reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam

Dziewczyny mam do Was prosbę- może troche dziwną ale musze zapytać. Zakupiłam testy owulacyjne i prosze wytłumaczcie mi jak mam ich używać. Tzn jeżeli test wyjdzie pozytywny to co to oznacza, że za ile powinna byc owulacja? Jak czesto mam robić ten test itd? wiem, że pytania może są tendencyjne ale ja naprawde nie wiem....??? Prosze pomózcie

Z góry dziękuję
 
reklama
Dziewczynki ja tylko na chwilę wpadłam.

Paula dzięki, mam nadzieję że Sebusiowi się poprawi samopoczucie i już będzie ok. A co do mdłości :eek: oj mnie męczyły calutką ciążę :sorry:

Dzastina nie smutaj się, oby @ szybko się skonczyła i kolejny cykle jest Twój! I Kingi :-)

Dziewczynki któraś z Was polecała tu chyba na forum poduszkę klin??
Wydaje mi się że to Ty Pauluś, ale nie jestem pewna więc pytam wszystkie, używałyście tej poduszki dla Waszych dzieciaczków? Bo ja planuję zakupić, może polecicie jaką wybrać, jaką Wy macie?

Sylola u mnie wychodziło zawsze tak że jak miała pozytywny test owu jednego dnia wieczorem to dwa dni póżniej rano miałam skok temperatury, więc gdzieś pomiędzy tymi dniami była owulacja. Pewnie dzień po pozytywnym teście owu. Ale może być różnie u różnych kobiet, więc ciekawe jak jest u Ciebie.
 
Witam

Dziewczyny mam do Was prosbę- może troche dziwną ale musze zapytać. Zakupiłam testy owulacyjne i prosze wytłumaczcie mi jak mam ich używać. Tzn jeżeli test wyjdzie pozytywny to co to oznacza, że za ile powinna byc owulacja? Jak czesto mam robić ten test itd? wiem, że pytania może są tendencyjne ale ja naprawde nie wiem....??? Prosze pomózcie

Z góry dziękuję

owulacja pojawia się zwykle w ciągu 48h od pozytywnego testu czyli masz od pozytywnego 1-2 dni :)
Jeśli starasz się o córkę to pozytywny test = STOP ze starankami
jeśli o synka to pozytywny test= START z starankami :)
 
Dziewczynki któraś z Was polecała tu chyba na forum poduszkę klin??
Wydaje mi się że to Ty Pauluś, ale nie jestem pewna więc pytam wszystkie, używałyście tej poduszki dla Waszych dzieciaczków? Bo ja planuję zakupić, może polecicie jaką wybrać, jaką Wy macie?
Pyszczku my taką mieliśmy :tak:
SUPER PODUSZKA DLA NIEMOWLAKÓW! KLIN profilowana (823479719) - Aukcje internetowe Allegro
z tym że jak zdejmiesz do prania tą poszewkę to potem bardzo trudno ją ubrać na tą gąbkę więc możesz jakąś poszewkę na to jeszcze włożyć :tak:
 
Dzastina....my dostaniemy'' prezent'' nie na mikolaja ale pod choinke:-)
a o mnir to już się zapomniało widzę! ;-)
Ja testuję 25grudnia wiec też licze na prezent pod choineczkę i prezent ur dla męża:tak:

Sylola tu dla Ciebie:
TESTY OWULACYJNE [FONT=&quot] stosujemy celem wczesnego wykrycia piku LH (skoku hormonu lutenizującego), który ma zawsze miejsce do 36 godzin przed wystąpieniem owulacji. Test owulacyjny wykrywa owulację przed jej wystąpieniem, dzięki czemu możemy maksymalnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Owulacja następuje w ciągu 24-36 godzin od piku LH (pozytywny test owulacyjny). Komórka jajowa gotowa jest do zapłodnienia przez 24 godziny – tylko 24 godziny – 1 raz w każdym cyklu. Płodny okres kobiety trwa od pozytywnego testu owulacyjnego przez 36 godzin. Współżycie w tym płodnym okresie to największa szansa na zajście w ciąże.[/FONT]

[FONT=&quot]Na początku należy ustalić długość cyklu. Jest to liczba dni od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego do dnia przed rozpoczęciem następnego krwawienia. Jeżeli cykle nie są regularne długość cyklu to długość najkrótszego cyklu w ostatnich 3 miesiącach.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]Jeśli cykle są krótsze niż 21 dni i dłuższe niż 40 dni należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie znasz długości swojego cyklu możesz rozpocząć testowanie 11 dnia cyklu. Wykonujemy 1 test dziennie do momentu wykrycia piku LH. Test powinien być przeprowadzany codziennie o zbliżonej porze, najlepiej pomiędzy 15-18. W przypadku planowania płci lub starania się przez dłuższy okres czasu zaleca się testowanie 2 razy dziennie: rano pomiędzy 7-10 i wieczorem 17-22.[/FONT]​
[FONT=&quot] Należy unikać testowania z pierwszego porannego moczu, LH jest syntetyzowane w organizmie wcześnie rano, próbka z nocy może nie wykazać piku LH pomimo jego wystąpienia. Należy ograniczyć spożywanie płynów w ciągu 2 godzin przed wykonaniem testu.[/FONT]
 
a o mnir to już się zapomniało widzę! ;-)
Ja testuję 25grudnia wiec też licze na prezent pod choineczkę i prezent ur dla męża:tak:

