reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Witajcie Kochane:***

Ale macie fajnie skoro śnieżyk u Was prószy, u nas mroźno i słonecznie.

Ja nienajlepiej się czuję;( Biore ten antybiotk od niedz.i inne leki ale dzis do tego wszystkiego doszedł mi kaszel i się duszę cały dzień...

Jeszcze mieliśmy dziś jasełka i jutro też więc na zwolnienie nawet nie mogłam iść...

A synek niby katar minął, ale też ma kaszel....
Mam już dosyć tych wirusów;((((

Kurcze Kobietki pomóżcie, co kubujecie M na święta? Maszynkę ma nową;))) więc pomysłów brak... a małemu kupiłam matę wodna Carsem;)))

Kurcze mi coś się okres spóźnia, ale chyba temu, że owulka mi się strasznie przesunęła bo jeszcze się nie staramy, a wpadki raczej nie biorę pod uwagę;P

Miłego dnia Kochane;****



 
Daria, to dziwne jeśliby owulka występowała po 3 dniach, pik LH (czyli tym samym pozytywny test owulacyjny) występuje na 24-36 przed owulacją, u mnie mniej więcej owulka występowała 24h po pozytywnym teście. Może Ty masz bóle już po owulacji? Mierzysz tempkę? Po owulacji temperatura rośnie (a przed jest często spadek w dół) więc mogłabyś wywnioskować czy te bóle są już poowulacyjne. Co do pH to podobno jest najniższe właśnie w okolicy O+12 ale u każdego będzie to wyglądać troszkę inaczej, warto jeden cykl przeznaczyć na przetestowanie. Ja aż tak się nie przykładałam, zawsze 24h po pozytywie miałam bardzo charakterystyczne bóle (w żadnych innych dniach cyklu ich nie miałam, były to bóle jajników + charakterystyczny ból przy każdym poruszeniu się) i zazwyczaj następnego dnia tempka już rosła, odliczałam kilka godzin od tego momentu (nawet nie 12 a coś koło 8-10) i próbowałam, nie udało mi się jednak tak zajść w ciążę ...udało się dopiero w najpłodniejszy dzień cyklu jakim jest dzień przed owulką :-D Uciekam synka usypiać :-)


wiesz co ty chyba masz racje tyle czasu i sie nie skaplam:crazy:
kupilam dzis termometr poniewaz tu w niemczech nie mam:eek:
nie wiem czy jest sens jeszcze mierzyć temperaturę ale moze sprubuje tylko gdzie najlepiej?
ja wlasnie taki bole mam 2,5 do 3 dnia po pozytywnym tescie;/
a po czym poznam owulacje jak bede mierzyc temperature jak wzrasta tak ?i wtedy od tego licze 12 godzi i probuje dobrze rozumiem czy nie bardzo:-p
 
Natusia ja tez siedze i mysle nad prezentami ,czasu juz nie ma za wiele a w pracy do wieczora ,wiec nie mam jak kupic .Mam juz dla dziadkow Mamy i Tesciowki,dla M nie mam pojecia.:crazy:Chyba jakąś bluze albo sweterek kupie i ksiązke .....U mnie we Wrocku pada śnieg caly dzien:-)tylko sie topi....
 
Piranha jeszcze mam do ciebie takie pytanie ostatnio test mi wyszedl pozytywny 12 dnia cyklu to byla sobota rano a wlasnie takie mocne bole mialam w poniedzialek rano. to to byly raczej bole po owulacyjne?
 
Ostatnia edycja:
Czarodziejko a no różnie z nami babkami bywa:-) Ja jak ktoś by mi rok temu powiedział że będę chciała 3 dziecko to zaśmiałabym się mu w twarz i w głowe puknęła> A teraz mam takie ogromne parcie i chęć posiadania takiej kruszynki że sama się sobie dziwie, no ale moi chłopcy mają 6 i 9 lat. Kurcze wiem że jak nie zrobie czegoś w tym kierunku to będe żałowała;-)Mój instynkt chyba znów się odezwał:rofl2:

