reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

krystian widzę. Ale emocje.
140.gif
 
reklama
Ana87 wyglada na to ze masz po prostu pozniej owulacje niz zakladalas, nie ma reguly na to kiedy ona wystapi. Ja ostatni cykl mialam 27 dniowy a owulacja wystapila w 16-tym dniu. Widzisz. Wiec jak dzis jest ciemniejsza kreska, to jutro juz powinien test wyjsc pozytywny i dwie ciemne krechy , wtedy za 24/36 godzin wystapi owulacja, wiec starajcie sie dalej o malenstwo do pozytywnego testu inaczej nie zajdziesz w ciaze, tam pisalas wczesniej ze skonczylas starania bodajze na 13 dniu, dzis masz 19dc i test jeszcze nie pozytywny, wiec watpie zeby sie udało Ci zajasc w ciaze w tym cyklu jesli do tej pory juz nie wspolzyjesz, a jeszcze owulacji nie bylo. Ja tez planuje dziewczynke i tez bedziemy sie starac do pozytywnego testu i dopiero stop i 0+12

ewelin00 jak juz dałam Rephresh po 4 godzinach to PH ladnie sie trzymalo w granicy 4,0, wiec tampon odpuscilam bo to bylo rano wiec moglam sobie caly dzien nawet tego PH pilnowac hehe, ale ze od dzis zaczynamy staranka wieczorem, to ile dam rade to tym sylkiem bede obnizac, no chyba ze kropelka Rephresh by nie zaszkodzila to wolalabym go, bo szybko i na dlugo obniza to PH u mnie, a Sylk taki wodnisty bardziej i jakos ta kropelka mi splywa z palca i ciagle wydaje mi sie ze za malo i po 15min PH znow rosnie do 7.0.Wiec moze zeczywiscie za malo, a boje sie tych irygacji troche zebym nie powybijala plemnikow po wspolzyciu od razu hehe.

Ide zaraz na monitoring, o ile lekarz zrobi:/ bo po panstwowej sluzbie zdrowia mozna sie wszystkiego spodziewac.
 
Ostatnia edycja:
EWELIN no właśnie przed 1 do 2 dni .
Sama wiesz jakie wątpliwości nachodzą jak się analizuje, że można dużo więcej zrobić było. Mnie pociesza tylko to ph wlaśnie, stosowałam zakwaszacze, płyn ph 3,5 ograniczałam w diecie co zakazane. Zobaczymy, ale to jeszcze tyle czasu:-)
 
hej
Mam taka ochote leciec po test ciążowy, że aż spać nie mogę. A tu trzeba czekac do piątku i to do wieczora. Jeżeli @ przyjdzie wcześniej to nie bede musiała robic żadnych testów.
Ewelin cieszę sie Twoim szczęściem jupi
Daria uff jak dobrze,że wszystko ok
Elmo w dalszym ciągu za czwartek &&&&&&&&&&&&&&&&&&& oby Twój świat nagle stał sie błekitny:-)
Polisia zdrówka dla Ciebie i dzidzi
Elle, Dorcia, Antosia co u Was
Pozdrowionka dla wszystkich
 
Cześć Kochane
Jestem cały czas i Wam po cichutku kibicuję :tak: u mnie niestety znów negatywny test więc oczekuję @ :-( chyba kolejne staranka dopiero w październiku bo mojego M akurat we wrześniu nie będzie jak będę mieć owulkę :-( no nic nie zanudzam.
Ewelin cieszę się Twoim szczęściem :-) nie wyobrażam sobie co musisz czuć i ja bym już prawie wątpliwości nie miała więc głowa do góry bo to na pewno córcia ;-)
Elmo chyba zniosę jajo do czwartku :-D ale za to Ty w końcu będziesz spokojniejsza jak zobaczysz jajeczka na usg bo innej opcji u Ciebie nie widzę :tak:
Krystianmartin jaka piękna tempka! ale będą emocje w piątek :tak:
Pozdrawiam wszystkie staraczki żebyście już wkrótce ujrzały II :-)
 
