anufifi, testosteron przydałoby się troszkę obniżyć, potas również, jakie masz normy dla Ca i Mg? Prolaktyna to wynik dobry choć nie bardzo dobry, warto by poziom był poniżej 15 ng/ml, wykluczyłabym prolaktynemię czynnościową (zrób test czynnościowy czyli prolaktyna spoczynkowa a potem godzinę po połknięciu tabletki metoklopramidu). Niepokojący jest poziom progesteronu, jest dużo za niski i na granicy niewydolności ciałka żółtego :-(, z takim progesteronem nie utrzymasz raczej ciąży a być może nawet śluzówka nie da rady się przygotować na tyle by zarodek w ogóle mógł się zagnieździć, progesteron musi wynosić ponad 15 ng/ml. Łykanie progesteronu pomaga tylko wtedy gdy problemem jest niewydolność ciałka żółtego, gdy jednak niski poziom progesteronu wynika ze słabej jakości komórki jajowej to Duphaston czy Luteina tu nie pomogą niestety. W kolejnym cyklu koniecznie powtórz progesteron by zobaczyć czy wynik znów będzie niski, progesteron wyrzucany jest impulsami i jego poziom może się bardzo zmieniać, być może trafiłaś na jakiś "dołek", stąd konieczność powtórzenia.
Elle, przede wszystkim sprawdziłabym poziom AMH - przy niskim AMH czasem jest obniżona jakość komórek jajowych (komórka musi mieć nie tylko właściwa budowę i materiał genetyczny, komórki złej jakości nie mają np. energii by połączyć się z plemnikiem albo by po połączeniu dzielić się właściwie tworząc zdrowy zarodek). Badania, które warto zrobić to sprawdzenie Waszych genotypów, sprawdzenie poziomu ALLO-MLR i zrobienie testu cytotoksycznego, sprawdzenie też poziomu innych przeciwciał (np. ANA, ASA, ACA, ATA, APA, APL, LCT, anty-HLA, liczby komórek NK, białko S i inne), w tym m.in. przeciwciał antyfosfolipidowych:
- antykoagulant toczniowy (test krzepnięcia)
- przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw protrombinie IgG i IgM
Być może jednak wszystko jest w porządku, skoro ciąże biochemiczne stanowią aż 50-70% to łatwo na taka natrafić. Na wstępie sprawdziłabym AMH i przeciwciała antyfosfolipidowe, podobno problem genetyczny to ok. 3-5% a np. problem immunologiczny 65-70% przypadków u kobiet z nawracającymi poronieniami. Przyczyną ciąż biochemicznych może być i genetyka i immunologia, jednak we większości przypadków to np. zły podział komórek i natura eliminuje taki wadliwy zarodek. Może to być niestety wszystko: wadliwy plemnik, zła komórka, jakaś infekcja ale równie dobrze może być głębszy problem. Warto tu poczytać
Wyświetl temat - IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień |. Będzie dobrze, ja wierze, że po prostu omijasz te szczęśliwe 30-50% :-)
lilly78, ależ to zleciało, już niebawem podglądanie nuba, kiedy masz wizytę? :-)
iweet, moim zdaniem owulka była własnie w 15 dc, tym bardziej że w 14 dc był pik LH. Według mnie jesteś w ciąży :-), kciuki mocno zaciśnięte.
macy, jedno i drugie imię cudowne, oba miałam na top liście :-)
Justi, beta pięknie rośnie, będzie dobrze, zobaczysz! Będę Was co jakiś czas zamęczać fotkami kotów
Mrowkaa, raz jeszcze witam, tym razem tutaj :-) Super, że do nas dołączyłas, z naszym kciukowym wsparciem marzenia się spełniają. Jak ja żałuję, że nie zrobiłam sobie takiej cudownej i mega wzruszającej pamiątki jak ta w podpisie, coś pięknego :-)