reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

male liski Termin na oddział mamy 26 listopada, takze jeszcze miesiąc...

Elmo Kochana , wcześniej to na pewno mi z przedszkola przynosił ( ja mam wrażenie że tam dzieci chodzą zakażone bakteriami jakimiś i o tym mi kilka mam mówiło i dlatego są takie efekty, bo skad się u mojego dziecka wział najpierw gronkowiec, a potem paciorkowiec bydlęcy?? przeciez ja w mieście mieszkam, nie mam styczności ze zwierzetami :/ ), a teraz powiem Ci ze nie zauważyłam w szkole żeby dzieci kaszlały tak jak w przedszkolu, a On po raz 4 -ty jest chory...mam nadzieje ze Prokocim da nam odpowiedź czemu tak jest.


Piranhu Miał synek badanie tylko na fenuloketonurię i hipotyreoza po urodzeniu , na mononukleoze mu robili dwa razy w szpitalu rok temu i dwa lata temu-test ujemny, a ja chce badania na mukowiscydozę, bo niepokoi mnie ze stoi mu gesta wydzielina na wysokosci oskrzeli, trzeba go oklepywac czasem nawet w nocy, a po podaniu syropow wykrztusnych wcale to nie przechodzi tylko wtedy zaczyna dopiero kaszlec przerażająco. A żeby mi anginy było mało teraz, to chyba dostał alergii na antybiotyk :/
Piranhu sprzatałam dziś w półkach, gdzie składałam testy ciążowe ( część wyrzuciłam, a dwa leżały ) i jeden na pewno jest z dnia kiedy powinnam dostać @ i sprawdzałam ten test, po 5 min, po godzinie, po 1 dniu, po 3 dniach i nic nie było...a dziś po ok 10 dniach od tego testu jest kreska- ładnie ją widać :) choć jest jasna, ale ją widać. Na jednym jest ta kreseczka, na drugim nic- to ja już nic nie rozumiem ;))


elisse TSH nie rośnie z wiekiem ;) Moja mama ma przeszło 50 lat i jej TSH 1,90 :) a ja mam niedoczynnosc tarczycy i hashimoto, wygląda na to Hashimoto zaatakowało i znów uszkodziło mi trochę tarczycy i dawka leku ktory bioę jest za mała :)
 
reklama
Hello!

elisse, ale o 11-tej pierwszy raz sprawdzałaś tego dnia? Robiłaś testy od soboty do niedzieli? Pytam bo pik mógł być np. w nocy z niedzieli na poniedziałek albo nawet w niedzielę wieczorem, wówczas o synka najlepiej było zadziałać w poniedziałek rano lub po południu. Jeśli jednak pik był w poniedziałek rano to chyba najlepsze by były starania wieczorem lub w nocy o ile u Ciebie mija 24h a nie więcej od piku do owulacji.

zakręcona
, cały czas kciuki zaciśnięte, melduj się nam :-) ...no chyba, że rodzisz to poczekamy :-D

lilly
, będę jutro mocno trzymać kciuki!

Elmo, tak to już jest, że my mamy bardziej to przeżywamy jak dzieci, ja się koszmarnie stresowałam wizytą Krzysia u dentysty a on to świetnie zniósł. Brawa dla dzielnego Michasia!

Wrzucam fotkę szaliczka wyhodowanego przez Nono na zimę (wersja wbudowana) :-D:

Zobacz załącznik 649758

Wrzucam też fotkę Krzysia w wersji groźnej (bardzo chciał zdjęcie z groźną miną :-D, nie pamiętam czy wrzucałam Wam już tą fotkę):

Zobacz załącznik 649759
 
Airfix, no to faktycznie musisz koniecznie zrobić synkowi to badanie, mi się wydawało, że to jedno z obowiązkowych badań przesiewowych noworodków, zarówno Krzyś jak i Kaja mieli robione badanie pod kątem mukowiscydozy. Możesz zrobić zdjęcia tych testów z opisaniem dnia cyklu?
 
Airifx czy macie sprawdzonego, bardzo dobrego pediatrę który was prowadzi? bo na pewno przydałby się u was ktoś "na stałe", kto ogarnąłby te wszystkie tematy bo ich sporo jest...tak sobie myślę, że może przyczyna tych wszystkich objawów i chorób leży jeszcze zupełnie gdzie indziej? my od ostatniego czasu z większymi problemami zdrowotnymi u dzieci czy u nas, chodzimy do babeczki, którą znaleźliśmy po wielu wielu wizytach pediatrycznych i której chyba wierzymy w 100%. Kobieta jest pediatrą i internistą. I np. dowiedziałam się ostatnio, że w naszym mieście ona poleca tylko dwa laboratoria do wykonywania posiewów (bo nie raz spotkała się z błędami w wynikach...) - i tym sposobem wyłapaliśmy paciorkowce u m. gdzie z poprzedniego laboratorium wynik był negatywny, mimo tych samych objawów chorobowych.
...W szpitalu powinni też dobrze się wami zająć, dobrze że idziecie, rozwieją wszystkie wątpliwości - trzymam kciuki żeby wyniki były dobre.

