reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

agagsm, GRATULUJĘ z całego serducha, wreszcie synuś postanowił opuścić ciepłe i zaciszne gniazdko i przytulić mamusię z drugiej strony :-)

Dorcia, w zaśniadzie dochodzi do patologicznego rozrostu kosmków z obrzękiem uniemożliwiającym rozwój zarodka, tak więc nieprawidłowy rozwój kosmków i powstanie zaśniadu niszczy zarodek. Stąd zapewne u Ciebie lekarz podejrzewał to cholerstwo ale ja mocno wierzę, że Ciebie to nie spotkało, podobno w Polsce zaśniad pojawia się raz na 2000 kobiet więc nie wierze w takiego pecha by trafiło właśnie na Ciebie, być może taki rozrost nie musi mieć związku z zaśniadem. Z naszymi kciukami nie ma innej opcji jak same dobre wieści! Nie mogę się doczekać kiedy Tobie również zaświeci się zielone światełko, podobno po poronieniu łatwiej zajść w ciążę bo organizm jest na nią jakby "zaprogramowany" :-)

Nuuuśka, mam nadzieję, że babka przekaże jakieś optymistyczne wieści ale nie zdziwię się jeśli już nic od niej nie kupisz ;-), szanowanie klienta to podstawa w handlu, zadowolony klient poleca zakup innym i tą drogą sprzedawca wraz z jednym zadowolonym klientem zyskuje całą rzeszę innych ....a wraz z jednym niezadowolonym traci się innych, którzy być może by kupili ale już tego nie zrobią. Szkoda, że wielu sprzedawców nie rozumie tej zależności.

aljul, witaj! Czytałaś wytyczne odnośnie zaplanowania dziewczynki? :-)

Matik, czasem zbyt czuły test może narobić zamieszania gdy w czasie piku LH osiąga wyższe poziomy :-)
 
reklama
Piranha ...Witam Cię. Nie czytałam wytycznych, chętnie poczytam i obiecuję się do nich w 100% zastosować i będę prze-szczęśliwa jeśli przyniosą upragniony efekt

Matik2012 baaardzo trzymam kciuki i mam nadzieję że się uda i że niebawem zobaczysz upragnione 2 kreski na teście a za kilka miesięcy od tego momentu dowiesz się na USG ...że to będzie dziewczynka
 
Ostatnia edycja:
Czy może któraś z Was wie czy branie antybiotyków w ciąży i problemy z tarczycą mogą wpływać na płeć i wagę urodzeniową dziecka?
Bo to cały czas nie daje spokoju. Moje 1 dziecko urodziło się z normalna wagą, drugie zaś miało ją nieco moim zdaniem wysoką 5100kg:-) i jka pytałam endo to powiedziała że nie ale chyba do końca jej nie wierzę i myślę że hormony albo antybiotyki mogły się do tego przyczynić. Lekarz który mnie znieczulał przy cc powiedział że chyba mi już na tym dziecku powinnam zaprzestać:no: a ja tak bardzo marzę o córci

Piranha czy masz też może jakieś wytyczne co do planowania córki...będę wdzięczna za każdą poradę
 
aljul, antybiotyki zazwyczaj sprzyjają poczęciu chłopca poprzez podnoszenie pH. Jakie problemy miałaś z tarczycą, niedoczynność? Jeśli tak to podobno nie ma ona znaczącego wpływu na płeć choć niektóre osoby twierdzą, że może delikatnie sprzyjać poczęciu synka poprzez obniżanie poziomu progesteronu, obniżenie temperatury ciała i podniesienie poziomu glukozy w krwi. Czytałam, że niedoczynność raczej zmniejsza masę urodzeniową.
 
Mam niedoczynność - z tym że ona pojawiła się 6 m-cy po urodzeniu 1 dziecka i cały czas jestem pod opieką endo i na hormonach - w tej chwili na eltroxin 75 (eutyrox 75).
A antybiotyki brałam w ciąży od zatok i zapalenia ucha (II trymestr).
 
Matik i jak, poprawiacie dziś?:-)

mamakaja będzie dobrze, musi być!! &&&&&&&&& :tak:

wiedźma witaj, dzięki kochana

aljul witaj!! trzymam kciuki za dziewczynkowe staranka

Nuusia, i próbowałaś jeszcze później dzwonić do tej babki z allegro?

Araki, ależ piękne te śpiworki, które wrzuciłaś :-)

Jestem taka rozmemłana, cały dzień miałam energię i chciało mi się pracować, zaszło słońce i jak jakaś kura, zjadłam obiado-kolację i tak się pokładam przed komputerem:baffled: niech już zima się kończy!
 
reklama
Do góry