reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dziewczyny mam prorocze sny. Wyobraźcie sobie że śniło mi się, że czytam o Justynie Steczkowskiej, że będzie miała córkę. No po jakiego grzyba mi się to śni?. Jakaś obca kobita no i wchodzę na forum a Wy piszecie, że będzie miała dziewczynkę.:szok:
Także Krystianmartin będziesz w ciąży bo to mi się śniło.

Elmo ja trochę z księgowością miałam styczność więc dobrze, że sobie trochę teraz odpoczniesz od tych cyferek.

Elle
witaj i planuj. Uda się.

Eden
podobno przy in vitro częściej rodzą się dziewczyny, ale kto wie czy u Twojej znajomej samych żeńskich zarodków nie wyselekcjonowali. Chociaż to chyba nie legalne w PL? Nie wiem...

Krystianmartin ach remoncik sypialni. Może nowy aranż pomoże się bardziej wyluzować i będzie dzidziulek. Ja mam jeszcze w domu jeden pokój który jest nie urządzony i czeka na córeczkę. He he jaka pewność, że będzie córka co? Trzeba mysleć pozytywnie.

Mamuśka Ja też po 2 cc. I trzecie to już max będzie.

Miłego dnia. Buźka.
 
reklama
witam:-)
no dzisiaj już można zrobić z in vitro dzidziusia płci jakiej się chce. moja gin nawet dała mi namiary na lekarza, na klinikę, w której robią takie in vitro.
wysłałam tam moją koleżankę, która ma trzech synów, i mówi, że chyba się skusi za jakiś czas.
to in vitro kosztuje ok.17ty. ze wszystkimi lekami, wizytami.
polega to na tym, że pobierane są jajeczka, męskie nasienie i hoduje się zarodki. zarodki te są objęte badaniami genetycznymi, żeby wykluczyć wszystkie wady. to in vitro robi się głównie parom, u których w rodzinie są wady np. rozwojowe czy inne genetyczne, a jak wiadomo, różne wady może mieć płeć żeńska i męska więc bada się również zarodki pod względem płci. i można sobie wtedy wybrać płeć. to się nazywa diagnostyka PGD (PREIMPLANTACYJNA)
także wystarczy mieć kasę. ja też rozważałam już na jesieni taką możliwość, mąż się nie zgodził, a ja moralnie chyba też bym aż takiej ingerencji w naturę nie przyjęła.bo to w sumie nie natura, tylko sztuczne zapłodnienie.
ale do tego nauka dąży, że niedługo będzie można poprzez zapłodnienie in vitro, badania genetyczne wybierać sobie osobowość swojego dziecka.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Mamuska 33 witamy. Ja również nie wyleczę cię z tego pragnienia, bo ono we mnie też ciagle siedzi i z każdym dniem coraz bardziej się zagnieżdża w mojej głowie. Włąsnie z ta gwarancja jest największy problem. Gdybysmy wiedziały że jest duża pewność że będzie dziecko upragnionej płci. Chociaż dziewczynom które bardzo się dostosowały do zaleceń urodziły się dzieci danej płci. Ja sama wariuję z tym wszystkim.
Znowu miałam dzisiaj sen że byłam w ciąży i lekarz mówi że coś wisi między nogami, ze trzeci chłopczyk. Nie chodzi nawet o to że płakałabym jakby był trzeci chłopiec ale znowu obudziłam się w szoku. hehe masakra, koszmar jakiś
Elle87witamy
Ja już skalibrowałam swój ph-metr. Uważam że jest lepszy i dokładniejszy od pasków. Paski mi pokazywały 4,5 a on 5,3 więc różnica jest. Tylko nie wiem skąd wziąć tyle śluzu, a przecież na dziewczynkę nie mogę brać czegoś co zwiększy jego ilość.
Dziewczyny wiecie czy mogę pić siemię lniane, bo któraś coś pisała o oleju lnianym i ze jego się pije na chłopca, a czy siemie lniane to to samo?
maranta ja właśnie 16-19 marzec byłam w Dublinie u znajomych,świetnie było. śliczne miasto-bardzo mi się podobało.
Krystan martin trzymam kciuki za następny cykl, wiosna idzie, zobaczysz uda się.
ilaczek a gdzie takie in vitro można przeprowadzić?
 
Ostatnia edycja:
Krystianmartin zapewne w tej telewizji przedstawili skrajne przypadki :tak: A my nie jesteśmy skrajne :-) i dołóżmy wszelkich starań aby to były dzieci naszej wymarzonej płci ale starajmy sie zachowac umiar :tak: Chwilami łapię doły jak slysze ze miec syna to takie konieczne i wogóle. I jeszcze slysze to z ust rodzenstwa które dzieci nie mają... nie wiedzą jakie to pragnienie. Wtedy mam gule w gardle i odechciewa mi się wszystkiego. Ale są tez takie momenty, i takich jest naszczęscie więcej, kiedy przychodzi Zuza mówi "mamo kocham Cie i nigdy Cie nie opuszcze" :-) rozbraja mnie i myślę ze bylaby przeszczesliwa mając siostrzyczke. Takze pojawiaja sie wyrzuty sumienia ze kombinuje aby miec syna, ale staram sie usprawiedliwic ze przeciez kazdy ma marzenia a moje sa akurat takie. Zobaczymy co los da.
 
Na pewno w każdej klinice leczenia niepłodności, która oferuje taką diagnostykę preimplantacyjną.
Można w necie wyszukać, ale nic na telefon się nie można dowiedzieć, trzeba się umówić na wizytę i jechać porozmawiać.
 
