reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Male liski tak my poźniej chcemy powtorzyć badanie hormonów w kwietniu i sama jestem ciekawa czy coś się zmieni po braniu licorice root ;-) za granicę wyjeżdżacie na dłużej? na pewno tam będą takie badania :tak:
 
Elle mieta obniza testosteron. Powinnaś pic Ty i Twoj M

Macy ja zawsze jestem dokladna, sumienna i jak zacos sie biore to chce dac i zrobić wszystko :-)

Male liskimam nadzieję ze Twoja przepowiednia sprawdzi sie i będziesznasza wróżka ;-)
 
Elle na razie wyjazd pod znakiem zapytania - wiem, że na pewno są takie badania i za granicą, ale też pewnie odpowiednio droższe niż u nas i nie wiem po prostu czy sobie na to pozwolimy. Zobaczymy
 
Zakręcona to pamiętaj Kogo ci przepowiedziałam i będziemy sprawdzać za kilka kilkanaście tygodni czy się sprawdziło :)
 
Katriina, WOW, jaki Ty masz piękny i mega czytelny wykres!

Matik, faktycznie niezła zagadka, szok, że nawet nie wiadomo, która to faza cyklu, mi się wydaje, że to nowy cykl ale organizm być może nie do końca się oczyścił, obym się myliła. Ja bym spróbowała jak najszybciej załatwić kolejne USG i poprosiła lekarkę by mi powiedziała czy jestem w pierwszej czy drugiej fazie, czy są jakieś pęcherzyki, jaka jest grubość endo itp., powiedziałabym o ciąży i tym skąpym plamieniu po niej.

Nuuuśka, ale przecież ten pęcherzyk miał 19 lutego około 21 mm, pik jak wiemy był wyjątkowo ładny więc jaki mógł być powód niepęknięcia (zakładając, że nie pękł, według mnie jednak tempki mogą podskoczyć jeszcze a obniża je Estrofem). Estrofem może zmniejszać poziom FSH z wiadomych powodów i wpłynąć na wolniejszy wzrost pęcherzyka, jednak ten pęcherzyk już miał ładną wielkość a pęka pod wpływem LH, które u Ciebie na pewno było wysokie i estrogen nie mógł tu nic zakłócić (można było wcześniej gdybać, że obniżył LH choć to raczej niemożliwe), do tego miałaś silny ból owulacyjny, według mnie ten pęcherzyk pękł i warto sprawdzić progesteron by zobaczyć czy ciałko żółte jest wydolne, moim zdaniem tempka wzbije się wyżej w kolejnych dniach, zobaczymy.

zakręcona, na pewno mięta i lukrecja troszkę wpłynęły na obniżenie testosteronu u Was :tak: Teraz trzeba poczekać jakieś 7 tygodni na nuba :-D

ilaczek, 6 dpo będzie w porządku. Zaraz kochana poszukam Twojego maila, nie wyrabiam ostatnio z odpisywaniem na maile i PW, dzieci czasu nie dają, do tego miałam urwanie z wystawianiem aukcji, wybacz. Dużo zdrówka dla córeczki!

lilly, zauważ, że amerykańskie preparaty mają dużo wyższe dawki suplementów jak nasze apteczne :-)
 
lilly - dziękuje za pamięć :tak: powoli wracam do życia , fizycznie ok, gorzej z psychicznie , czasem zdarza się jeszcze pobeczeć w poduchę :zawstydzona/y:

trzymam kcuki , aby te 3 miechy szybko minęły &&&&&&&

&&&&& za wszystkie staraczki
 
małe liski wizytke mam jutro kochana na 13.00. Dzis spalam jak zabita ,ale w domu zimno bo nie odkrecilam na noc kaloryfera a na dworze byl chyba przymrozek. No ale jakos tak mizernie to wszystko wyglada powiem Ci :zawstydzona/y:

piranha czyli myslisz ze jest wszystko ok ?? mam brac dzis normalnie dupka i estrofem i acard ?
Strasznie wolno rosnie w tym cyklu stad moje zaniepokojenie, bo mimo wszystko zawsze w II fazie mialam tempki na poziomie 36,6-7 a tu ledwo 36.4 :zawstydzona/y:
 
reklama
Witam was :-) jestem tutaj nowa i mam nadzieje ze mnie przygarniecie :zawstydzona/y: :zawstydzona/y:

od jakis dwoch miesiecy podczytuje was strannie i zbieram informacje. Na Privie pisalam już z guru forumowym Piranha :tak: i z Oczy niebieskie.
Z ilaczkiem tez już się troche informacjami powymienialam;-)

Ach i puki pamietam bo byl temat poruszany co do suplementow... gdzie je kupowac itp. ja zamawialam wszystkie od jednego przedstawiciela i on ma akurat te dwie firmy ktore polecila mi Piranha i Oczy niebieskie tzn. SWANSON i PURITANS PRIDE
strona nazywa sie Zielony Sklep - Wszystko dla twojego zdrowia i co cieszy ceny sa wydaje mi sie niskie i czasami ma on tez procenty.


