reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Nie doczytałam wszystkiego i odpisuję w pośpiechu :-(

Myfanwy
, witaj i rozgość się! Co do pokrzywy to nie wiem, ma podobno działanie antyoksydacyjne a antyoksydanty zalecane są przy planowaniu synka. Słodycze nie są zalecane przy planowaniu córki, do słodzenia zaleca się niezdrowe słodziki ;-) Jeśli zaś chodzi o karmienie piersią to nie wiem dlaczego sprzyja poczęciu dziewczynki (skoro nadmiar prolaktyny obniża przecież progesteron) ale podobno tak właśnie jest (siostra zaszła w ciąże przy karmieniu piersią i ma z tej ciąży córkę). Odstęp od owulacji podobno ma niewielkie znaczenie i zalecane są 2-3 dni (nie więcej), najlepiej działać albo codziennie albo jeszcze lepiej zachować minimum 7-dniową wstrzemięźliwość przed złotym strzałem. Najlepiej przyswaja się wapń z pożywienia ale czy będziesz w stanie dostarczyć dziennie tą drogą aż 1200 mg? Co do reszty pytań to chyba ewelin już odpowiedziała :-)

vviedźma
, no to masz niezłe wyzwanie, uda się i będzie chłopak po 18 latach :-)

tweety
, poczytaj ogólne wytyczne tutaj: https://www.babyboom.pl/forum/stara...ecka-chlopiec-dziewczynka-1147/index4182.html

Airfix
, myślę, że można co 15 minut, możesz spróbować z odrobinę większą ilością (ja dawałam więcej jak kropelkę, powiedzmy że wielkość ziarna grochu).

Polisia
, a nie mówiłam, że dopadnie Ciebie znienacka w okolicy 7 tygodnia? Życzę dużo sił i by do 2 trymestru jakoś znośnie zleciało ;-)

Lukaa
, jestem jutro myślami i kciukami z Tobą, naprawdę mocno wierzę, że tym razem się uda!

Elmo, oby do czwartku szybko zleciało, jestem z Tobą, dla mnie zawsze najgorsza była niepewność, wolę znać prawdę (nieważne jaką) niż zadręczać się myślami. Jaka szkoda, że nie masz żadnego nagrania z USG. Gdzieś natrafiłam na informację, że nuby dziewczynek są dłuższe i często jakby rozwidlone na końcu. Będzie mi się strasznie dłużyć do czwartku, tak bardzo chcę by Ci się udało, włożyłaś w to tyle pracy i serca, zasługujesz by tak wypracowane marzenie się spełniło.

Ana87, często prolaktyna wydłuża pierwszą fazę cyklu (gdyż zaburza wydzielanie FSH (pęcherzyki więc wolniej rosną) oraz LH (może więc zaburzyć owulację), sprawdzałaś kiedyś jej poziom?

mamakaja
, hehehe, ciekawy temat obrony :-) Trzymam mocno kciuki za wyniki, daj koniecznie znać!

Daria
, strasznie się cieszę, że wszystko jest w porządku!
 
witajcie dziewczyny
ewelin gratuuuuuuuulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
elmo kochana doskonale znam to straszne uczucie oczekiwania, bylam kłebkiem nerwów, uda Ci sie zobaczysz;) trzeci raz chyba nie zniosę takiego oczekiwania...

nie śmiejcie się z mojego pytania, ale chyba nie doczytalam...jak dziewczyny z in-gender rozpoznają płeć? o co kamon?

wrocilismy z urlopu, bylismy nad morzem, Antos cały tydzien płakał, jestem bardziej zmeczona, niż przed urlopem, ale i tak sie cieszę, ze pojechaliśmy, przynajmniej mąż zmienił klimat i nie myślał o pracy

zauwazylam, ze mam chyba jakas obsesję, jak widziałam rodzinę z 2 chłopcami to myślałam" ojej, biedni ludzie, nie udało im sie tak jak i mi", dlaczego mam taki kosmos w głowie i nie moge przestac o tym myśleć, Antosia nie zamieniłabym na teraz na żadna dziewczynkę, ale jak mijam kogoś kto ma parkę czuję ukłucie w sercu...... jestem czubem ;/
 
Witam z rana:-)w pogodny dzionek.

PIRANIA mam prośbę jak znajdziesz chwile spójrz na ten mój szczęśliwy cykl opisałam co nieco na str. 6843. Nie zrobiłam dużo, ale spójrz okiem fachowca czy jest szansa? Byłabym wdzięczna bardzo.

Mam jeszcze pytanie kiedy jest najlepsza pora na pierwszą wizytę u lekarz bo muszę się umówić, ale żeby nie za wcześnie chyba.