Piranha jaka przystojna zła mina :)

...u mnie zapalenie zatok i spojówek, dostałam kilka leków, na razie walczę bez antybiotyku, może uda się uniknąć.
 

Hej dziewczyny

Airfix
to dobrze ze macie juz termin Przebadaja mlodego i bedziecie wiedziec co jest przyczyna Kciuki zaciskam za Was

Piranhu melduje sie z domu Ale minka Krzysia hehe maly grozny przystojniak ������ kotek boski

Poczatek dnia mialam straszny ������ rano obudzilam sie i strasznie bolalo mnie gardlo Nos zapchany chcialam isc do rodzinnego ale polozna powiedziala zebym porozmawiala z lekarzem Dzisiaj byl akurat ale inny nie moj Doktorek przywital mnie bardzo ,,milo,, po co pani do mnie przyszla ? mowie ze na jutro mam termin porodu i ze od dwoch dni boli mnie gardlo i splywa mi ropa do gardla a tydzien temu widzialam sie z osoba ktora na drugi dzien byla u lekarza i okazalo sie ze ma angine i nie wiem czy rodzinny bedzie mi cos mogl przepisac zeby nie zaszkodzilo dziecku Kazal mi przygotowac sie do badania bo jak stwierdzil : ma pani bardzo duzy brzuch i chyba bedzie wielkie dziecko Tydzien temu mlody wazyl 3400 Zrobil szybko usg i z tekstem : jak chce pani urodzic takie duze dziecko? wazy 4 kg tak mnie zwtkalo ze nie wydusilam z siebie slowa i modlilam sie zeby juz wyjsc Jeszcze cos tam sapal pod nosem Sprawdzil gardlo i kazal wziasc tantum verde i cos do nisa Ogolnie byl barszo nie sympatyczny Kazal mi pamietac zeby na porodowce powiedziec ze bedzie wielkie dziecko zeby mogli sie przygotowac Jak wyszlam to mialam isc na ktg ale. tego wszystkiego rozryczalam sie Polozna powiediala mi ze on ma czesto jakies humorki a tym bardziej do pacjentek dr smulskiego bo on go bardzo nie lubi bo ma woecej pacjentek od niego A on o 7 skonczyl dyzur w szpitalu i chyba zmeczony byl Strasznie mnie to dobilo ....:( wypilam melise i probuje sie uspokoic
 
Ostatnia edycja:
maran-atha przykro mi. Taki ładny wykres. Może to plamienie rzeczywiście miało wpływ. Długo już się staracie?

Elisse staramy sie od lipca...

Maran jak samopoczucie?...wykres dla mnie był bardzo ciążowy...za miesiąc kolejna szansa i tym razem będą II kreski
Dziekuje małe liski samopoczucie normalne, choc troche sie zawiodlam bo wykres mnie oszukal na maksa, nastepnym razem zatestuj dopiero po terminie @ a wykres bede traktowac tylko jako potwierdzenie owulacji bo w moim przypadku wykres nie jest miarodajny jesli chodzi o implantacje, ciaze...

Zakrecia
nie stresuj sie ja Ale I Maje urodzilam salami natury a obie wazyły powyzej 4 kg Ala - 4260g a Maja 4150g. I przy Ali miałam kaszel od połowy ciązy do konca, do samego porodu... dasz rade I wszystko bedzie dobrze mi czop z Ala wypadł ze 3 tygodnie przed porodem a poród był wywoływany 2 tyg po terminie, z Maja wypadł mi na kilka dni przed porodem... Trzymam kciuki za szybką akcje &&&&
 
Ostatnia edycja:
Elmo synkowi się podobało, bo zawsze nowe zabawki :) nie dziwię sie, że Ci ciężko.

Airfix niestety dużo osób puszcza chore dzieci do przedszkola jak i do szkoły. To badania już za miesiąc synek będzie miał. Szybko minie. To może przez to Hashimoto było ciężko zajść w ciążę.

Piranhia ja już sama nie wiem, co z moim wykresem :/ Napisałam Ci na pw. Jak będziesz mieć trochęczasu, to napisz, co sądzisz o tym. Jaki śliczny ten kołnierz Nono :D Krzyś słodki, wcale się go nie boję ;)

małe liski zdrówka życzę. Oby udało się bez antybiotyków.

zakręcona nie przejmuj się nim Niewychowany jest i tyle. Nie powinien tak się zachowywać, nawet gdyby padał. Maluch wcale nie musi być taki duży. Może okaże się, że ma 3,5 kg? W końcu mają jakiś wskaźnik błędu. Nie zazdroszczę kataru i bolącego gardła. Ja rodziłam właśnie chora, na antybiotyku byłam z kaszlem i dużym katarem. Nawet oddychać nie mogłam odpowiednio. Oby Ci szybko przeszło.

maran-atha to trzymam kciuki, by teraz się udało &&&&.

Jakoś jestem teraz jestem sceptycznie nastawiona do tych starań i nie wierzę, że się uda..
 