Mila21 oby... ten sen był proroczy.
Wiecie zamówiłam diete Allevo bo myślę, że skoro nie zachodzę to czas zrzucić trochę z wagi. Czekam do 10. 04 aż M wyjedzie i się wezmę. Moja kumpela mówi że juz nie zdążę bo będę w ciąży hehe. Na szczęście mam kupca gdyby co:rofl2: kombinacje
 
Elmo2 to takie naturalne że chcemy spełniać swoje marzenia.
Moja chrześniaczka która ma 15 lat mówi że ona chciałaby mieć 3 synów:laugh2:.
Wiecie boję siętego, że jak zajdę w ciążę i na usg powiedzą że ma jaja jak dąb albo ptakol po kolana :szok: to się załamie pomimo, iz cały czas usiłuje sobie wmówić, że płeć nie jest taka ważna.. ble ble:eek:
 
Czesc dziewczynki ! :)

Ja tylko na chwile :) ... co do PGD to w polsce sie tego nie stosuje bez wskazan medycznych np. choroba u jednej plci i jest to zabronione prawne . Ja juz dawno obdzwonilam wszytskie kliniki w polsce , nie miejcie mnie za jakas wariatke ale bylam ciekawa poprostu czy tak mozna i ile to bedzie koszciło. Ta metoda jest dostepna w anglii , w jednej klinice w Petersburgu ( juz dzwonilam :sorry: ) na Cyprze i jeszcze gdzies tam :) Mnie by bylo pewnie i na to stac ... ale dlugo o tym myslalam i NIE ... chyba za bardzo wierze w najwyzszego zeby sie mu sprzeciwiac :) bedzie co ma byc i nie chce mu w parade wchodzic :tak: dla mnie to za duza ingerencja .

Krystianmartin haa :) tez "jade" na allevo ale mi to nie pasuje on wtorku przyszlego tyg przeucam sie na nutridiett nie wiem czy w polsce jest ? bo po tym allevo za czesto mnie brzuch boli :(
 
Witam!
Ja slyszalam ze rodzi sie wiecej synow z in vitro bo zarodki sa podawane w owu ;-)

Hmyyy mialam miec dzis @ i cisza mam nadzieje ze znowu sie cykle nie poprzedluzaly na 47 dni :no:
Jakis czas mnie nie bylo bo ..... jak by to powiedziec duzo sie dzialo w mojej rodzince nie chcialam o tym pisac ale tak mnie to dreczy :-(
Jak juz wspominalam mam tylko jednego brata, moi rodzice bardzo chcieli miec wnusie a zwlaszcza moja mama no i tak moj brat ma syna 2 lata w maju nie planowany i rok temu zaliczyl wpadke i okazalo sie ze bedzie cora chcieli sie starac o drgie dziecko ale troche pozniej byla zdrowa i wszystko bylo ok moja mama strasznie sie cieszyla ze bedzie miec 1 wnusie ja tez sie cieszylam ze bede mogla kupic sukieneczke chociaz dla niej no i tak :-( eh az mnie zatyka jak sobie pomysle...
Wiadomo jak bylam w 1 ciazy wybieralismy imiona i tez dla cory i miala byc Wiktoria gdy bylam w drugiej ciazy to babcia wciaz mowila czy juz zaszlam w ciaze czy juz jest ta nasza Wiktoria i takie tam dodam ze moj brat i bratowa wiedzieli ze miala byc Wiktoria no i pytam sie ich czy juz wybrali imie dla cory a oni ze tak bedzie Wiktoria :szok: a ja wtedy w szoku odpowiedzialam ale pytam na serio a on ze tak bedzie sie nazywac dziwnie sie poczulam jak by mi ktos szpile wbil ale nie rozmawialismy o tym potem jak juz mowilam cieszylam sie chociaz bedzie w rodzinie dziewczynka :tak:
W listopadzie 2012 roku urodzila sie im cora wazyla prawie 4 kilo dostala 10 punktow bratowa przyslala nam fotke laleczki ktora mam na tel. :-( a na drugi dzien zadzwonili ze z Wiki jest bardzo zle i zabrali ja na ojom reanimowali ja kilka razy jeszcze zyla 3 dni w inkbatorze okazalo sie ze miala ciezka wade genetyczna serca brak lewej komory jesli by wykryto to w ciazy by zyla :no: a chodzila prywatnie do lekarza toz to szok po 4 dniach zmarla :no::-( ryczec mi sie chce

I tak sie zastanawiam moze ja nie powinnam miec cory moze to byl jakis znak od Boga teraz strasznie sie boje dodam ze brat ma zdrowiutkiego syna wiec moze my nie mozemy miec dziewczynek niby lekarz mowi ze to zbieg okolicznosci pech...
co o tym myslicie ? Jak sie tak sprawy potoczyly zaczelam troche inaczej to postrzegac i cieszyc sie ze zdrowych dzieci ja bym chyba nie przezyla takiego czegos caly czas zadaje sobie pytanie czy powinnam probowac ? :zawstydzona/y::-(
 
reklama
porannakawa oczywiście, że w Polsce jest to nie dozwolone, że trzeba mieć wskazanie, ale to nie znaczy, że nie możliwe.
bo jest możliwe, tylko na telefon nikt Ci takiej informacji nie udzieli.
zaczyna się powoli wiosna.
Elmo widzę, że już po owu, jakie ph miałaś śluzu płodnego? skoczyło powyżej 6??? jak dietka? wytrwała jesteś?
pozdrawiam
 
Do góry