reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dziewczyny macie rację masakra, na szczęście cała historia zakończyła się happy endem - jej kolejna ciąża przebiegała książkowo i ma już 4-letnią śliczną córcię i marzy o 2 rodzeństwa dla niej (tylko ciężko jej męża przekonać), a lekarz to nawet nie wiem czy powinien być weterynarzem - tym bardziej że nie tylko jej się to przytrafiło i swego czasu prokuratura się nim bardzo interesowała. Na domiar złego oboje pracują w Sądzie i chcieli zakładać sprawę ale ona stwierdziła że nie dałaby rady psychicznie. Mając już córkę koleżanka trafiła do szpitala gdzie przyjmował lekarz i razem z mężem odświeżyli mu pamięć ale ten wyparł się wszystkiego i powiedział że nic takiego nie miało miejsca, on niczego nie pamięta i może ich oskarżyć o pomówienia.....szkoda słów na dziada. Ja w każdym razie po jej przypadku z pewnością się do niego nie wybiorę choćby był ostatnim lekarzem w mieście.
Ta sytuacja pokazuje jedynie że nasz los jest w naszych rękach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nuuuśka, ja bym brała dopóki tempka czy wizyta wykluczy owulację, na razie nie wygląda to źle :-), to dopiero 3 dpo, warto sprawdzić progesteron w sobotę, ewentualnie piątek, masz taką możliwość?

Vivienka, jak fajnie, że się tu odezwałaś. Na pewno uda Ci się zaplanować i urodzić braciszka dla swojej córeczki :tak: Tak jak piszesz potrzeba czasu by poziom prolaktyny opadł w Twoim organizmie (prolaktyna blokuje wydzielanie hormonów FSH i LH przez przysadkę i stąd nie dochodzi do owulacji). Mój synek też budził się często w nocy i rzadko kiedy miałam 3 godziny nieprzerwanego snu, na tempki to na szczęście nie wpływało i wykresy były czytelne :-) Dorcia tak często sprawdza betę bo ona miała zaśniad groniasty całkowity a to zupełnie inna sprawa jak zwykłe poronienie.

Matik, czekam niecierpliwie na wieści, niech to się już wyjaśni.

Kiraa, jak tam u Ciebie?

Annette, spory pęcherzyk (a czy za duży to sprawa indywidualna, wiele ciąż jest właśnie z takich dużych pęcherzyków :tak:, są też dziewczyny dla których taki pęcherzyk jest już przetrwały ale najczęściej jest to jeszcze dobra wielkość :tak:, powinien raczej już dziś pęknąć, miałaś pik LH? Wykresu nie potrafię otworzyć bo FF każe mi się zalogować. Co do O+12 to ciężko powiedzieć - w tej metodzie musisz niestety znać nie dzień a godzinę owulacji.

aljul, szokująca historia :-(, dobrze, że koleżanka doczekała się happy endu.

Dziewczyny, jak to jest ze szczepieniami obowiązkowymi? Kaja powinna dostać 3 i 4 dawkę przypominającą na DTP, HIB i polio, poczytałam o tej szczepionce i włosy dęba stają. Pisałyście niejednokrotnie o nieszczepieniu Waszych dzieci, czy wtedy ściga Sanepid albo straszą jakimiś karami?
 
Ostatnia edycja:
Dzięki, dzięki ale tak jak mówiłam teraz byłam tylko prosić o to żeby mi zrobili badania hormonów na kasę państwową no i się udało :tak::tak::tak:
Dr zlecił mi chyba wszystko co jest możliwe 2 str. A4 różnych badań , rewelacja ale dopiero mogę iść zrobić 12.03 a wyniki ok 1 tyg. się czeka :no::no:
więc dopiero za 3tyg będę coś wiedzieć, śmiejemy się z mężem , ze dążę zajść do tego czasu 20 razy (żartuję oczywiście;)

