reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranha to wczesniejszy
 

Załączniki

  • 1416253612734.jpg
    1416253612734.jpg
    12,6 KB · Wyświetleń: 32
reklama
piranha dziś jest 16dpo i dziś powinna przyjść @, więc może jeszcze przyjdzie albo po prostu wydłużyła mi sie faza lutealna (czasami miałam drugą fazę 16dni) i przyjdzie jutro. test robiłam o czułości 10 (one step) więc chyba w 16dpo powinna być już jakaś krecha. Pokazywałam test mężowi i on nie widzi tej drugiej kreski, więc pewnie jednak @ przyjdzie :( no i brzuch coraz bardziej boli

małe liski mi w ciąży z synkiem też bardzo podobało się imię Hania :)
 
Ostatnia edycja:
anufifi, konta na 28dni niestety nie mam. Widzę, że FL w poprzednim cyklu trwała tylko 11 dni co by potwierdzało niski poziom progesteronu. Ile zwykle trwa u Ciebie faza lutealna? Progesteron powinnaś sprawdzać w połowie FL więc 8 dpo to mogło być już za późno - już po szczycie progesteronu i poziom tego hormonu już opadał. FL powinna wynosić minimum 12 dni. Dzisiejsze badanie progesteronu masz z dnia, w którym na wykresie tempek masz mega spadek, być może progesteron Ci już zatem spada i lepiej było sprawdzić jego poziom w sobotę. Ile trwa u Ciebie średnio FL? I jeszcze w sprawie minerałów - jakie masz normy dla Ca i Mg?

Justi, mi na bóle podbrzusza na początku ciąży pomógł oprócz Duphastonu magez, łykałam Magne B6.

małe liski, uwielbiam Joasię, dlatego tak dałam sobie na trzecie imię :-D Hania była na mojej top liście ale M odrzucił. Teraz gdy już mam Kaję to stwierdzam, że tylko to imię pasuje do mojego małego diabełka ;-)

iweet, faza lutealna zazwyczaj nie wydłuża się o kilka dni bez powodu, czasem wydłuża ją np. ciąża biochemiczna. Trzymam mocno kciuki za jutrzejszy test! &&&&&&&&&&&&&&&&&&& Faceci zazwyczaj nie widzą cieni na kreskach testowych, oni są konkretni to i kreska musi być konkretna ;-)
 
Ostatnia edycja:
Piranha dawniej trwal idealnie 14 dni ...ale przez pewien czas nie robilam obserwacji ...wrocilam do mierzenia 3 cykle temu i w 1szym bylo 11 w 2 tez 11 a w tym jestem w 8 dniu i widze spadek choc jeszcze nie czuje sie na @
 
Piranha to wirtualna piąteczka :) ja mam Joasia na drugie ;)
Anufifi koniecznie powtórz progesteron - tak jak pisze Piranhia może wcale nie jest tak niski
 
anufifi, czyli zapewne poziom progesteronu jest niski z uwagi na krótko trwające fazy lutealne oraz to, że w 8 dpo masz poziom 10 ng/ml. Możesz spróbować w staraniowym cyklu wspomagać FL progesteronem i luteiną. Dla własnego spokoju sprawdziłabym też poziom AMH jeśli jesteś po 30-tce. Wykluczyłabym też prolaktynemię czynnościową (może to nadmiar prolaktyny wydzielany pod wpływem stresu zaburza Ci jakość owulacji i zmniejsza poziom progesteronu).
 
reklama
Do góry