Duzo prawdy w tym co piszesz:) Moj M zreszta twierdzi podobnie...mowi mi "zbaczysz jeszcze sama mnie bedziesz ciagnac do lozka zebym Ci dzidziusia zrobil:))))" Moj M bardzo chetny na trzecie dzieckO. Zreszta ma troje rodzenstwa wiec wzorzec rodziny ma 2+4:)
Moj wzorzec to 2+2 hehehheehe
Nie mowie nie juz na zawsze ale na te chwile mowie nie.
moje dzieci 6 i 9 lat beda mialy za 4 lata:)))))
 
Właśnie, nie warto się wypierać bo różnie to bywa. My nie myśleliśmy o tym, nawet mówiliśmy że chyba nie chcemy juz, ale na początku roku @ mi się spóźniał z tydzień i byłam pewna, że jestem w ciązy, ale test negatywny.....a my nastawieni i żal że nic z tego...................i postanowienie, że będzie to trzecie kiedyś. Mój mąż twierdzi, że udowodni mi że umie "zrobić" córke. A mi się ten pomysł nawet podoba.Jak będzie synek to trudno, ale postanowiłam, że się przyłożę i spróbuje mega przygotowana .:-)
 
Agulek zdrowe podejcie..
ja sie nie wypieram oczywiscie bo faktycznie na te chwile nie chce dzieci wiecej....ale co bedzie sie dzialo z moja "psyche" za 5 lat..tego juz nie wiem:) zreszta czasem mimo nie planowania ..dzidzius sam przychodzi:))))
 
Daria, tu masz w wielkim skrócie o mierzeniu tempki: Drukuj stronę - Zasady mierzenia temperatury do NPRu a tutaj dokładniej: wiki:abc_temperatury - Wiki 28dni. Nie jest to takie skomplikowane na jakie początkowo wygląda i naprawdę bardzo dużo można się dowiedzieć z wykresów temperaturowych (mnie to strasznie wciągnęło) - np. czy była owulka (i kiedy była) czy też to cykl bezowulacyjny, czy właściwie produkowany jest progesteron w fazie lutealnej itp. Darmowe wykresy można robić np. na Obserwacja cyklu - enpr.pl lub Ovulation Calendar and Ovulation Chart - Fertility Charting. Co do wzrostu tempki to może ona wzrosnąć np. w dniu owulacji a może 1-2 dni po niej, jak dołączy się jednak do tego testy owulacyjne i np. analizę śluzu to można dość dokładnie określić dzień owulki. Wzrost tempki świadczy o tym, że owulka już była gdyż za wzrost ten odpowiedzialny jest progesteron produkowany przez ciałko żółte a ono powstaje po owulacji. Czasem przed owulką jest jednodniowy skok tempki w dół ale u mnie nie zawsze był obserwowany, powoduje go wyrzut estrogenu przed owulacją, który obniża temperaturę ciała. Na Fertility Friend można obejrzeć całą masę owulacyjnych, bezowulacyjnych oraz ciążowych wykresów temperaturowych.
Pytasz po czym poznasz owulację, najlepiej jednak bazować na testach owulacyjnych gdyż nie każdy ma objawy owulacji ale np. z wykresu będziesz wiedzieć, że się zbliża (spadek tempki) lub już była (wzrost tempki), jak dołożysz do tego obserwację śluzu to dość dokładnie powinnaś określić dzień owulacji (jak zrobisz wykres na którymś z powyższych serwisów to możesz go udostępnić i wrzucić w stopkę, wtedy na pewno dziewczyny pomogą w analizie :-)). Sprawdź lepiej najpierw w jakim czasie po pozytywnym teście masz owulkę a potem możesz śmiało odliczać 36h-48h po pozytywnym teście i wtedy działać z O+12. Te bóle masz najprawdopodobniej po owulce ....albo coś jest nie tak z testami, masz paskowe czy elektroniczne?

Mój M jest jedynakiem (i twierdzi, że zawsze było mu z tym dobrze) i ledwo go na drugie dziecko namówiłam, jestem więc na 100% pewna, że więcej dzieciaczków mieć już nie będę, wychowanie dwójki to też nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja uzywam caly czas clearblue z buzka :)
tam pisze ze jak ta metoda 0+12 to 7 dni zero seksu to w tym cyklu juz tego lepiej nie probowac jak juz miala przytulanka dzis beda ostatni dzien?
a ten termometr nie moze byc zwykly elektroniczy bo ja mam taki co pokazuje do jednego miejsca po przecinku ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry