reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Pirania bardzo optymistyczna tabelka, jeśli na początku września badanie potwierdzi moją zdrową ciążę to sama oceń czy też pasuję do tabelki. Wydaje mi się, że poza odstepem i jonami zrobiłam naprawdę dużo. Pewnie można więcej, pewnie mozna mniej. Wklejam raz jeszcze, bo sobie to spisałam a Ty sama już bardziej doświadczona staraniami innym ocenisz czy mozna dodać, bo też nigdy nie chciałabym zaburzyć statystyk :)
Póki co w sumie czekam na powierdzenie zdrowej fasolki a potem chętnie wrócę do tematu płci :) ale wklejam, bo gdzieś tam w tyle głowy mi chodzi.



Czyli podsumowujące 7 czynników


1) pH: PH niskie 4-4,5 maksymalnie jakie odnotowałam to 4,7, zakwaszałam się profilaktycznie :)

2) Minerały: Przyjmowane zgodnie z zaleceniem w formie cytrynianu wapna 2 razy dziennie, plus woda magnezowo wapniowa i dieta bogata w nabiał

3) Dieta: Spełnione w 75% bo zdarzało mi się zjeść wołowinę, a tak to mleko, nabiał, truskawki, kurczak, ryby...

4) Hormony: Tu w sumie nie mam pewności, bo nie mam potwierdzenia lekarskiego. Brałam castangus, temperatura w pierwszej fazie była ani niska ani wysoka, ale wyższa niż cykl wcześniej stąd sądzę, że progesteron nie był zły :)

5) Suplementy: Witamina C, bcomplex, żurawit

6) Odległość od owulacji : Tego NIE spełniłam na 99% (bo ovu była 20 dc a przytulanki 18 i 19 dc)
7) Jony: Lato, bransoletka z jonami na tak, na NIE faza ksiezyca (połowa – rogalik po pełni a przed nowiem)



gdyby ktoś chciał dokładniej to wklejam co kiedyś już pisałam:
1. Dieta w 70-80% unikałam produktów zakazanych, ale czasem zjadłam wołowinę, a tak to mleko, jogurty, truskawki, ryby, kurczak i jakieś neutralne warzywa. Do picia cola zero, muszynianka wapniowo-magnezowa lub kawa inka z magnezem ;)
2. Ph miałam 4-4,7 przed starankami 1-2 kropli sylku i po co 30 minut przez 4 godziny.
3. Suplementy: cytrynian wapnia z magnezem 2lub 3 tabletki, żurawit 1-2, wit b complex 2 tabletki, wit c100 x 1 tabletka i to każdego dnia do ovu+4dni a potem ciut zmniejszylam dawki
4. Castangus 2 tabletki co rano
5. Miałam tez jonowa bransoletkę
6. Staranka były co 2 dni a blisko ovu chciałam skończyć na 2 dni przed ale wyszło 1 dzień przed co mnie najbardziej martwi. Ogólnie staranka miałam 18 i 19 dc a ovu 20 starałam się dopóki testy ovu były negatywne. W poprzednich cyklach ovu miałam dobę po teście lh pozytywnym a w tym wychodzi, że miałam tego samego dnia i to mnie może zgubić ;(

czego nie spełniłam:
kalendarz chiński, fazy księżyca, No i ten odstep od ovu

Co ma być to będzie, ale ta Twoja Piraniu tabelka tak mnie naładowała pozytywnie, że hohohoho!

A dyskusję o usg, też sądzę, że warto zakończyć.

Elmo plumkanie? wow! ależ wcześnie, ależ cudownie! :)

Ewelin czekam na wieści z rana!
 
reklama
Dorcia dzieki za pozdrowienia od Antosi. A co tam u niej? uchyl rąbka tajemnicy ;-)
Mamawczesniaka owulke mialas pozno bo ok. 20 dc zatem to ze ciaza mlodsza jest ok. Jesli pisalas o niedzielnej wizycie to przepraszam, przeoczylam to. Kiepsko u mnie teraz z czasem na neta :zawstydzona/y:. Nic sie nie martw tym razem napewno wszystko bedzie dobrze. A maja Ci zakladac ten szew profilaktycznie? A powiedz mi, co z Twoim synkiem, urodzil sie tak wczesnie, jest zdrowy? Przepraszam ze pytam, jesli nie chcesz to nie odpisuj.
Polisia zrobilas duzo zatem &&&& w kolorze róż, ale masz racje teraz trzeba sie skupic na pierwszej wizycie i zdrowiu malej kropki. Kurde alez to nowe zycie w nas jest ekscytujace!
Ewelin pewnie juz pije melise :)
 
Mamawczesniaka, mam nadzieję, że się Tobą należycie zajmą. Ja pierwszą wizytę z midwife miałam chyba w 8-9 tygodniu. A zgłosiłaś już u swojego GP? Bo to oni wysyłają zgłoszenie do szpitala.
Elmo, trochę mi się podniosło, ale obiecuję już poprawę, bo inaczej wszystkie pokłady magnezu mi znikną. :-D
 
Cześć dziewczyny! Przywędrowałam do Was z wątku "starania od wiosny/lata" bo mi koleżanki podopwiedziały,że można się tu dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć.I próbowałam gdzieś się doczytać co tu zrobić,żeby tochę pomóc szczęściu i mieć dziewczynkę ale tyle naskrobałyście,że chyba będzie ciężko coś odszukać.Widzę,że jest jakiś 7 czynników.. streściłybyście chociaż kilka :) będę wdzięczna:)
 
Czarna dzieki. Kciuki trzymaj caly czas, co u Ciebie, jak tam Milan? Pewnie rosnie jak na drozdzach? Ucaluj go ;-)
Samosia witaj. Nie jestem dziewczynkowa staraczka ale goraco zachecam do poczytania forum wstecz, prawdziwa skarbnica wiedzy, nie tylko o planowaniu plci.

