reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

małe liski sama pieczesz chleb ? :) tez mi sie to marzy, tesciowa piecze czesto chleb, zarazila mnie tym ale zastanawiam sie czy jest cos wart ten polecany automat do pieczenia chleba ?

Dorcia no pewnie ze wiem !!! :**

maran-atha a widzisz :D tylko dzien cyklu pewnie inny bo u mnie 25 byl w sobote :-p
 
reklama
Ja też piekę chleb sama co prawda od wielkiego dzwona , bo wkurza mnie , że prawie 2 godziny piecze sie chleb w piekarniku Marzy mi sie maszyna do pieczenia chleba, ale mam za małą kuchnie i nie bardzo mam gdzie trzymać tego typu urządzenia :) może kiedyś przy zmianie mieszkania

Pirania jeśli moge prosić w chwilii wolnej o przepis na twój sprawdzony chleb niskosodowy to proszę :)
Inżynier środowiska ?? a taka ogromna wiedza medyczna :) szacunek


Anias ehh Zakopane uwielbiam mam zamiar jechać w oko,icach Bożego Ciała na kilka dni ze swoimi mężczyznami :) mam nadzieje, że plany zostaną zrealizowane ;)

Nuuuśka
u mnie też pięknie :) hehe ale może dlatego , że dzieli nas tylko kilkanaście kilometrów niestety siedzę w pracy mam nadzieje, że później swojego bąbla wyciągne na dwór, bo pogoda sprzyja jak najbardziej spacerom :)
 
Ostatnia edycja:
Małe Liski, jak robisz zakwas? Ja próbowałam i mi nie wychodził. Masz jakiś sprawdzony przepis na chleb?
Ja piekę na drożdżach ale nie smakuje mi ten posmak drożdżowy.
 
mamartusia testow owulacyjnych nie powinno sie robic rano zwlaszcza przy 1 sikaniu gdyz wynik wychodzi po prostu niewiarygodny. Ja zawsze staram sie pilnowal zeby pierwszy test byl po 3 sikaniu, przewaznie okolo 12-13 :tak:a ostatni najpozniej okolo 21.

justi piekna pogoda !! az sie zastanawiam czy nie zaczac balkonu porzadkowac :)

Zbieram sie zaraz !! :szok:
 
mamartusia, kiedyś myślałam o medycynie ale nie poszłam na nią (załozyłam, że bez przysłowiowych "pleców" mam marne szanse), tak więc z medycyną nie mam nic wspólnego, pracowałam jako inżynier środowiska (projektując sieci wodociągowe i kanalizacyjne), teraz myślę o zmiany branży :-) ...a z zamiłowania jestem m.in. akwarystką. Masz piękną rodzinę, jak z obrazka!


dziękuję. to miłe.
a co do zawodu, to twoja wiedza jest poprostu ogromna. zawsze jak czytam twoje odpowiedzi to mnie powala.

a mówiłaś jeszcze u mnie o prolaktynie i lekach na obniżenie.
ja przez to wszytsko co przeszłam, straciłam blisko 9kg na wadze w ciągu 2 miesięcy, miałam/ mam bardzo nie regularne cykle po tym wszytskim, bo najpierw miałam 6 tyg, potem 3, teraz zobaczymy następny. no i oczywiście stres.
no więc, ja byłam u lekarza i rozmawiałam nt temat, chciałam od razu badania zrobić, leki brać itd. ale niestety zgadzam się ze zdaniem lekarza.
otórz lekarz mi powiedział, że możemy zrobić badania , leki jeśli trzeba itd, ale on by wolał / radzi mi, żęby poczekać aż organizm sam się ustabilizuje i wróci do siły. bo boi się że jakbyśmy teraz wspomagali mój organizm i "na siłę" lekami próbowałabym zajść w ciążę i utrzymać, to mogłoby to się jeszcze gorzej dla mnie skończyć, gdyby np mój organizm był jednak na tyle słaby i rozregulowany żę doszłoby do poronienia, to by jeszcze gożej dla mnie wyszło pod każdym względem i fizjologicznym i psychicznym.

i ja się zgdzam z jego zdaniem, moim zdaniem mądrze mi doradził. bo wziął pod uwagę "szerszą perspektywę" a nie tylko "zajście w ciążę".
więc na razie nie biorę leków ani nic, tylko dieta, sprawdzam czy wogole dochodzi do owulacji i kontroluję długość/regularność cykli.

bosz, ale się rozpisałam...
 
Mamartusia, no właśnie nie byłam pewna czy UK czy może USA. :-) Ja zgadzam się z podejściem lekarza. Można oczywiście sztucznie wszystko przygotować, ale czy warto za wszelką cenę? Poza tym znam podejście lekarzy w UK. U nich wszystko zgodnie z naturą. I gdzieś tam z nimi się zgadzam. Zbieraj info, pilnuj diety, suplementuj się a przede wszystkim zbieraj siły. Chciałabym Ci zadać jeszcze jedno pytanie - jak nie chcesz, nie odpowiadaj. Kiedyś czytałam, że ryzyko śmierci łóżeczkowej jest większe u dzieci szczepionych. Malutki był zaszczepiony? Dodam może jeszcze, że nie jestem żadną maniaczką. Tylko pytam, ale uszanuję, jeśli nie odpowiesz.
 
reklama
witam
Mamartusia
to co przeszłaś...szok...wczoraj mnie zamknęło w sobie na długi wieczór, bardzo Ci współczuję:-(
(*) dla Twojego synka. bardzo mi przykro.życzę Ci dużo sił.

 
Do góry