Sylola tu dla Ciebie:
TESTY OWULACYJNE [FONT=&quot] stosujemy celem wczesnego wykrycia piku LH (skoku hormonu lutenizującego), który ma zawsze miejsce do 36 godzin przed wystąpieniem owulacji. Test owulacyjny wykrywa owulację przed jej wystąpieniem, dzięki czemu możemy maksymalnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Owulacja następuje w ciągu 24-36 godzin od piku LH (pozytywny test owulacyjny). Komórka jajowa gotowa jest do zapłodnienia przez 24 godziny – tylko 24 godziny – 1 raz w każdym cyklu. Płodny okres kobiety trwa od pozytywnego testu owulacyjnego przez 36 godzin. Współżycie w tym płodnym okresie to największa szansa na zajście w ciąże.[/FONT]

[FONT=&quot]Na początku należy ustalić długość cyklu. Jest to liczba dni od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego do dnia przed rozpoczęciem następnego krwawienia. Jeżeli cykle nie są regularne długość cyklu to długość najkrótszego cyklu w ostatnich 3 miesiącach.[/FONT]​
[FONT=&quot]Jeśli cykle są krótsze niż 21 dni i dłuższe niż 40 dni należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie znasz długości swojego cyklu możesz rozpocząć testowanie 11 dnia cyklu. Wykonujemy 1 test dziennie do momentu wykrycia piku LH. Test powinien być przeprowadzany codziennie o zbliżonej porze, najlepiej pomiędzy 15-18. W przypadku planowania płci lub starania się przez dłuższy okres czasu zaleca się testowanie 2 razy dziennie: rano pomiędzy 7-10 i wieczorem 17-22.[/FONT]​
[FONT=&quot] Należy unikać testowania z pierwszego porannego moczu, LH jest syntetyzowane w organizmie wcześnie rano, próbka z nocy może nie wykazać piku LH pomimo jego wystąpienia. Należy ograniczyć spożywanie płynów w ciągu 2 godzin przed wykonaniem testu.[/FONT]

a na opakowaniu od moich testów jest napisane:
owulacja wyst. do 48h od testu pozytywnego :shocked2::shocked2::shocked2::shocked2::shocked2:
 
Sylola

Testy owulacyjne wykrywają stężenie hormonu luteinizującego LH w moczu.
Hormon ten produkowany jest przez kobiecy organizm nieustannie w ciągu całego cyklu, jednak na ok. 24-48 godzin przed owulacją następuje gwałtowny wzrost jego stężenia. Wzrost ten nazywamy pikiem LH.
Za pomocą testu w prosty, nieinwazyjny sposób można z dużym prawdopodobieństwem oznaczyć dzień cyklu, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Pojawienie się wyniku pozytywnego oznacza, że owulacja nastąpi w ciągu 24-48 godzin. Jest to najlepszy czas na odbycie stosunku, jeśli staramy się o potomstwo.


Ja mam testy owu paskowe. Po nasikaniu do pojemniczka, zanurzasz test paskowy do poziomu MAX na 5 sekund, kładziesz go potem na powierzchni poziomej :) i po 5 minutach odczytujesz wynik. Potem możesz go odczytac jeszcze po 15 minutach. Później już raczej nie. Jeśli kreska testowa jest słabsza od kontrolnej - test jest negatywny.
Pozytywny jest wówczas, gdy obie kreski są równe, jeśli chodzi o natężenie ich zabarwienia.

A jeśli chodzi o test planowanie płci to czytałam, że masz jeszcze 6-7 h czasu starania się o dziewczynkę przy uzyskaniu testu pozytywnego, potem koniec seksiku, chyba, że na chłopca, to serduszkujesz ile chcesz.


pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-)
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co dziewczyny???? Dziwny mam ten okres... nigdy takiego nie miałam... Brzuch pobolewa leciutko prawie nie wyczuwalnie... a zamiast potoku ( jak to zawsze mam) mam lekkie plamienia brązowe z domieszką czerwieni... i jest tego bardzo mało... przez cały dzień nakapało tyci tyci.... to nie w stylu mojej @..... zawszę boli jak cholera i leje się jak z wiadra... :eek::eek::eek::eek::eek: poczekam do jurta.. zobaczymy...
 
Witam

Dziewczyny jesteście kochane :-) Tyle odpowiedzi wielkie dzięki!!!!! Ostatni cykl miałam 25 dniowy. Dzisiaj mam 8 dc. Więc może staranka czas zacząć ;-) a testy owulacyjne zacznę robic może od jutra, według różnych kalkulatorów wychodzi że owulację moge miec około 7 grudnia. Ja sama za mało miałam obserwacji cykli żeby móc cos wiecej ustalić. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi!!!!!!!!!!!

Dzastina kurcze to dziwne z tą twoją @. Obserwuj koniecznie co sie dzieje
 
reklama
czesc

wczoraj mało sie udzielałam z wami poniewaz mąż był w domu i cieszylismy sie sobą cały dzień. Poza tym mielismy małą akcję z Filipkiem. Mąż kupił wczoraj mandarynek, fakt były słodkie pyszne i nawet Filipowi smakowały ale wieczorem jak go wysypała pokrzywka to szok miał plamy na ciele na pośladkach, całe dłonie twarz nogi... drapał sie i płakał. Dalismy mu calcium i pojechaliśmy na pogotowie bo nie chciałam aby sie przypadkiem udusił (cały puchnął) :-(to było straszne!
Pielęgniarka musiała podać mu od razu zastrzyk, był dzielny moj synek i nie płakał tak mocno.Wytłumaczylismy mu wszystko co sie dzieje i dla czego. W domu jeszcze dostał zyrtec z recepty od lekarza i na szczescie pokrzywka zaczeła blednąć.
Zobaczę dziś rano jak się obudzi, mam nadzieje że bedzie już lepiej.
To był jego pierwszy i ostatni raz jak zasmakował mandarynek:sorry:
szok.....


Pozdrawiam was wszystkie
nawet te nie obecne!
 
Do góry