Niuska… masz racje… jako nowa…:tak: tak jak już to uczynily moje dwie nowe poprzedniczki napisze pare slow o sobie…

W tym roku skoncze 28 lat i mam kochanego meza z którym w tym roku będziemy obchodzic nasza trzecia rocznice slubu a owocem naszej miłości jest nasza kochana coreczka Vivien zwana przez mamusie ksiezniczka. Vivien skonczy w tym tygodniu 5 miesiecy a mamusia mysli już o rodzeństwie dla coreczki i jak pewnie każdy się domysla dopełnieniem do szczescia jakie nas spotkalo bylby chłopczyk. Vivien nie była moja pierwsza ciaza… pierwsza ciaza skończyła się niestety niepowodzeniem.. w pierwsz ciaze zaszlam od razu w pierwszym cylku,hormownow nie bralam wtedy już z rok czasu.. mialam troche mieszane uczucia przy pierwszej ciazy ponieważ od około 9 tyg plamilam na brazowo, mówiłam lekarzowi za każdym razem jak bylam na kontroli o tym ale słyszałam tylko ze to jest normalne i ze niektóre kobiety przeciez maja normalnie okres w ciazy… ok. dalam wiec na luz. Po 12 tyg odetchnęłam bo jak to się mowi.. po 12 tyg już fasolka się zalegla i jest wszystko ok. A wiec zaczelam się Cieszyc i ja… w 17 tyg moje szczescie się skończyło…: Sad: jak to powiedzieli lekarze z przyczyn niewiadomych… ale w tym momencie chce dodac otuchy tym co niestety tez musialy to przechodzic… 6 tygodniu po poronieniu trzymalam pozytywny test ciazowy w reku a ta mala fasolka przewraca się teraz kolo mamusi.:-D

Może dla niektórych forumowiczek jest to niepowazne ze tak szybko po urodzeniu dzidziusia chcemy starc się o drugie. Ale jest kilka powodow dla których chcemy aby tak było. Kilkoma z nich sa : mala roznica wieku miedzy rodzeństwem, towarzysz do zabawy ponieważ mieszkamy za granica (DE) wprawdzie Vivien ma tutaj tez kuzynostwo ale wiekowo jest za duza roznica wieku.

A wiec w chwili obecnej czekam na tak zwana ciocie z czerwonym porsche…:wściekła/y: bo od porodu jeszcze u mnie nie zawitala. Mój wykres który zamieściłam już na dole nie przypomina niczym prawidłowych zachowan hormonalnych…Piranha i dziewczyny moglibyscie zerknac i wypowiedziec sie na temat mojego wykresu?? pewnie prolaktyna jeszcze u mnie w organizmie goruje… no ale czeko oczekiwac skoro dopiero od wczoraj biore tabletki na obniżenie prolaktyny.
Kilka razy bolaly mnie już jajniki i bylam przekonana ze okres tuz tuz… ale się myliłam
Co jeszcze... nie wiem jak to zorganizowac z pomiarami temp... moja ksiezniczka budzi sie srednio okolo dwa razy w ciagu nocy i nieraz nie ma mowy o 4h nie przerwanego snu... i jak tu ma byc moj wykres miarodajny?

Dorcia trzymam kciuki żeby beta poleciała dalej w dol… przyznam ci się ze mi tylko raz sprawdzali bete po tym jak poronilam… taka tutaj jest polityka, jak widza ze beta spada oznacza to ze wszystko jest ok. i nie kontroluja dalej

Kira,Niuska trzymam kciuki za wizyty

Zakrecona gratuluje fasolki, pewnie za około 8-10 tyg napiszesz nam ze to fasolinka

Male liski jak się nie myle to ty chyba pisalas o tym ze latwiej zajsc z chłopczykiem niż z dziewczynka,
Mysle ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia , ja bym walsnie powiedziala odwrotnie.U mnie w rodzince same kobietki

Maran i ilaczek fajnie ze nie będę sama przechodzila przez dietke chlopczykowa,w kupie razniej

Matik podgladnelam twoj wykres to tak jak bym tak troszke widziala swoj, robilas badania hormonalne?

​Trzymam kciuki za wszystkie staraczki :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry