reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Daria Kaci poszedł do Vorklasse, i to zerówka w normalnej szkole jest. Oni nam ją zaproponowali, że w 1 klasie sobie nie poradzi, ale musu nie było, tak że Twój kuzyn może posłać do 1 klasy bez kłopotu. Do logopedy Kaci nie musi chodzić, bo wymowę ma bardzo dobrą, ewentualnie jak nie będzie sobie radził (czyt. bedą mieli go w doopie) poślą go na dodatkowy kurs. Ja nie uważam, że moje dziecko jest tępe, głupi Noddy więcej go po angielsku nauczył, niż nauczycielki w szkole:baffled:


wiesz oni tutaj w przedszkolu wysylaja polskie dzieci do logopedy zeby sie slow nauczylo a nie wymowy akurat widzisz nadia u mnie ma problem z polska wymowa a niemiecka nie;/ a w pl chodze z nia do logopedy
u nas po przedszkolu ida od razu do 1 kl albo tego Vorschulklasse( i to u nas jest taka wlasnie zerowka ) tak tylko mojego kuzyna dziecko nie zna ani slowa po niemiecku chodzilo w pl do przedszkola i ja bym chyba nie poslala go teraz ; tym bardziej ze on go sciaga po to zeby zasilki na niego dostac;/ ale to ich sprawa;/ ja sie martwie ze moja nadia sobie nie poradzi i czy do pl nie wrocic , ale zobacze jak ten rok jej minie :) nadia tez za rok ma egazmin z niemieckiego ;/

wlasnie moze bajki mu pomoga moja nadia duzo z bajek umie z angielskiego i chinskiego;/ takie bajki puszczaja;p
moim kuzyni w wieku 6 lat nauczyli sie perfekt angielskiego wuja im tylko angielskie bajki puszczal ;p a kolezanka w kl mowi ze mieli tylko telewizje niemiecka i perfekt mowila po niemiecku :)zreszta i tak sie pewnie szybko nauczy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
jeszcze sprawdzilam vorklasse to to samo co Vorschulklasse tylko roznie to nazywaja na Wikipedii pisze;p

Vorklasse steht für:

  • Vorschule, frühschulische Schulformen im Allgemeinen


lece sie kapac bo do szpitala jedziemy niedlugo ;p
 
myfan
Planowanie płci (Córka) - Podsumowanie

Plemniki żeńskotwórcze lubią niskie ph (najlepiej pomiędzy 4 a 4.5). Uwielbiają także magnez i wapń.(bardzo ważny suplement)
Liczba plemników żeńskich zwiększa się wraz z kolejnym współżyciem - najlepiej codziennym,
a także z długim powstrzymywaniem się od współżycia - minimum 7 dniowym.
Czas współżycia nie ma żadnego znaczenia - ważne jednak by śluz miał odpowiednie ph.
Najlepsze zaś ph ma śluz lepki i kremowy (najczęściej taki śluz jest na długo przed owulacją, a także po owulacji).

Dieta jest bardzo pomocna w osiągnięciu odpowiedniego ph.
Optymalne ph dla starających się o córkę jest następujące:

- Dla Matki: 4-4.5
-Dla Ojca : 7-7.5.

Zasady diety:
1.Trzy szklanki mleka każdego dnia.
2.Zapotrzebowanie na minerały:
Na++(Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2,500-3,500 mg
Ca (Wapń) 1,200-1,800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg.
3.Omijaj śniadania - utrzymując rano niski poziom glukozy.

Jedzenie 1 jest najważniejszą częścią diety, jedzenie 4 - najmniej ważną.
Jeśli chcesz zjeść coś, co nie zostało ujęte w liście, to najprawdopodobniej nie jest ono częścią diety - sprawdź jednak minerały, wchodzące w skład danego jedzenia.