No więc pozostaje mi czekać ale za to będę całą przebadana :-D
 
Ostatnia edycja:
O matko jak długo mnie nie było. SZOK

Przeczytałam tylko, że ZAKRĘTKA jest w ciąży:-D cudownie. I jak dużo zrobiłaś. Jestem pełna podziwu. Będzie dziewuszka jak nic,

Nuśka przepisz mnie na maj. Niestety nie mogę w marcu bo będe miała zamykane naczynka a w kwietniu jeszcze dentysta. Jak siebie ogarnę to ruszam do boju. Ten cykl zawaliłam totalnie bo wyjechałam i zapomniałam termometru, więc jeszcze 2 m-ce dodatkowo siebie poobserwuję. Tylko muszę tabletek dokupić. Zakręcona nie masz nic do odsprzedania??

Buziole. Postaram się częściej tu bywać.
 
Piranju, testy owu. były pozytywne już wczoraj od godz. 14, dzisiaj o 14 również pozytywny. Na USG byłam ok 11 dzisiaj, pęcherzyk był 24/21mm, ok 14 godziny miałam dość mocny ból owulacyjny.
Niestety nie wiem jak udostępnić wykres abyś mogła spojrzeć :crazy:
 
Kirra kciuki za wizytę :-)

zakręcona myślę, że za parę lat zmienicie zdanie i jednak będziecie chcieli mieć więcej niż jedno dziecko. Szczególnie jak wasze pierworodne potomstwo będzie prosiło o rodzeństwo (mój syn ma teraz taką fazę na rodzeństwo - nawet w sklepie wkłada do koszyka różne rzeczy dla siostrzyczki (bo właśnie siostra mu się marzy))

ania_g21 ja mam termometr jak w linku TERMOMETR CYFROWY GERATHERM BASAL DIGITAL 1851 (3985333021) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - w sumie sprawdza się całkiem dobrze

Piranha dziękuję za odpowiedź :tak: postaram się coś z tych produktów wybrać dla siebie. Niestety z badań krwi (IgG czy IgE) nie wynika, żeby uczulał mnie konkretny składnik pokarmowy (jak np. gluten czy laktoza), natomiast z tych specjalistycznych badań wynika uczulenie na konkretne produkty.
Co do mojego wykresu - to dzięki :-D faktycznie jest dość czytelny. myślisz, że w moim przypadku lepsza będzie metoda 0+12h czy może 3-4 dni przed owulacją?

małe liski dzięki za podpowiedź :tak: zrobię badania hormonalne i zobaczymy. Zakupiłam też suplementy, o których wspominałyście, więc może choć częściowo uda się spełnić te wskazane czynniki

Vivienka witaj! :-) bardzo Ci zazdroszczę takiej decyzji odnośnie starania się o kolejne dziecko w tak krótkim odstępie czasu. Ja zawsze marzyłam o bliźniakach, a jak się to nie udało, to bardzo chciałam mieć mały odstęp wieku między dziećmi - niestety życie wszystko zweryfikowało .... mój syn ma już prawie 5 lat, więc odstęp wieku będzie znaczny :-( także popieram Twoją decyzję i trzymam za Was kciuki &&&

Annette
spróbuj zrobić tak z tym wykresem: zaloguj się na swoje konto na ff, wejdź w zakładkę "sharing", następnie naciśnij "get code" i przekopiuj kod bbCode Chart Thumbnail, wklej ten kod w edycję sygnatury na bb. mam nadzieję, że się uda :tak:
 
Male liski haha dobre narwane my :-D:tak: , ale masz racje. Ja jak bylam po pologu na kontrole u ginka to zapytal się jak chcemy się zabezpieczac…:baffled: a ja na to ze wcale..:happy: a lekarz na to a wie Pani ze karmienie piersia nie gwarantuje ze nie będzie kolejnej ciazy,:szok: na to ja ze wiem, haha ale był zdziwiony. Na koniec powiedział: ale tak około roku powinna Pani się wstrzymac od kolejnej ciazy… a ja do niego… postaram się…:-D haha ale i tak wiedziałam ze raczej slowa nie dotrzymam

