reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam,
Ja tylko na sekunde. Niestety nic nie doczytalam, zrobie to w sobote.

Piraniu Kochana nie moglam zrobic wczoraj progesteronu i estradiolu bo juz bylam w drodze do zakopanego.

Nusiu Slonce trzymam kciuki za wizyte:)

Kiraa super ze wizyta sie udala i kciuki za pecherzyki.

znikam i do napisania w sobote:*
 
reklama
Hejka!

Nuuuśka
, ja absolutnie nie odradzałam Ci kochana zamienników, pytałyście czy zamienniki są tak samo dobre i odpisałam:

Co do zamienników to to co teraz napiszę nie dotyczy konkretnie Femary ale podobno zamienniki są czasem gorsze, co prawda zawierają niby taką samą substancję czynną ale np. inny tańszy, gorszy nośnik (z jakiegoś powodu są tańsze) i np. są inne parametry uwalniania substancji czynnej, to informacja na którą natrafiłam ale sama doświadczenia z tym nie mam.

Czyli tak jak napisałam, czasem są gorsze, czasem nie a czasem to sprawa indywidualna, trzeba po prostu niestety samemu przetestować. Pisałam ogólnie o zamiennikach a nie konkretnie zamiennikach Femary, które być może (tego nie wiem) są tak samo dobre, musiałaś mnie źle zrozumieć. To tak jak z Bromergonem i Parlodelem - niby jest ta sama substancja czynna (bromokryptyna) ale inne substancje pomocnicze sprawiają, że Bromergon ma znacznie więcej skutków ubocznych. Trzymam dziś mocno za Ciebie kciuki i tak jak pisałam - meta jest za zasłaniającym ją zakrętem :-) Widzę kochana, że strzeliłam w 10-tkę pisząc, że owulka była a tempki jeszcze wzrosną, chyba też już w owulkę nie wątpisz, piękny skok :-)

gdusia, dziewczyny z in-gender piszą o ekwiwalencie 1500-10000 mg owoców żurawiny, polecam np. ten preparat, który łykała zakręcona. Bardzo dobrze, że oznaczyłaś te poziomy - wszystkie muszą być w normie (bo to strasznie ważne dla życia pierwiastki) ale chodzi bardziej o to bliżej której granicy normy będą :-), w wytycznych podane są zalecane przedziały ilościowe poszczególnych jonów. Będę mocno trzymać kciuki za wysoki progesteron. Gratulacje dla koleżanki! :-)

mamartusia, kiedyś myślałam o medycynie ale nie poszłam na nią (załozyłam, że bez przysłowiowych "pleców" mam marne szanse), tak więc z medycyną nie mam nic wspólnego, pracowałam jako inżynier środowiska (projektując sieci wodociągowe i kanalizacyjne), teraz myślę o zmiany branży :-) ...a z zamiłowania jestem m.in. akwarystką. Masz piękną rodzinę, jak z obrazka!

Justi, trzeba zwrócić uwagę by chleb był niskosodowy, ja piekę sama i przynajmniej wiem co w nim jest :-) Należy przyjmować ekwiwalent 1500-10000 mg owoców żurawiny, niektóre dziewczyny jedzą więcej, zakręcona przyjmowała 12600 mg. Żurawina tabletkowa działa podobnie silniej jak sok.

kifsi, to mnie pocieszyłaś, ja miałam iść na szczepienie z Kają w listopadzie ;-)

ania, ja czuję niepokój chyba przez te stresy, które przeszłam z Krzysiem, kiedy zaczęto mi wmawiać, że ma autyzm ....na szczęście Krzyś z tego wszystkiego wyrósł.

małe liski, dziewczyny starające się o córeczkę jedzą chleb jak najbardziej. Ale masz czytelny wykres :-)

Kiraa
, ja bym zadziałała wedle tej opisanej wczoraj strategii, lepiej zadziałać wcześniej a mieć lepszą kontrolę nad pH. Czekam na fotkę kolejnego testu ale finał będzie raczej dziś :tak:

anias, udanego odpoczynku kochana!
 
Ostatnia edycja:
Mamartusia witaj, popłakałam się czytając Twoją historię. Przykro mi z powodu tego co się stało, nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Mocno trzymam kciuki by zaświeciło dla Ciebie słoneczko, trzymaj się, jesteś bardzo dzielną kobietą.
Z pomocą Piranhii na pewno uda Ci się zaplanować chłopczyka
 
No to witam sie i ja !! :)))

Prawie ostatnia :eek:
Dzis mam wolne, nie zdazylabym wyszykowac sie beda w pracy a tak to porobie jeszcze pare rzeczy w domku na spokojnie.

Dziekuje kobietki moje kochane za kciuki !!!! :****

piranha a widzisz, to znowu nie doczytalam albo nie zrozumialam po prostu :zawstydzona/y:Czyli w sumie nie wiadomo do konca jak jest z tymi zamiennikami, moze spytam sie dzis tego gina co o tym mysli ?
Dzis skok, piekny !! az mi sie geba ucieszyla jak zobaczylam wartosc na termometrze. I nawet ovf wyznaczyl owulacje w ten sam dzien kiedy my obstawialysmy :tak: Dzis nadal mam brac kochana 2 tabletki Estrofemu i dwie Dupka juz wezme, chyba bedzie dobrze prawda ? poprosze tego gina o recepte na dupka i estrofem ale to na samym koncu, zobaczymy najpierw co powie.Ale zastanawiam sie mimo wszystko, czemu temperatura tak leniwie szla w gore przez pierwsze 3 dni ? w sumie to dwa bo w pierwszym poleciala pieknie w gore, a potem dwa dni takie nijakie troszke. Boje sie wymiarow endo :szok: wypatrzylam wczoraj te dwa zdjecia usg z tego cyklu, pokaze mu co o o tym sadzi, bo nie da sie ukryc ze na jednym endo ma grubosc 8,7mm a na drugim 3,8mm :zawstydzona/y: W ogole jak sie dzis tak spojrzalam na ten cykl to w sumie jakies male szanse jeszcze mamy prawda ? Bo serducha dzien przed owulacja byly po super 4-dniowej przerwie, serducha dwa, w owu poprawione wiec moze kurcze cos sie uda ? jesli endo mialo tydzien temu w srode 3,8mm to moglo Nam juz troszke podrosnac przez ten tydzien...tak do 7mm?

mamartusia czytalam wczoraj Twojego bloga wieczorem i powiem Ci, ze na prawde wiele wiele cieplych mysli Ci wysylam i kurcze wiem ze przeszliscie straszna tragedie,niewyobrazalna wrecz...ale ja wierze ze zycie Wam jeszcze to wszystko wynagrodzi a my pomozemy Ci pozytywnie patrzec na wszystko kiedy bedziesz miala gorsze dni :happy: Po to tu jestesmy :tak:

anias jestes w Zakopanem ? :-)oj ale fajnie :-) odpocznij kochana :***

Piekny dzis dzionek bedzie u Was tez ???? kolejny zreszta :-)
Na stronie ovf jest sklep z artykulami na poprawe plodnosci i znalazlam cos takiego : http://ovushop.pl/staram-sie-o-dziecko/suplementy-dla-mezczyzn/proconceptio-man.html co myslisz piranha kochana ??
 
Ostatnia edycja:
Hej kochane z rana :tak:
dzieci pojechały do szkoły to ja dalej do wyrka :-D i tak mi się kimnęło:tak:
ale o 7.00 tempka bez zmian 36,89 czyli od ok 6 dni na takim samym poziomie :tak:
niby 3 tyg jeszcze ale tak na prawdę ten już się kończy tydzień, kolejny zleci i już będzie wtorek 12.03 godz 8.30 :-D
damy radę może się coś wyjaśni do tego czasu :cool: np. @ przyjdzie:sorry: choć się normalnie nic a nic nie zapowiada no chyba, ze te (.)(.) boląco piekące ale to już od 1,5 tyg. :wściekła/y: ja to mam szczęście , ale tk generalnie nie przejmuję aż tak tym :sorry: będzie co będzie nic już nie zrobię


Niuśka gratuluję tempka rośnie
Kira rano się nie sprawdza ale , że z 1 moczu bo jest skoncentrowany najbardziej możesz zrobić za 2 razem jak wygląda? ale tak jak pirania pisze to już tuż, tuż i tak:tak:
 
I ja porannie - dzień dobry :)

Nusia kciuki za wiyztę - żebyś była zadowolona z wizyty, lekarza! Czekamy na relacje, jak było

Kirra czyli owulka już tuż tuż?

Pirahniu i ja chleby piekę :) W końcu odważyłam się, zrobiłam swój zakwas - chlebusie smakują rewelacyjnie! Teraz juz rozumiem dlaczego znajomi, którzy zaczęli piec swój chleb jakiś czas temu, tak się w to wkręcili i polecają bardzo. No i wielki plus, że wiadomo, że chleb jest 100% naturalny.

Zakrecona to mówisz już spotkanie z wielkim białym uchem było :)? Oby wymioty i mdłości jak najmniej cię wymęczyły!

Lilly odganiaj złe myśli - będzie wszystko w porządku. Kiedy będą wyniki?..Już za niedługi czas mały Bąbel zamieszka w brzuchu u ciebie
 
I ja się dopisuję.

Małe liski, Piranha, ja też kiedyś chleby na zakwasie piekłam. Tutaj zakwas nie chce mi wyjść. :-( Do tego ciężko dostać dobrą mąkę chlebową. Są jakieś dziwne mieszanki tylko, a to bez sensu.
Piranha, chcesz zupełnie zrezygnować czy przełożyć na inny termin te szczepienia? Jeszcze mam pytanie odnośnie zbijania prolaktyny - zasugerowałaś to Mamartusi. Czy nie istnieje ryzyko, że prolaktyna pójdzie w dół i potem ciężko będzie utrzymać ciążę?
Matik, u Ciebie to jest dopiero archiwum x. Mam nadzieję, że trafisz na dobrego, odpowiedzialnego lekarza.
Nuśka, &&&&!
Dorciu, chcesz zacząć staranka zaraz, jak beta uderzy o 0?
Zakręcona, sama tego chciałaś. ;-) A tak poważnie - ponoć herbata imbirowa pomaga na mdłości. Ja pamiętam, jak chodziły za mną w pierwszej ciąży brokuły w cieście naleśnikowym. Wiadomo, gdzie wylądowały... Ale co się najadłam, to moje było. :-D
Mamartusia, gdzie mieszkasz, bo widzę, że nie w Polsce?
 
witam I ja :)
Nuska && za wizyte co by lekarz wreszcie okazał sie kompetetntny I ludzki :) widze, że owu Ci potwierdziło sie w sobote :) tak jak I u mnie :)

pozdrawiam serdecznie :)
 
reklama
Helloł ....dzisiaj środa...dwa dni do weekendu !!!

U mnie słoneczko...i za oknem i w mojej głowie.
Mam nadzieję że nikt nie zepsuje mi tego humoru ???

Macy
kochana ja muszę poczekać aż przez trzy miesiące będę mieć zerową betę...moja ciąża była zaśniadowa...to przez to nie mogę się od razu starać !!! A i tak nie ma gwarancji że dostanę zielone światełko jeszcze w tym roku !?

Nuuska &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& zresztą Ty wiesz !!!

Lilly jak samopoczucie ???

Gorgusia
podrzuć troszkę tych słodkości co ???

Maggie co u Ciebie ???
 
Do góry