Jedzenie 1:
- jogurty
- kefir,mleko
- truskawki i maliny.
Jedzenie 2:
- ser parmezan
- jajka
- serek wiejski
- majonez
- ogórek
- ryby
- pory

Jedzenie 3:
- zielony groszek
- żurawina
- biały ryż
- piersi z kurczaka
- płatki kukurydziane.

Jedzenie 4:
- masło
- margaryna
- mąka
- drożdże
- dżem truskawowy
- oliwa z oliwek
- mięta
- chleb z niską zawartością sodu i potasu
- aspartam.

Napoje:
- Herbata miętowa
-Sok żurawinowy
-Woda bogata w magnez i wapń, uboga zaś w sód i potas.

Suplementy dla żon,pomagające w wytworzeniu śluzu o kwaśnym ph:
Magnez (Magnesium):
- 300 mcg.
Kwas foliowy (Folic acid):
- 400 mcg.
Witamina B6:
- 100 mcg,
- podwyższa progesteron.
Witamina C:
- 500 mg,
- obniża ph.
Żurawina (Cranberry):
- do dnia owulacji, bo brana po niej - może powodować poronienia.

Castagnus (Vitex Agnus Castus):
- wg ulotki,
- reguluje cykle.
Saw Palmetto:
- 320 mg,
- podwyższa progesteron,
- obniża testosteron.

Suplementy dla mężów:
Wapno (ale tylko cytrynianowe, bo węglanowe może podwyższać ph)
- 1200 mg,
- obniża ph.
Magnez (Magnesium):
- 300 mg.
Żurawina (Cranberry):
- obniża ph.

Przedmioty, zjawiska, wpływające na przyciąganie plemników żeńskich przez komórkę jajową:
-woda (wodospady, prysznic, fontanna, deszcz)
-ogień
- lampa solna
- księżyc w nowiu
- oleje (bergamot, cedarwood, citronella, eucalyptus (citriodora),
grapefruit, lavandin, lavender, lemon, lemongrass, mandarin, orange, patchouly,sandalwood)
- wiatr
- świeca z wosku pszczelego
- kamienie( ametyst, kwarcowy,ONYX)
- rośliny
- węgiel drzewny
- zmywacz do paznokci, lakier do paznokci
- aerozole.

Przedmioty, zjawiska,utrudniające przyciąganie plemników żeńskich przez komórkę jajową:

- dym

- energia elektryczna (telefon komórkowy, prostownica, komputer, telewizor, klimatyzacja, mikrofalówka)

-pełnia księżyca

- kadzidło

- złoto

- piec

-olejki:
cajeput, clove, cypress, eucalyptus, frankincense, helichrysum, juniper, marjoram,
melaleuca (quinquenervia), palmarosa, pine, ravensara, rosemary, thyme,ylang ylang.

-pełnia księżyca.


Ostatnia sprawa - irygacje. Pomagają w osiągnięciu odpowiedniego ph.Na godzinę przed stosunkiem:

1.7% ocet:

Umieść 5 % ocet w zamrażalce,a kiedy pojawi się lód - usuń go. Zrób to 4 -5 razy, a % będzie odpowiedni.
Wyciągnij z zamrażalki swój ocet, który teraz będzie octem 7 %. W dzień "0" dodaj do niego calcium,
a po godzinie 3- 4 krople wody destylowanej.


2.Cytryna:

Dodaj cytrynę do wody destylowanej - zbadaj jej ph i jeśli jest zbyt wysokie,dodaj więcej.

Powodzenia!
 