Justi to będziemy się razem gimnastykowac ty o dziewczynke a ja o chłopczyka,

Aljul ja niestety tez nosilam martwy plod jakis czas… a jeszcze w 16tyg na badaniu przez polozna powiedziala mi ze z moja ciaza wszystko ok i ze dzidzia rosnie zdrowo… tydzień pozniej mój organizm sam odrzucil martwy plod:-(. A najlepsze było to ze od 8 tyg plamilam i za każdym razem widziałam skrzepy.. a lekarz na to nic… Piranha myslisz ze Acard by cos pomogl w takiej sytuacji?? Bo zastanawiam się czy jak bym teraz zaszla nie brac Acardu. Mam Rh – i podobno w ten sposób szybciej dochodzi do konfliktu i mój organizm może traktowac zarodek jako intruza…

Piranha postanowilam się ujawnic:tak::-)
Dostalam tabletki na zbicie prolaktyny ale niestety te co mi mówiłaś lekarz nie znal i dostalam Bromocriptin 2,5mg i mam brac po dwie tabletki dziennie przez dwa tygodnie.Jak sadzisz kiedy po tych tabletkach mogłabym spodziewac się okresu? Ach i czy badając sobie tarczyce musze to zrobic w jakis konkretny dzien cyklu czy to tylko hormony w konkretnych czesciach cyklu się robi? Jak bede w PL pod koniec marca chcialam yrobic se badania..
Ja myślałam ze Dorcia poronila a nie ze jakies jeszcze inne sprawy wyszly.:szok:

Czy biorac suplementy na chłopczyka hormony same się ureguluja czy można jakos jeszcze wspomóc herbatkami albo czym innym ??Tzn żeby u mnie był wysoki estrogen, wysoki testosteron i niski progesteron a u meza wysoki testosteron i niski estrogen.
Piranha co do szczepionek to nie wiem jak to jest w PL ale w DE decyzja pozostaje u rodzica czy chcemy Szczepic.. obowiazkiem jest tylko wstawienie się do lekarza na badania okresowe.

Kartiia dziekuje ;-) ja tez chcialam bardzo blizniaki tylko u nas w rodzinie nie ma ani jednego takiego przypadku :no: juz myslalam nawet o invitro :zawstydzona/y: ale maz poweidzial ze nie chce w ten sposob dzieci dostac. Czasem mi na glowe bije i pomysly nieziemskie przychodza :zawstydzona/y: juz nawet zastanawiam sie nad tabletkami anty zeby wziazc miesiac zeby jajniki pracowaly ze zdwojona sila ale to tez nie gwarantuje blizniaczego efektu :blink:
 
Ostatnia edycja:
Annette, no to wszystko pasuje, zapewne owulka była dziś o 14 (zazwyczaj jest 24h od piku LH więc pasuje), ja bym spróbowała w takiej sytuacji zadziałać o godz. 22-24 (8-10h), ewentualnie 1-2 w nocy (11-12h). Skoro dziś pęcherzyk pękł to myślę, że nie musisz przejmować się tymi 24 mm :-)


Katriina, jeśli potrafisz określić godzinę owulacji to łatwiejsza i skuteczniejsza jest metoda O+12 :-)

Vivienka, nie zdążę teraz odpisać, postaram się jak najszybciej :-)
 
reklama
Vivienka ja też w rodzinie nie mam przypadku bliźniaczego ;-) ale to nie zmienia faktu, że o tym marzyłam :-D też miałam takie postrzelone pomysły jak Ty (tabletki anty czy in vitro:zawstydzona/y: kobiety to czasem głupiutkie są ;-) w sumie najważniejsze, żeby dzieciaki były zdrowe! reszta się nie liczy!
 
Do góry