reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witajcie dziewczynki :) Witam też nowe staraczki:-D
Nadrabiam właśnie zaległości.
Zaczytałam się dzisiaj w różnych stronach i chyba sobie zrobiłam mętlik w głowie. Zaczęłam sobie poczytywać również książkę którą polecała piranha, http://www.in-gender.com/cs/forums/storage/206/1458926/faq.pdf ale ja nie znam angielskiego :laugh2:. Tłumaczenie w Google nie do końca jest dla mnie zrozumiałe:-)
Jest tam napisane że przy starankach trzeba stosować się wg książki kucharskiej
http://www.in-gender.com/cs/forums/storage/206/449382/girlCooking%20withTamara.pdf
ale może znacie jakieś przepisy które będą dla mnie bardziej zrozumiałe:rofl2:
 
reklama
mama kubulki u mnie już dobrze. wszyscy wyzdrowieli i oby tak już było bo mam zaległe szczepienia u młodszego.

Ja myślałam że zacznę się starać już od kwietnia, a tu jak dobrze pójdzie to może mi się uda w maju. Na dietę przechodzę po świętach, ale już nie piję tyle kawy i nie jem słodyczy. A tych wykresów jeszcze nie zaczęłam robić bo czekam na miesiączkę. Tu to dopiero zaczną się schodki bo nigdy tego nie robiłam.
Będzie ciężko z dietą(bo nie wiem jak komponować dania) na początek naleśniki z serem :)
ale jeszcze ciężej będzie z wykresami. Zobaczymy jak to się ma do testów i do bólu okołoowulacyjnego który mi zawsze towarzyszy.

Z tymi suplementami jest ciekawostka na in-gender, nie wiem czy ja to dobrze tłumaczę, ale wspominane jest tam że M powinien łykać suplementy tylko do OWU kobietki?
Piranha pomocy:sorry: Podeślij w wolnej chwili jakieś zebrane materiały które być może jeszcze posiadasz.
Albo któraś z Was może coś ma do poczytania.
 
Antosia widzę, ze jesteś bardzo zdeterminowana ;) młodszego synka masz mniej wiecej w wieku mojego, nie boisz sie czy dasz radę z trojeczka? Ja czasem z nimi nie wyrabiam, teraz mama jest chora więc sama jestem z małym i nawet nie mam czasu na napisanie posta :-(
w tej książce Tamara napisała to co nam już Piranha mniej wiecej tu przekazała.

Myszka współczuje i sciskam mocno. Moim zdaniem to ewidentna wina lekarza prowadzącego. Na pewno to nie jest wada, która byłyby obciążone dziewczynki w Twojej rodzinie. Nic sie nie martw.

misia cieszę sie, ze u synka już lepiej, za to u mojego sie coś rozkręca :-(

Iliaczku zgadzam sie, ze w Polsce wykonują zabiegi selekcji zarodkow jeśli sie ma dużo kasy. Oczywiście w prywatnych klinikach. Strach pomyśleć jakby to było ogólno dpstepne :no: W Azji to pewnie wszyscy by mieli tylko synów...

Mamuska ja tez Ci nie napisze, nic złego jak to jest mieć córkę bo jej nie mam a chciałabym bardzo ale napewno znalazłby sie ktoś kto Ci napisze jak to strasznie mieć synow ;)


buziaczki dziewczynki :)
 
MAMA KUBUlki ta wada to wada serduszka nie brak lewej komory serca HRHL tak sobie mysle ze moze ten gin wiedzial tylko nie chcial martwic mojego brata bo to sasiad ktory mieszka pare domow dalej i zna nasza rodzine bardzo dobrze.Troche czytalam o tym i prawie wszystkie dzieci ktore udaje sie uratowac to sa z brakiem prawej komory a z brakiem lewej jest tylko pare dzieci na swiecie nawet ciezko mi bylo znalesc info na pL stronie dopiero pisali na angielskiej wiec moze on wiedzial ze ona jest chora i nie chcial ich martwic ze ona nie przezyje :-( bo jak powiedziec jeszcze sasiadce ze jej dziecko i tak nie przezyje ehhhhhhhh

Dostalam @ tylko nie wiem czemu ciagle zaczyna mi sie od plamien dzis plamienie a jutro dopiero bedzie na dobre nawet wit B6 nie pomaga mam nadzieje ze nie bede miec przez to problemow z zajsciem w ciaze :crazy:
 
myszka współczuję :-(to straszne.
Moje starsze dziecko też w pierwszych dniach życia trafiło do inkubatora, a trzy dni później na OIOM. Odchodziłam od zmysłów a lekarze nie chcieli mi nic mówić. Po tygodniu dostałam dobre wieści, że będzie żył i że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Okazało się że został zarażony w szpitalu bakterią (na szczęście zlikwidowali ten szpital)
Przy drugim dziecku zdecydowałam się na cesarkę i nie żałuję. Maluszka mogłam już chwilę po porodzie przytulić i cieszyć się...
Różne przypadki się zdarzają, każdego może coś złego w życiu spotkać, i każdy kiedyś umiera a dać życie małej istotce jest czymś wielkim i ja dlatego się zdecydowałam na drugie a teraz na trzecie dzieciątko.
Zobaczysz wszystko u Twojego brata będzie już tylko lepiej, a Ty zrobisz jak będziesz czuła.
Eden jestem zdeterminowana i mam nadzieję że sobie dam radę z trójeczką. Do tej pory dawałam sobie radę sama tzn bez pomocy mamy czy teściowej (mąż oczywiście troszkę pomaga).
 