Dziewczyny dziękuje za odpowiedzi :)
powiem szczerze że nigdy nie robiłam żadnych badań , przy pierwszej ciąży poszliśmy na spontan :) i w pierwszym miesiącu zaciązyłam z synkiem:)
ostatnio jakoś wszystko mi się przestawia, czuje bóle jak na miesiączke,
dziś jeszcze testu owu. nie robiłam , zrobie koło 12. , czuje jakby bombelkowanie w brzuchu:)
Ewelin- kiedyś próbowałam mierzyć tem. jednak szybko zrezygnowałam ponieważ mam termometr elektroniczny i czasami dziwnie mierzy tą moją temperaturę;) myślałam że testy owu. załatwią sprawdę jednak się myliłam , nie jest to takie proste.
dużo czytałam na innych forach i dziewczyny chwaliły się że jak dużo wcześniej skończyły starania przed owu to mają dziewczynkę.
dziś mój 19dc. zakończyłam starania na 17dc. i tak raczej pozostanie, ponieważ jak na razie to z tymi cyklami to jest jedna wielka niewiadoma.
:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
Hej Dziewczyny, podczytuję co tam u Was ale kompa praktycznie nie włączam tylko na telefonie, więc trudniej odpisywać ;-) Odpoczywam sobie u rodzinki, choć dziś można powiedzieć że wegetuję - jest okropna pogoda, głowa mi pęka i jedna kawa nie pomogła a drugiej nie mogę :baffled:

Ewelin wspaniałe wieści, fajnie tak dowiedzieć się już na tym etapie, ja pewnie też się skuszę na "czytanie z nuba" w 14tc :tak:

Krystianmartin, Elle &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Agulek ja idę na pierwszą wizytę na początku 8 tygodnia. Najlepiej iść najwcześniej w 7 tygodniu, ale to też zależy kiedy miałaś owulację - tygodnie ciąży liczy się z założeniem, że owu wystąpiła w 14dc, jak miałaś później to o tyle młodsza jest ciąża.

Pozdrowienia dla wszystkich Staraczek i Mamusiek z brzuszkami!!!
 
Ostatnia edycja:
araki witam. Ja też ciągle na kompie, mi lekarz pozwolił dwie kawki (mam niskie ciśnienie).wiem że czekanie sie dłuzy, ja juz nie wiem jak wytrzymam do swojej wizyty 16 września to prawie 3 tygodnie.

agulek wiem jak to jest najpierw radość że jest ciąża a potem nasuwa się pytanie czy się udało a potem zaczyna się analizować. ja dalej ciągle analizuję i spac prze z to nie mogę a po wczorajszych opiniach dziewczyn cała noc nie spałam tylko rozmyślałam. Ja uważam że jesli srodowisko jest zakwaszone to zaden męski nie da rady przezyć a u Ciebie bylo wielkie zakwaszeni

Ann tak to wszystko nie jest takie łatwe aby to dopasować i wyczaić owulkę. trzeba na to czasu ale jest do zrobienia. a wykresy pomagają w tym-bardzo.
 
Hello! Ja niestety znów w biegu i znów pobieżnie przeczytałam.

Mama kubulki
, ciężko jest zabić w sobie marzenie jeśli jest ono bardzo silne, mi się to nigdy nie udało. A dlaczego Antoś płakał?

agulek
, wieczorkiem zerknę na tą stronę i poczytam, wpiszę też Ciebie do tabeli bo chyba zrobiłaś sporo :-) Ja w obu ciążach na pierwszą wizytę poszłam dość późno bo w okolicy 7t4d, chciałam mieć 100% pewność, że serduszko będzie już bić.

ewelin
, 7 czynnik to minerały, nie wiem czemu wymieniany jest na in-gender osobno, pewnie dlatego, że jest bardzo ważny. Chodzi o dostarczenie Ca, Mg, K i Na w następującej ilości:

Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapń) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg

Ile czynników wpisać Ci do tabeli? :-) Już niebawem to magiczne USG na którym zobaczysz słynne 3 białe kreski i poleją się łzy szczęścia :-)

Daria, oby ten krwotok był ostatnim krwawieniem. Łożysko samo w sobie się nie przemieszcza gdyż jest przyrośnięte do macicy ale przesunąć się może na skutek rozrastania się macicy i coś co było wcześniej na dnie macicy może się znaleźć nagle np. na ścianie przedniej (to jak z kropką namalowaną na balonie, kiedy nadmuchamy balon to ta kropka się przemieści w inne miejsce).

polisia, ewelin, wrzucam raz jeszcze fotki :-)

Zobacz załącznik 579613Zobacz załącznik 579614

krystianmartin
, codziennie rano wlatuję na Twój wykres, bardzo czytelny i taki implantacyjny, trzymam kciuki!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć, dziewczyny,
Ana87, gorąco namawiam do mierzenia temperatury, jest to genialny w swej prostocie sposób na podejrzenie wszystkiego się dzieje w środku :-) i to naprawdę nie jest trudne, po kilku razach wpadniesz w rutynę. Termometr elektroniczny nie jet zalecany do tego, lepiej zakupić termometr rtęciowy, bez problemu są dostępne na all.
ewelin, jak ja ci zazdroszczę, gratuluje spełnienie marzeń!!!
Daria, jak dobrze, że wszystko dobrze :-)
 
Do góry