero teraz bo zasiadłam do pracy i mam święty spokój (tatuś z dziećmi na spacerze). Bo tak to tylko mamo to mamo tamto .... ;-)

Ja przeczytałam wypowiedź Twoją Gal to mówie o jaaa coś popieprzyłam , bo ja dziś też zrobiłam badanka LH, FSH (więc przerażenie że co??? miało być TSH????) , estradiol i testosteron. Na szczęście jednak dobrze z tego co mówi Piranha :tak:

Wyniki mam dostać jeszcze dziś na meila :-) Kurde ale jestem ciekawa

Czarodziejka zdrówka zdrówka zdrówka :-)

Kurde dziewczyny mam tak silne te krwawienie że jeszcze nigdy tak nie miałam - ciekawe czy to dlatego że po poronieniu? Nawet po zabiegu tak nie było
 
Ostatnia edycja:
Gal bo to pewnie od laboratorium zależy (my mamy bardzo szybkie i fajne - wygodą jest przesyłanie na meila wyników jeszcze tego samego dnia :-) ) Aaaaaa i ja za badania zapłaciłam 79zł ale mam karte stałego klienta i 10% zniżki

Tusia26 niestety paski Ph jeszcze do mnie nie dotarły (mamy ostatnio problemy z pocztą i listonoszem i w tygodniu pewnie bede musiała podejśc na poczte i zapytać czy leży gdzies.
 
piranha ja swojego tez najchetniej bym nie wstajemniczala w to cale dziewczynkowe planowanie ale u nas trzeba bylo wczesniej cos zaplanowac, pokombinowac zeby przytulanki sie udaly- raz ze synek bardzo pozno chodzil spac i juz o tak porze nikomu sie nie chcialo przytulac,dwa ze moj maz od dluzszego czasu w firmie mial stesy, duzo sie denerwowal i nie zawsze mu sie chcialo, a raczej padal wykonczony szybciej niz syn:-D a jak mu mowilam ze za 2 dni ma byc zwarty i gotowy bo zaczynamy staranka o corke :-D to nigdy mnienie zawiodl
piranha a jak myslisz czy stres , ciagle zycie w napieciu, zly tryb zycia moga miec jakis wplyw na plec? ja to w ogle jestem w szoku ze za pierwszym razem udalo sie zajsc w ciaze bo bylam przekonana ze zloniezyki meza sa w fatalnej formie:sorry:
 
reklama
Gal, ufff, całe szczęście, że to było FSH :-) Właśnie czytam, że Replens jest bardziej polecany jak Rephresh i można używać go wraz z Sylkiem. Replens (ilość na palcu) używa się co 2 dni przed owulacją, 5 minut po stosunku i potem co 30 minut przez 4 godziny. Jeśli stosuje się odsunięcie od owulki to można go używać (zapewne w miarę możliwości gdyż ciężko co pół godziny przez kilka dni sprawdzać pH i zakwaszać się :-D) aż do samej owulacji. Sylk używamy jak lubrykant tuż przed staraniami. Podobno Replens jest bezpieczny i przeprowadzono na jego temat więcej badań jak na temat Sylku, trzeba tylko uważać gdyż podobno u niektórych kobiet może podnieść pH. Jedna z dziewczyn na in-gender pisze, że używała i Sylku i Replens i oczywiście urodziła córkę :-), utrzymywała niskie pH aż do O+24 (wtedy komórka jajowa jest już zazwyczaj martwa). Tak sobie jeszcze myślę, że przecież plemniki po kilku godzinach (6 godzin podobno dojrzewają w szyjce macicy) powinny już być w jajowodach (do zapłodnienia najczęściej dochodzi w bańce jajowodu) więc taki Replens nie będzie już z nimi miał bezpośredniego kontaktu.
Strasznie późno masz te wyniki, ja tak jak nullka miałam tego samego dnia i mogłam sprawdzić sobie na ich stronie internetowej bez fatygowania się do laboratorium.

nullka, trzymam kciuki by wyniki były idealne!

Kosmo, stres sprzyja poczęciu chłopca (wzrasta poziom testosteronu, rośnie też prolaktyna a ona obniża progesteron) ale nic się nie martw, ja od długiego czasu żyję w ciągłym stresie a będzie dziewczynka :-) ...mam nadzieję, że na połówkowym nie wyskoczy już nic dzidzi między nóżkami bo wolę jakoś nie przerabiać już suwaczka z powrotem na niebieski :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry