reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Hej Antosia, no widzisz chyba to działa na chłopca :tak: Moi znajomi powiedzieli, że robili córkę na stojąco :-D I sie udało ;) A pierwszego maja synka.
 
Eden zapowiedziałam M że przy starankach ma zakończyć nie za głęboko, bo to może wydłuży troszkę drogę i kwaśne pH unieruchomi męski "sztab" :)
Śmiał się ze mnie ale powiedział że potrafi to zrobić :)
Widzę że jemu też bardzo zależy na małej księżniczce, widzi chyba jak mnie to męczy i wiele dla zwiększenia szansy zrobi.

Dzwoniłam do przychodni by umówić wizytę do gina. Wyznaczyli mi termin na 26 maja! Zapytałam czy w takim razie mogę dostać receptę na gynoflor bo mam dziwne upławy i usłyszałam że w każdej chwili bez kolejki mogę ją dostać :)
No właśnie nie mogę znaleźć jak go stosować w trakcie starań -ile godzin przed lub po przytulankach????
 
Ostatnia edycja:
Hej, wpadłam na chwilkę.
Antosia, Eden ja przy drugich staraniach leżałam z nogami w górze:-D i też jest chłopak (Starnia w pozycji klasycznej bez O). Pierwszy synio to wpadka pozycja od tyłu 11 dzień cyklu przy długości 28 dni. Teraz patrzyłam w mój kalendarz starań, przy drugim musiałam zajść w ciążę w 14 dniu cylku przy długości 28, bo 5,6 czy 9 dnia chyba mało prawdopodobne.Pierwszy pozytywny test O był 12 dnia cyklu, a 14 była juz słaba kreska. Więc tak to wyglądało u mnie. Mierzyłam temperaturę za pierwszym i drugim razem i nanosiłam na wykres, ale co z tego jak nie wiedziałam o co chodzi, kiedy wypada owu, aż wstyd :zawstydzona/y:ale teraz już się wyuczę...
 
czesc :)
eden z tymi kalenadarzami to lipa bo jest ich tyle, żeby kazda mogła jakis do siebie dopasować i powiedzieć a mnie ten sie sprawdził... ;-);-)wiec jak już to najlepiej diete zastosować, trzymać pożądane ph i dodać suplementy :) w naszym przypadku sa 2 babeczki i płodzone były najnormalniej w świecie Maja w okresie płodnym każdego dnia, w dzien owulacji równiez było działanie. Jak Ale "tworzyliśmy" to nie przykładałam do tego takiej wagi, porostu chciałam by dziecko było z pierwszej połowy roku i sex był bez zabezpieczenia wtedy kiedy była na to ochota i zupełnie bez zwracania uwagi na dni płodne lub niepłodne zupełne pójście na żywioł, wiec jak z Alą zaszlam w ciąze to nawet na dobre nie wiedzialam, że sie akurat w danym cyklu udało, poprostu zauważyłam, że strasznie apatyczna jestem, płaczliwa bez powodu, cały czas ryczałam az mój mąz myślał, że ja ma jakąs depresje bo zmieniłam wówczas prace i jakos tak ciężko mi było - wiadomo jak to na poczatku w każdej pracy, ale że hormony juz działały to ja wszystko widziałam negatywnie... no i taka markotna byłam, że zaczelam mierzyć temperature czy mnie jakies przeziebienie nie bierze i było ok. 37,5 wiec wreszcie sobie pomyślałam, że może zrobie test ciązowy - ja miałam dosyć nieregularne cykle i czasem bywało, że 1 lub2 w roku wypadały, wiec jak mi sie @ spóźnil to jakoś nie wiązałam tego z ciąza ;) no i popołudniu 14 czerwca 2008 test wyszedł z 2 kreskami... alez mi wówczas serce biło... masakra hehehe... no wiec to był jakos 5-6 tydzien ciązy :) No a z Mają to teraz juz wiem, że chłop nie mógł sie udać bo ja byłam po ciązy z Ala na diecie dukana a ona zakwasza organizm, a ja nie wiedziałam wowczas, ze na chłopa musi być zasadowo i stąd Maja jest a nie Jasiek ;) widocznie tak miało być, choć ja od poczatku myślałam ba nawet byłam pewna że chłop bedzie i ten kalendarz chinski chłopa wskazywał, i obrączka nad brzuchem i takie moje wewnętrzna przekonanie tez, ale na połówkowym lekarz powiedził, że dziewczynka i dodał trzeci bedzie Jasiek na co my odpowiedzielismy, że trzeciego już nie planujemy ;) i tez tak jak wiele z Was łudziłam sie, że moze sie lekarz pomylił, ale jak byłam w szpitalu na kolejnej wizycie to tu zupełnie inny lekarz tez powiedział, że baby girl i tak co kazda wizyte pytałam zawsze inny lekarz mi przypadał i kazdy mówił to samo, wiec ja złudzen przed porodem już nie miałam żadnych ;)
 
