reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

edyta - oddałam:-) Słodkie te zwierzątka.
Dzięki za odzew i jeszcze jedno, jak dziś kreska była delikatnie jaśniejsza to jutro powinna być ciemniejsza lub taka sama jak testowa i wtedy dopiero ten czas do owulacji ?
 
reklama
agulek jezeli chodzi otesty owu to trzeba najpierw porobic pare cykli zeby wyciagnac jakies wnioski. z tego co czytalam u kazdej moze to wygladac inaczej. u mnie druga kreseczka zaczela siepojawiac ok 10dc, z kazdym dniem ciemniejsza, az w ok 13-14 tak samo ciemna jak testwa, a owu byla chyba zawsze nastepnego dnia (chyba bo nie potwierdzone monitoringiem).w dniu cyklu staran (to byl pierwszy cykl i od razu zaciazylam) kreseczka jak nigdy pojawila sie juz 8dc, co bardzo mi zaburzylo moj plan.no ale udalo sie jakos zachowac 3dniowy odstep od owu.
 
edyta - oddałam:-) Słodkie te zwierzątka.
Dzięki za odzew i jeszcze jedno, jak dziś kreska była delikatnie jaśniejsza to jutro powinna być ciemniejsza lub taka sama jak testowa i wtedy dopiero ten czas do owulacji ?

Tak powinna byc taka sama jak kontrolna lub ciemniejsza wtedy owulacja powinna nastapic w ciagu tych magicznych godzin :tak: ale mi np nigdy testy nie wychodzily ...
 
Hej!
Agulek u mnie na tych z rossmana testowa byla bardzo wyrazna i mocna ale nigdy taka sama jak kontrolna. Mysle wiec ,ze to juz jest pozytywny ale zobacz jeszcze jutro.
Ja juz czekam na 7go;-)
 
No właśnie sprawdzę i czekam na ten mój ból, bo on pojawia się zaraz po owulacji. Jeśli się pojawi w ciągu 2 dni to myślę że te testy z Rossmana u mnie się sprawdzą, bo najpierw nie było nic potem delikatna kreska a dziś mocna i wyraźna choć nieco jaśniejsza od testowej.Dzięki. Dobrze, że jest tu kogo się poradzić. Dobrej nocki.
 
Ostatnia edycja:
agulek-79, ja testy testowałam (masło maślane :-D) przez kilka miesięcy by dojść do wprawy. W instrukcji zazwyczaj jest napisane, że kreska testowa powinna być tak samo mocna lub mocniejsza od kontrolnej by test był pozytywny. U mnie jednak przez długi czas się to nie sprawdzało, kreska testowa w dniu pozytywnego testu była bardzo wyraźna ale jednak delikatnie jaśniejsza od testowej, owulację miałam zawsze mniej więcej po 24 godzinach. Po jakimś czasie porobiłam badania hormonalne i okazało się, że z moimi hormonami nie jest za ciekawie, zaczęłam wcinać duże dawki witaminy B6 na obniżenie prolaktyny i moje cykle ustabilizowały się, zaczęły znikać plamienia przed okresem a wykresy temperaturowe zaczęły nareszcie ładnie wyglądać. Wtedy też zauważyłam, że kreski testowe (cały czas używałam tych samych testów) były nareszcie w dniu pozytywnego testu tak samo mocne albo nawet mocniejsze od kontrolnych. Wytłumaczyłam to sobie tak, że obniżona prolaktyna nie zakłócała już tak produkcji hormonu LH więc i jego stężenie było większe a kreski testowe ciemniejsze.

Andziak, Sylk stosuje się bezpośrednio przed staraniami więc nie ma strachu, że pH zdąży wzrosnąć albo że plemniki wyginą (Sylk jest pod tym względem bezpieczny ale należy go wsmarować ociupinkę, dosłownie 2 krople). Ja kupowałam dokładnie takie testy i u tego właśnie Allegrowicza: 5xTEST CIĄŻOWY(10mIU/MI)+ 50x TESTY OWULACYJNE (1937985234) - Aukcje internetowe Allegro. Są może droższe od niektórych oferowanych na Allegro ale są naprawdę bardzo dobre i skuteczne (zarówno owulacyjne jak i ciążowe), bardzo polecam!
 
To wit. B6 zbija prolaktyne?nie wiedziałam. Duze dawki brałas tej witaminy?ja musze sobie znowu zmienic jej poziom bo zaczełam miec plamienia przed okresem a ostatni cykl miał 23 dni.
 
Witamina B6 jest inhibitorem prolaktyny i jest naprawdę bardzo skuteczna! Trzeba jednak przyjmować większe jej dawki gdyż w mniejszych nie zadziała, jest to bezpieczne gdyż nadmiar usuwany jest z moczem. Zaleca się rozpoczęcie od 50 mg dziennie i zwiększenie do 100 mg jeśli mniejsza dawka będzie mało skuteczna, ja zaczęłam od razu od 100 mg i w drugim cyklu brania tej witaminy nareszcie zaszłam w ciążę! Wcześniej próbowałam z Castagnusem ale wyjątkowo mi nie służył. Warto łykać witaminę B6 wraz z innymi witaminami B gdyż witaminy z tej grupy powinny być w równowadze, nadmiary czy niedobory jednych powodują złe wchłanianie drugich a np. niedobór witaminy B12 może być przyczyną poronień. Polecam zatem preparaty typu np. B-Complex (ja łykałam B-100 firmy Puritan's Pride z dawką B6 100 mg). Prolaktyna może bardzo namieszać w organizmie. Ja spoczynkową miałam w normie ale po obciążeniu (czyli po połknięciu tabletki metoklopramidu) rosła aż 15 razy (powinna wzrosnąć maksymalnie 3-5 razy) co oznacza, że podczas stresu prolaktyna czyni szkody w moim organizmie. Prolaktyna wpływa podobno na neurohormon GnRH, który to z kolei odpowiada za produkcję LH i FSH, czytałam, że nadmiar prolaktyny zmniejsza głównie LH, to by tłumaczyło dlaczego po witaminie B6 moje kreski testowe na testach owulacyjnych nareszcie były równie mocne albo nawet mocniejsze od kontrolnych. Prolaktyna nie tylko zaburza owulację ale też powoduje niedobór progesteronu w 2 fazie cyklu, zarodek może mieć więc problem z zagnieżdżeniem się. Też borykałam się z plamieniami przed okresem (to jest częsty objaw przy nadmiarze prolaktyny), dzięki witaminie B6 zaczęły one zanikać a wykresy temperaturowe piękniały z cyklu na cykl :-) Polecam Ci zatem ogromnie ten B-Complex no i sprawdzenie prolaktyny po obciążeniu (tzw. test czynnościowy). Tutaj jest ciekawy wątek (tyle, że po angielsku) o wpływie witaminy B6 na prolaktynę i długość fazy lutealnej http://www.babyandbump.com/ttc-groups/12563-v itamin-b6-lengthen-luteal-phase-increase-progesterone.html, pełno dziewczyn z tego forum zaszło w ciążę właśnie dzięki tej witaminie. Ufff, ale się rozpisałam :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
To moze i ja sobie kupie Wit B6 bo po zaprzestaniu stosowania pigulek anty mam plamienia miedzymiesiaczkowe,a cytologia i wymaz nie wykazaly nieprawidlowosci,i podejrzewalam ze to moga byc hormonki,co prawda jestem w trakcie szukania przyczyny przez GP ale moze te witaminki mi pomoga,i plamienia znikna :dry:
 
Do góry