Maggie a Ty gdzie??? Co u Ciebie?

Dobra ja wymiekam, 22 a ja ledwie zyje :zawstydzona/y: ide w kimono.
Dobrej nocki!

PS. Ewelin powodzenia! I mam nadzieje ze nie zejdzie Ci do 4 nad ranem ;-)
 
Elmo nie pisalam wcczesniej o niedzielnej wizycie. Ja od razu wiedzialam, ze ciaza mlodsza niz na suwaczku wlasnie ze wzgledu na pozna owulacje. Szew mam miec zalozony tak jak przy pierwszej ciazy poniewaz mialam zabieg na szyjcie w wieku 21 lat. Mam ja lekka skrocona - wyciete komorki rakowe. Niestety mialam raka szyjki - na szczescie przediwazyjnego. No i ten szew nieszczesny powinnam miec i chce zeby mi zalozyli. Moj synus jest cudowny, zdrowy i kocham go nad zycie. Wcale po nim nie widac wczesniactwa. Rozwija sie jak rowiesnicy - mielismy duzo szczescia :) W rodzinie meza tez jest wczesniaczek z tego samego tygodnia - nie widzie, nie szlyszy, nie mowi, nie chodzi :(
Macy dzwonilam juz do GP. Midwife ma do mnie dzwonic w 10 tygodniu. Wiem, ze tutaj maja dobra klinike dla zagrozonych ciaz wiec mam nadzieje, ze szybka mnie tam posla. Ja jestem generalnie zadowolona z sluzby zdrowia w UK. Dzieki cudownemu oddzialowi dal wczesniakow nasz synek zyje. Porod tez milo wspominam mimo, ze mialam 40 stopni goraczki i infekcje. Super sie mna zajeli.
 
Hejka wieczornie!

Dzisiaj zadzwoniła do mnie ginka i powiedziała, że mam się zgłosić do szpitala 26.08., a laparoskpię mam mieć 27.08. we wtorek. Z jednej strony cieszę się, a z drugiej boję się tej intubacji. Ginka powiedziała, że spróbuja mnie zaintubować z czymś tam video.

Piranha- mam w związku z tą laparo pytanie do Ciebie, bo będzie ona u mnie pod koniec cyklu, nie wiem dokładnie kiedy ta owu u mnie była w tym cyklu, bo po tej nieudanej laparo, odpuściłam sobie wiele. I żeby nie miec @ w czsie laparo, myslę, że nie, ale na wszelki wypadek chcę brąc albo duphaston albo luteina podjęzykowa, aby ta @ na pewno nie przylazła. Myslisz, że co jest pewniejsze pod tym względem luteina czy duphasto i ile tego by brać, czy np. 2x1 duphastonu wystarczy? Luteiny nigdy nie brałam i nie wiem jak mój organizm na nią reaguje.

Misia-ładnie to napisałaś o sensie macierzyństwa, trzymam za Ciebie kciuki, aby nadszedł niedługo ten czas na który tak czekasz.

Ewelin- trzymaj się dzielnie, dasz radę , będzie dobrze!:tak::-)

Sorki, że nie odniosę sie do reszty dziewczyn, ale padam
 
hejka :)

wpadam z zaciśniętymi kciukiami :) i gratulacjami dla kolejnych zaciążonych :-):-):-):-) i Elmo specjalnie dla Ciebie za plumkanie!! :-)

i dziewczyny powtórzę się..wiem że lekko nie jest z tymi staraniami :) ale warto spróbować ...a nóż widelec :-p;-) trzymam kciuki :)
ale i zdrowego rozsądku życzę, bo pamiętajmy że najważniejsze jest po prostu dzieciątko :-)

a co u nas?
pierworodny nadal wzorowy starszy brat :-):-) serio każdemu życzę takiej fajnej relacji między rodzeństwem jak u nas ;-) a mała..daje czadu:-D dwa zębole już jej się przebiły i roooosną, poza tym straszny z niej wiercipiętek.. turla się, pełza, staje w pozycji do raczków i się buja... szalona bestyjka:-D

pozdrawiam ;) i fluidy przesyłam i od synka i od córci
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
reklama
Czarna, Truskafffka, witajcie. Może jakieś foteczki dla cioteczek? Proszę...
Truskafffka, zazdroszczę tych relacji. Chociaż nie powiem, na początku mój syn też był wzorcowym bratem.Tylko jakoś potem mu przeszło.;-)
Mamawcześniaka, ja w sumie z porodu też, bo mnie wypuścili tak szybko, jak chciałam. ;-) Trochę mam wątpliwości do opieki podczas ciąży i po urodzeniu, bo mała miała drgawki i dwa dni po porodzie musiałam sama jechać na oddział dziecięcy, a tam czekać razem z dziećmi np. z grypą, ale było minęło.
 
Do góry