reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Tak sobie myślę, że jak mi się nie uda przy tych staraniach co planuję, to syn musiałby być wyjątkowy -będzie to farciarz niesamowity tak jak ten plemnik co przetrwa. Ale to oczywiście hipoteza, bo ja wierzę że się uda :-pTym razem nogi w dół :laugh2:
 
reklama
Elmo, po seksiku kładziesz się na plecach, biodra podpierasz rękoma i unosisz do góry, a nogi opierasz o ścianę :rofl2::laugh2:
A teraz zdradź mi proszę jak Ty tą dziewuchę zmajstrowałaś? ;-)
 
Tak sobie pomyślałam, że gdyby nie forum to dalej moja wiedza byłaby niemal 0, ale teraz już coraz większa świadomość własnego organizmu się pojawia.
Elmo gdzieś czytałam, że jak ma się tyłozgięcie to powinno leżeć się na brzuchu, a jak wszystko ok to na plecach i nogi w górę. Ja mam tyłozgięcie, ale leżałam na plecach, nogi o ścianę tak ok 10 minut, mąż się śmiał, co ja robię. To powiedziała mi znajoma, która ma 2 córki, ona tak robiła - jej nie chodziło o płeć a po prostu o dzidziusia, więc znowu wyjątek od reguły, którą prawie wypracowałyśmy... Te nogi w górze ułatwiają zajście w ciążę podobno.
Co do Dukana to potwierdzam, wiele razy czytałam, że po niej właśnie laski rodziły córki.
Eden 4-5 kg na Dukana też może być, ja też kiedyś ją stosowałam (też miałam tyle do zrzucenia) i naprawdę warto, tylko po widocznych efektach mało kto dociera do ostaniej fazy i efekt jojo na momencie...
 
Sofi ja mam tyłozgięcie. Też gdzies slyszałam ze wlasnie z tym tyłozgieciem to na brzuchu i pupa w góre heh. I nie przejmuj sie, ja tez zwiekszylam swiadomosc i wiedze o wlasnym ciele i nie tylko wlasnie dopiero dzieki forum.
Eden na tej diecie zrzucisz szybko kg ale tak jak mowi Sofi efekt jojo jest bardzo szybki jesli sie nie ma duzej samodyscypliny. Ale w sumie zalezy Ci na ladnej sylwetce na urlop a pozniej i tak planujesz ciaze wiec nic nie tracisz ;-)
Mamuśka hmmm... o córke sie nie staralam ale poprostu o dziecko, ale nieswiadomie zrobilam wiele by ja miec. Przede wszystkim dieta, bardzo bogata w wapn, kazdy dzien zaczynalam od platkow z mlekiem a dzien bez jogurtu to dzien stracony - tak odzywialam sie na codzien od wielu lat. Starania 1-2 dni przed owu po dlugiej przerwie (tydzien napewno) - czytalam wtedy ze to wzmacnia plemniki, jak sie pozniej okazalo oslabia co zwieksza szanse poczecia corki. Moje naturalne ph to raczej dobrze ponizej 5. No i nie wiem na ile to ma znaczenie ale u mnie w rodzinie chlopak to jak 6 w totka. Mam 5 siostr (ale brata tez) i tylko jedna siostra ma syna, dominuja dziewczynki :-)

Dziewczyny na te nadchodzące śniezne Swieta składam Wam najlepsze zyczenia

2.bp.blogspot.com__wielkanoc018.jpg
 
Ostatnia edycja:
Podpytam Was, bo wiecie więcej...
Metoda na chłopca... :confused:
Dziś na teście owu wyraźna druga krecha... Działać dziś czy jeszcze odczekać? :-)
Najważniejsze by było zdrowe, ale co tam trochę szczęściu dopomóc ;)
 
Ostatnia edycja:
Hej! Nie wiem co u Was, dopiero teraz zasiadłam do kompa i nie mam już sił na czytanie i pisanie :-(, czuję się czasem jak piąte koło u wozu bo po co na forum ktoś kto nie czyta a raz na kilka dni napisze tylko o sobie ;-) Nie dość, że dzieciaczki strasznie zajmujące to jeszcze robię wyprzedaże gratów po nich i remont więc mój wolny czas to zero absolutne ;-)

Antosia, przepraszam, że wciąż nie odpisałam :-(, pamiętam i obiecuję, że po świętach się poprawię :-)

Jutro wyjeżdżam i do wtorku będę bez internetu, chciałam Wam więc już teraz życzyć Wesołych, Zdrowych i Cudownych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze!

Edit: przeczytałam jeszcze post powyżej ;-)

Moniqaa, najlepiej odczekać kilkanaście godzin od pozytywnego testu (o ile owulacja występuje 24h po piku LH, najlepiej po prostu zadziałać kilka do 12h przed pęknięciem pęcherzyka) ale żeby wyłapać pik LH to najlepiej testować co kilka godzin w dniu spodziewanej owulacji. Sam odstęp od owulacji to jednak szalenie nieskuteczna metoda, zwiększasz też szanse innymi metodami?
 
Ostatnia edycja:
Podpytam Was, bo wiecie więcej...
Metoda na chłopca... :confused:
Dziś na teście owu wyraźna druga krecha... Działać dziś czy jeszcze odczekać? :-)
Najważniejsze by było zdrowe, ale co tam trochę szczęściu dopomóc ;)

nie wiem na ile jesteś zorientowana w planowaniu chłopca ale jakby co to niebieską czcionką na tej stronie jest wszystko napisane: https://www.babyboom.pl/forum/stara...c-dziewczynka-1147/index4950.html#post8666826 powodzenia ;)




i ja życze wszystkim wszystkiego co najlepsze z okazji świąt... by spełniły sie te najskrytrze pragnienia :)
 
Na szybko... Moniqa soda na palec i do srodka ;-) i dzialaj najwczesniej 12 h od pozytywnego testu owu. Ale mowie czysto teoretycznie bo nie wiem czy test robilas raz dziennie czy co kilka godzin, i czy wiesz ile godzin od poz testu masz owu.
Piranha zagladaj mimo wszystko!
 
Dziewczyny, zdrowych i spokojnych Świąt. Mimo braku wiosennej aury na dworze życzę pogody ducha i wiele radości. Niech się spełnią wszystkie Wasze najskrytsze marzenia (te o różowych kokardkach i samochodzikach) :happy2:
 
reklama
Do góry