Ewelin no co Ty! Ciesz sie i nie mysl o mnie :-) Bez wzgledu na wynik moich staran bardzo ciesze sie z Twojej córeczki. Kazdej z was z calego serca zycze jak najlepiej! :tak:
Oczy niebieskie ja nie twierdze ze gdzies popelnilam blad. Byc moze przesadzilam z tym cynkiem, byc moze z czyms innym ale choc to zabrzmi nieskromnie to naprawde niewiele mam sobie do zarzucenia. Jednak pamietajmy ze planujac swoje szanse jedynie zwiekszamy a zawsze pozostaje te 20% mozliwosci ze sie nie uda, nawet chocby tylko 10% czy 5% to jednak pozosaje. Ja moge byc w tych 5%, to bedzie pech niemilosierny no ale coz, fakt jest faktem ;-) Ale nie gdybajmy juz bo to nie ma sensu. Wkrótce sie okaze.
Daria &&&&&
 
moje testy owu. nadal pokazują drugą kreskę troszkę wyraźniejszą, jednak dziś 18dc. z mojego badania wynika że szyjka jest nisko i jest zamknięta. brak śluzu . po mojemu to już jakby po owu.
 
oczy niebieskie ok,dam pół godz przed. :tak:co do reszty wszystko robiłam jak piszesz,bo już wcześniej śledziłam Twoje posty i elmo. Miałam bardzo wysokie ph dzień przed owu,w trakcie,i dobe po aplikowałam żel z sodą na palcu. :wściekła/y:a tu taka klapa z seksem wyszła. Szkoda mi tego cyklu,bo nawet pełnia nam sprzyjała. :dry:ale trudno...
Co do diety to ja też potwierdzam że musi mieć duży wpływ na płeć. Kilka lat temu zajadałam się drożdżówkami,słodyczami,kawa z mlekiem w pracy,serki itp. I mamy córcie. Do tego seks był prawie codziennie,a śluz znikomy bo po odstawieniu tabletek byłam. Jak teraz wiem o tych wszystkich warunkach,to dla mnie jasne że córka wyszła:-).
Jeszcze chciałam powiedzieć że z córką w ciąży miałam znikome owłosienie na ciele. Co 3tyg chodziłam na wizyty,goliłam się dla zasady że 'wypada',ale to były dosłownie ,trzy włosy na krzyż',wszędzie nogi,bikini,pachy. Wiem że to nie reguła,ale może komuś zasugeruje to płeć wcześniej. Nie pamiętam nicka,ale wertując strony wstecz dziewczyna pisała że na początku zauważyła wzrost owłosienia,później się okazało że nosiła synka.
 
hej! a czy gdzieś znajdę wskazówki w "pigułce" dotyczące planowania płci? Czy pozostaje mi czytanie.. czytanie.. czytanie.. ?
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy tego Sylku można używać co 15min po starankach? Albo czy moge aplikatorem go zaaplikowac wiecej niz kropelke? Po starankach u mnie jest bardzo wysokie PH, Sylk zbija to na 15min, kropelka Rephresh zbija na ok 2 godziny, a po 4 godzinach juz dalam pol aplikatora i ladnie trzymalo cala noc. Boje się zeby nie przedobrzyć, żeby zamiast planowania płci nie wyszła metoda antykoncepcji polegajaca na zakwaszeniu na smierc plemnikow :-)
 
ja jeszcze nie bylam bo maz jeszcze w pracy..

co do owlosienia z nadia mi rosly i colinem tak sobie z colinem chyba najwolniej prawie w ogole golic sie nie musialam a terazbym mogla codziennie;/
 
reklama
Podczytuję Was, ale tak narzekałam na brak objawów, że mam za swoje. Mam od kilku dni mdłości a w nocy dzisiaj wymiotowałam calutką noc z 7 razy, jestem wyczerpana :(

Ewelin cieszę się, piekny nub, fajne opinie na ingender!

Porannakawa czytanie z nuba - rewelacyjne zajęcie! :D już się nie mogę doczekać mojego czytania, ale to jeszcze 1,5 mc :D hahaha

Przepraszam, że tak krótko, po prostu ledwo żyje.

Elle co u Ciebie? Krystianmartin kciuki! Lukaa za Ciebie też by wszystko poszło dobrze. Axa co u Ciebie, dawno się nie czytałyśmy! ależ już spora ta Twoja dziewczyna!
 
Do góry