reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Andziak, ważne by kupić B-Complex, w którym dawki wszystkich witamin B wynoszą 50 lub 100 mg, lepiej nie łykać witaminy B6 w większej dawce jak pozostałe witaminy z grupy B, ja łykałam dokładnie te tabletki B-50, KOMPLEKS WITAMIN z grupy B, 100 tabletek (1966340976) - Aukcje internetowe Allegro, tyle że w wersji B-100 (100 mg).
Co do cytrynianu to nic mi na ten temat nie wiadomo, na pudełku nic o tym nie wspomnieli :-)
 
reklama
Jeszcze wyjdzie na to ze mi lekarz nie bedzie juz potrzebny ;-)


Mi wczoraj skonczyla sie @ i narazie plamienia ani inne sie nie zaczely wiec jak zaczne brac wit i plamien ia ustana to bedzie znaczylo ze moja prolaktyna byla za wysoka (mam nadzieje ze nic nie pokrecilam):zawstydzona/y:
 
Siostra się śmiała, że ja sama się zdiagnozowałam na podstawie objawów :-), przewidziałam, że u mnie miesza wysoka prolaktyna po obciążenia (tzw. prolaktynemia czynnościowa) i po zrobieniu badań okazało się, że trafiłam w 10-tkę :-) Niestety wielu lekarzy zbyłoby mnie i słysząc, że mam plamienia przed okresem przepisałoby mi Luteinę bądź Duphaston (gdyż plamienia są często przy niedoborze progesteronu) ...a to nic kompletnie by nie dało, już nie wspomnę, że lepiej leczyć przyczynę a nie objawy. Edyta, spróbuj z tą witaminą, na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc więc moim zdaniem warto. Siostrze prolaktyna po obciążeniu rośnie aż 30 razy, lekarz przepisał jej Bromergon ale po pierwsze to straszny syf a po drugie - przecież nie mogę całe życie łykać Bromergonu z powodu wysokiej prolaktyny podczas stresu, to tylko tuszowanie skutków, po odstawieniu bromka problem znów się pojawi.
 
Witam gorąco w ponury poniedziałek. U mnie zdaje się, że owulacja była w nocy, boli mnie dziś strasznie podbrzusze , śluz już biały. Teraz sprawdziłam że w sobotę przez zapomnienie nie zrobiłam testu a więc klapa, w piątek była jedna kreska a w niedziele dwie, wiec w sobotę pewnie by już też były dwie. Także d.... z moich obserwacji.:no:Jedno wiem na pewno, że u mnie owulacja pojawia się ok 14 dc albo rano albo w nocy.
Tak sobie pomyślałam, że może dziewczynki którym udało się już zajść w ciąże napisałby dla nas starających się , ile dni trwały ich cykle i w którym dniu cyklu miały ostatnie staranka. Jak pamiętacie napiszcie.:-)
 
Piranha wlasnie tak zrobie ,jedynie moge sobie pomoc a jak to nic nie da to bedziemy szukac dalej ;-)


Agulka z tego co pamietam skonczylam przytulanka na 2-3 dni przed owulka w cyklu 30-32 dniowym dokladnie nie pamietam dlatego nie wiem ktory byl to dzien cyklu :no:
 
agulek ja cykle mialam zwykle 28-30dniowe, wiodomo czasem zdarzylo sie jakies wieksze odchylenie. owulacja wedlug testow owu byla ok 14-15dc, ale nigdy pewnosci nie mialam bo nie robilam monitorigu, nie zawsze mialam bole owulacyjne, ze sluzem tez bylo bardzo roznie, temeratury nie mierzylam.
ja testy owu robilam zwykle od ok 9-10dc i tak jak pisalam powyzej ok 11dc pojawiala sie druga jasniutka kreseczka, z kazdym dniem ciemniejsza, az w konci ok 13-15 ciemna jak testowa.
przez te pare miesiecy obserwacji zaplanowalam ze staranka skonczymy w 11dc.
w pierwszym cyklu staran, a jednoczesnie to byl cykl od razu owocny na tescie owulacyjnym juz w 8dc (od razu po okresie) pojawila sie jasna kreseczka, do tego mialam razezenie ze juz pojawil sie sluz plodny (?) potem przez pare dni ciagle ta kreseczka byla tak samo jasna i to kompletnie mnie skolowalo, nie wiedzialam co robic. potem tego sluzu nie bylo. aha i juz zaraz po okresie mialam dolegliowsci podbrzusza co bylo dla mnie nowoscia. staranka zaczelismy 8dc, potem byly 9dc,i na koniec 11dc.
zawsze planowalam ze skonczymy staranka w 11dc, ale przez te testy zglupialam i chcialam jeszcze powtorzyc staranka 12dc, ale jakos malzonkowi nie wyszlo;-) oczywiscie bylam wtedy zla, ale teraz ciesze sie ogomnie ze tak wyszlo:tak:
na monitoringu bylam 13dc bo ciagle ta kreseczka byla jasna, sluz plodny znikomy (raz plodny raz niepolodny jednego dnia) i nic nie wskazywalo na zbilizajaca sie owulacje. okazalo sie ze pecherzyc jeszcze nie pekl . nastepnego dnia wieczorem czulam bardzo mocny bol podbrzusza (najmocniejszy ze wszystkich), a po nocy juz sluz byl bialy, metny i nie rozciagliwy co oznacza ze owulacja musiala nastepic poznym wieczorem badz w nocy, czyli ok 14dc. jezli tak bylo to odstep od przytulanek od owu ok 3dni.
agulek nie ma co sie sugerowac innymi, trzeba poznac wlasne cialo i cykle:tak:
 
Kosmo to ja w ogole nie rozumiem co ty tak o synku gadasz. Pamietaj o sile przyciagania. Mysl o dziewczynce , mysl o dziewczynce i jeszcze raz mysl o dziewczynce:tak: 7 jest usg dziewczynkowe wiec wszystkie dowiecie sie o dziewczynkach;-) Ja ostatni raz bede widziala przed porodem moja niunie. Mam nadzieje ,ze wszystko u niej dobrze...
Wiecie powiem wam ,ze ona mnie tak mocno kopie ,ze az boli nieraz. Z chlopcami tego nie mialam. Oni brykali bardziej ale to nie bolalo a ona potrafi tak mnie tryknac z nienacka ,ze az sie w pol zginam:eek: Smieszna babka z niej.
 
Kosmopolitan wiem, wiem że trzeba się sugerować sobą ale dzięki wam zaczynam trochę więcej łapać w tym temacie. Ja obserwuję siebie od lipca i zawsze ten silny ból mam z 13/14 lub 14/15 dlatego raz zrobiłam monitoring dla sprawdzenia, ból miałam rano ok 8 godz a ok 11 miałam usg i lekarz potwierdził że jajeczko nie dawno pękło i nawet zgadłam z którego jajnika. Także ja zamierzam na początek poprzestawać na 10 dniu cyklu. Ja staranka mam zamiar zacząć od lutego i dlatego tak teraz wam zawracam głowę. Pozdrawiam.
 
reklama
witam wszystich:-)
mam takie pytanko do dziewczyn które miały mdłości :-)
kiedy się wam zaczęły?i od kiedy sie chce czesto siku? ponieważ od paru dni co zjem to mi zaraz jest nie dobrze... a sikam prawie co chwile ale to może byc chory pęcherz.. test bede robila dopiero w poniedziałek. bo te objawy wydaje mi sie ze troszkę za szybko by były na ciąże;/
 
Do góry