Miłego dzionka i powodzenia staraczkom.:-)
 
Ostatnia edycja:
wedlug usg mam 13 na 14 tydzien a waga tutaj pisze ze powinna byc 13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g a u mnie 108 g :-D to chyba jakis slon :-D lekarz mial pelno zdjec ale mi nie dal ;p w ogole to byl murzyn smiesznie sie czulam ;/
 
mnie astanawia sakd ten silny krwotok moze lozysko sie podnioslo i to tak luchlo ;/ on tam duzo napisal ale ten lekarz tak brzydko pisze ze w ogole tego rozczytac nie idzie moze jeszcze gdyby po polsku pisal to by sie pewnie cos rozszyfrowalo ;p
 
DARIA najważniejsze że wszystko z tobą i dzieckiem ok. Jak będziesz w Polsce idź do polskiego lekarza i porozmawiaj sama. Twoja rodzina już wie o trzecim dziecku?
Nie wiem dlaczego ale mam u ciebie silne przeczucie że to córka nie syn.
 
agula wczoraj mamie powiedzilam mowi tak myslalam ze bedzie to 3 ale myslala ze to poczatek ciazy a ja do niej ze 14 tydzien a ona tak :szok: nic nie widac :-D nikomu wiecej nie mowilismy ze wzgledu tego lozyska zeby nie zapeszac;/ chcialabym miec takie przeczucie jak ty ale jakos nie potrafie wydaje mi sie ze syn jak patrzec na te wszystkie czynniki to tylko troche diety mialam a o ph i reszcie nie wspomnę:-p we wtorek mam u moje gin wizyte ale ona to chyba jakas sierota w szpitalu powiedzieli ze to ona powinna mnie przyjac a ona tylko zeby odeslac bo ona nic nie widzi;/ no masakra jakas;/
a w pl bede musiala isc do gina bo nie wiem jakie ciuchy przywiesc;p
 
Ana ja miałam ovu między 20-21 dc, a cykle 33 dniowe, po prostu fazę drugą możesz mieć ciut krótszą :)

mamawczesniaka no mam za swoje. A co do spania, to z synkiem spałam non stop w ciązy, a teraz w sumie krótko więc nie wiem, czasem chce mi się spać, ale też nie mogę za bardzo :)

Daria no to super.

Pirania dziękuję za wsparcie :)

elmo czwartek już tuż tuż!

mamakubulki to rozpoznaja po ułożeniu nuba z foty w okolicach 14tc :) kilka dni temu Pirania wklejała zdjęcia porównawcze, ale już ich niesety nie ma? Pirania wrzcisz? może bym sobie zapisała na zaś :D
 
reklama
cześc dziewczyny, ja po wczorajszym dniu ochłonąć nie mogę.
Jeszcze raz dzięki Piranha za pomoc. tak jak możesz wrzuc jeszcze raz zdjęcia.
Luka jestem z tobą kochana, czekam na wieści jak zabieg. szybko wracaj z tego szpitala z uśmiechem na ustach i zasilaj szeregi staraczek. całuję.

elmo ja tez mam silne przeczucie że u ciebie syn(nie wiem dlaczego). Wyobrażam sobie jak dłuży Cie się to czekanie do czwartu bo ja sama chodze z kąta w kąt i nie wiem jak jego doczekać w spokoju. A o której masz wizytę?Ja w czwartek wyjeżdżam do Zakopanego,ale jak tylko będe mogła będę zaglądać na forum. Tule mocno i z całych sił zaciskam kciuki za czwartek. Buziaki.

mamakaja, maggie sama nie mogę w to uwierzyć. lekarz jeszcze nie potwierdził ale jak siedmiu ekspertów od Nuba powiedziało ze to dziewczynka to tak po cichu w duszy serce mi się śmieje. Ciesze się że również dla Was będzie to nadzieję że planowanie to nie ściema i teraz każdej z was może się udać. Ja teraz z ręką na sercu czekam na 16 września(na kolejną wizytę) oby nie było to wszystko tylko snem.

agulek
ja uważam ze zakwszanie jest bardzo ważne, a ty w tej kwestii zrobiłas bardzo dużo. A nie odpowiedziłas kiedy były starania przed czy po owulacji.

witaj tweety piranha już Ci poleciła stronke gdzie wszystko jest streszczone, ale i tak uważam trzeba to forum przewertować przynajmniej od strony 3495 inaczej będzie Ci ciężko to ogarnąć, Ale ciesze się ze chcesz do nas dołączyć, służę pomocą.

Airfix sylk to lubrykant, więc po trochu chyba można. trzeba uważać tylko aby nie przedobrzyć. ale tak do 4 godzin po stosunku chyba po prochu go używać nie zaszkodzi. A na koniec używasz tamponu z limonka czy juz nie?

daria ciesze się że z dzidzią i ogólnie z ciążą wszystko dobrze. Ale się suśmiałam z twoejgo tekstu "to chyba jakiś słoń", "on był murzynem" dobra jesteś:-)

Polisia a więc zaczęło się, niech córunia mamie nie odpuszcza. a jak sie czułaś we wcześniejszych ciążach?

Ana a nie chcesz zacząc mierzyc temperatury i robić wykresy byloby nam łatwiej oceniać sytuację a ty byś dokładnie wiedziała kiedy masz owulkę
 
Ostatnia edycja:
Do góry