Piranhu, kota masz ślicznego. A Krzyś nawet jak jest strasznie groźny to i tak słodki. ;-)
Maran-atha, kurczę, przykro mi. Tak wierzyłam, że sie uda. :-(
Airfix, mały tak choruje od urodzenia?
Małe liski, czuje się dobrze, chociaż codziennie jest jakieś ale. Wczoraj prawie na łódce zemdlałam - czułam, jak mi się nogi robią jak z waty. Myślę, że cukier mi jakoś skrajnie spadł, a nie było powodu. Dzisiaj rano z kolei miałam jakieś kłucia na dole. Prócz tego codziennie mi brzuch twardnieje, ale dla lekarzy to chyba jakaś norma. A ja się przejmuję... M. wraca w piątek po południu. Tyle że nie wiem, czy w ogóle dotrze a jeśli to na ile, bo z jego babcią jest bardzo źle. Jest w szpitalu, lekarze nie dają zbyt dużych szans. Całą rodziną na pewno na pogrzeb nie polecimy, bo to wydatek prawie 20 tysięcy. Chociaż to babcia... Ehhh wolę nawet nie myśleć. A jak u Ciebie? Wymioty ustały?
Zakręcona, co się bucem przejmujesz? Granica błędu jest pół kilograma. Mój synek - pierwsze dziecko ważył 3950, a ginka przed porodem powiedziała, że nie mam szans urodzić w ogóle, bo jestem drobna i mam wąskie biodra. Wdech i wydech. Lipa, sok z malin i zagryzaj czosnkiem. Ja młodą rodziłam też z katarem. :tak:
 
Piranha no Krzyś nawet z groźną mina nie straszny :) super chlopak :) koty to sama wiesz, że sa cudowne :) takie do przytulania akurat na zimne dni...
Macy bidulko chciało by sie powiedziec oszczedzaj sie - tylko niby jak masz to robic sama z dwojka dzieci... Dużo siły dla Ciebie I zdrowia... no a mój wykres oszukał nas wszystkich, ale może teraz sie uda... ja wiedziałam od poczatku, ze bede problem dlatego nie nastwialam sie, ze uda sie od razu tak jak z dziewczynkami sie udało, ale nie trace nadziei, może akurat w listopadzie sie uda... ale mnie dziś krzyz napiernicza okrutnie ;)
Elisse a dlaczego tak morale Tobie spadlo? Cos sie dzieje, ze wiara w powodzenie maleje? Nie można tracic nadziei, czasem trzeba poprostu dłużej poczekać... ja tez bym chciala by bylo to już I w 2 wczesniejsze ciaze zaszlam od tak a teraz musze poczekać, oby tylko nie za długo ;)
Iweet a jak tam u Ciebie?
Elmo dacie rade, w dobrym złobku nie jest źle, choc pewnie Mlody na poczatku swoje bedzie musiał odchorowac bo to zawsze tak jest jak wchodzi w srodowisko dzieci, ale za to później bedzie mial łatwiej, zawsze coś jest kosztem czegoś - wybory to nieodlaczna czesc naszego zycia ;)
Male Liski nie moge sie doczekac az przylecisz I nam tu napiszesz, ze sie udało, ze nie wierzylaś a jednak :) czekam na tego nuba Twojej Agniesi z niecierpliwością niemniejsza niż TY, u nas w sumie nic nowego od powlowy listopada bede mjiała moich rodziców na 2 tygodnie to sie dzieci dzaidkami pociesza troche, Mama gołodbki zrobi bo ja takich robot nie lubie robic I zawsze czakam az ona mi takie pracochłonne jedzenie zrobi wiec 1 -2 razy w roku jak przylatuja to wowczas mam pierogi z grzybami I kapusta kiszoną takie domowe a nie kupne jakies kluchy no I gołobki obowiazkowo ;) juz sie ciesze na ten czas z nimi, Adam tez ma w tym czasie wziac tydzien wolnego to bedziemy mieli troche czasu tylko dla siebie bo dziadkowie z dzieciakami zostaną to moze sie gdzies wyrwiemy na jakis 1 weekend tylko we dwoje, ale to sie zobaczy później ;) ogólnie pomimo jakiegos tam zawodu, że w tym cyklu znów nie wyszlo nie stracilam dobrego samopoczucia ;)
 
reklama
Zakręcona kurczę co za lekarz . Masakra
A powiedział na kiedy możesz sie spodziewać dzidzi :)

Marantha trzam kciuki za kolejny cykl
Niuśka za Ciebie rownież &&&&


Piraniu No cudne te wasze kotki i mały z tą groźną miną super , powiedz mu ,że sie aż wystraszyłam ;)


Małe liski jak samopoczucie kiedy prenatalne masz?


U mnie wszystko dobrze tylko strach mnie ogarnia bi z majówek ju tyle dziewczyn zostało aniołkowymi mamami , to straszne
A ja tak chce żeby ze mną dzidzia została
Prenatalne dopiero 31.10 szok tyle czasu :(
 
Do góry