Hello! Tak się za Wami stęskniłam, że zamiast spać postanowiłam zerknąć co tam u Was :-), niestety przeczytałam tylko 2 ostatnie strony :zawstydzona/y:

Mamuśka, tak, to prawda, z wiekiem rośnie prawdopodobieństwo poczęcia córeczki :tak:, może dlatego, że spada poziom estrogenu.

myszka, to straszne :-( i nie potrafię sobie nawet wyobrazić takiej straty, ewidentnie niedopatrzenie lekarza, pamiętam, że na USG w moich obu ciążach lekarka sprawdzała obecność komór i przedsionków w sercu, przecież to jedna z podstaw. Myślę, że płeć nie miała tu żadnego znaczenia i na pewno będziesz mieć zdrową córeczkę, zobaczysz! Jeden dzień plamień to nic i jak najbardziej w normie, a sprawdzałaś poziom hormonów? One też pełnią kluczową rolę przy planowaniu płci więc warto sprawdzić.

maran-atha, mój Krzysiu jest z maja 2010 a jeszcze potrafi niezłą histerię odwalić, bunty dwulatka przechodzą w bunty trzylatka i tak kolejno aż do 18-tki ;-)

Elmo, z takim przygotowaniem synek murowany :-), z całego serca Ci kibicuję! A próbowałaś może aplikowanie sobie sody albo Pre-Seed z sodą?

Mama Kubulki
, strasznie mi miło, że o mnie pamiętasz! :-* Z braku czasu zaglądam tutaj tylko raz na kilka dni :-(, brakuje mi czasu niemal na wszystko. Kaja już raczkuje jak torpeda, wspina się, stojąc na nogach potrafi podskakiwać odrywając się od ziemi, trzymając się przejdzie kilka kroczków i cały czas testuje jak długo utrzyma równowagę bez "trzymanki". Krzysiu nadal średnio za nią przepada i muszę stale uważać. Jak Twoje samopoczucie? Szok, że już 31 tydzień leci!

Antosia
, większość suplementów zalecane jest do owulki - zarówno branych przez kobietę jak i mężczyznę, łykane od @ przez około 2 tygodnie na pewno zrobią swoje a po co się faszerować po owulacji, co innego dieta, tu nie ma przerw. Chętnie z wykresami pomogę :-), jakby co pisz na PW bo na forum mogę przeoczyć posty. Z materiałów raczej nic nowego nie mam, mogę tu powrzucać na forum to co mam (wszystko to jest już gdzieś na forum) żeby było w 1 miejscu ale sporo tego, pewnie macie już zapisane.

Powiem Wam, że smutno mi trochę, że nie będzie mi już dane przeżyć tych emocji przy robieniu testów ciążowych, poczuć ruchów dziecka i doświadczyć cudu narodzin, jednak w moim przypadku dwójeczka to aż nadto, ledwo radę daję. Dobrej nocki!
 
Ostatnia edycja:
Witajcie,
Witam nowe staraczki.
U mnie przygotowania do Świąt - mąż na L4 i wspólnie ogarniamy domek. Z moim małym byłam w poniedziałek u lekarza, okazało się, że temperaturka przez 3 dni, którą miał to z gardełka, a ja myślałam że to ząbki...:zawstydzona/y: Na szczęście już w poniedziałek było ok.
Wiecie co, jak dowiedziałam się, że Steczkowska jest w ciąży to pomyślałam, że jak będzie dziewczynka to i ja będę miała dziewczynkę :-D no więc będę miała córkę :-D nie ma innej opcji...:tak:A może nasze podejrzenia co do zmajstrowania córki są niesłuszne bo np. Justyna przeczytała nasze forum i zastosowała się do wskazówek :-D A co do Victori B. to na bank diagnostyka, myślę dokładnie tak samo. Mając tyle kasy chcieli mieć pewność i już. Mam dziś dobry humorek i pragnę Was nim zarazić.
 
reklama
Witaj Sofi :) zarazaj kochana, przyda się w te mrożone dni ;) u mnie tez porządki na całego. Może kiedyś się dowiemy która celebrytka fundowala sobie w Polsce pgd jak tam wpadnie CBŚ. ;-)
 
Do góry