Sofi, nie ma się czego wstydzić. Ja też dopiero teraz uczę się prowadzić obserwację, choć przy drugim dziecku robiłam wykres na 28.dni i wiedziałam kiedy mam owulację. Ale, że biodra w górze na chłopaka to nie miałam pojęcia, po prostu pomyślałam sobie, że prawem grawitacji pomogę trochę żołnierzykom dotrzeć do celu ;)

Maran, jesteś już którąś z kolei dziewczyną, która ma córkę po diecie Dukana... Coś w tym pewnie jest. Ja osobiście znam dwie osoby, które też mają córki po Dukanie, na forum chyba Elmo i Jagienka. Myślę tez o tej diecie, zwłaszcza przed wczasami ale mam do zrzucenia ok 4-5 kg. i nie wiem czy to dieta dla mnie?
Ale jak będziesz sie kiedyś starała o syna, to pamiętaj o (8?) czynniku: po boboseksach biodra do góry:-D Elmo, to też wskazówka dla Ciebie :tak:
 
Eden77, Sofi u mnie też dwóch robionych na zasadzie przytulanko co 2-3 dni (od razu po miesiączce i prawie do kolejnej) i nogi w górę :-D Może więc to dobra metoda na zmajstrowanie siusiaka :-)
Maran, u mnie w każdym z tych kalendarzy wypada parka. Zawsze, któryś jest dziewczynką.
 
Hej dziewczny, ja szaleje od rana z zakupami i porządkami. No ale chyba na dzis tyle. Kąpiel i pewnie do kosciola sie wybiore.
Eden Zuza nie jest po diecie Dukana. Stosowałam tą diete ale długo po ciazy. Ale mysle ze jest zdecydowanie zakwaszajaca :tak: Co do bioder w góre to cenna wskazówka. Ale zadam glupie pytanie, te bidra maja byc w gorze lezac na brzuchu czy na plecach??? :-D Bo i tak i tak mozna.
Maran widac cos jest w tym wszystkim, piszesz ze staralas sie codziennie w dni plodne, czyli to oslabia plemniki. Dziewczyny ktore maja synow pisza ze co 2-3 dni a to je wzmacnia. Pewnie nie ma reguły ale my pamietam mielismy dluga przerwe przed zlotym strzałem ok. tydzien. A to na dziewczynke. A i nogi trzymalam w gorze :-D heh ale my wariatki jestesmy.
No i na to wyglada ze bedziemy we trzy starac sie w maju. Ja, Myszka i Antosia. No chyba ze ktoras wylamie sie wczesniej ;-)
 
Ja też z nogami w górze :-D

Wesołych Świąt Dziewczyny !
kartki-na-swita-wielkanocne-005.jpg
 

Załączniki

  • kartki-na-swita-wielkanocne-005.jpg
    kartki-na-swita-wielkanocne-005.jpg
    32,4 KB · Wyświetleń: 35
reklama
Do góry