reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Gal, tak czytam i nie wiem czy te 4% plemników klasy A to duży czy mały problem, dobrze chociaż, że A i B jest łącznie 49%. L-karnityna bardzo poprawia ruchliwość plemników - ja mojemu dawałam a w poczęciu dziewczynki to nie przeszkodziło :-) Podobno plemniki o ruchliwości B też są w stanie zapłodnić komórkę jajową - są po prostu wolniejsze więc jest im trudniej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Piranha- kochana a jak Wy się czujecie? Jak Krzysiu, czy już lepiej mu ? A i czy Ciebie mniej główka boli?

Bardzo Ci dziekuję, że odpisałaś:tak:
Wiesz szukałam tych norm i niby od 2010 WHO nie rożróżnia na A i B i tylko wyróznia plemniki o ruchu postepowym łącznie (A+B) , aby były powyżej 32%.
Niemniej martwi mnie troche ten wynik 4%plemników A, ale z drugiej strony jego liczba plemników jest ogromna, bo normy w 1ml są od 20-250 mln/,l, a on ma aż 254mln, i z tego 4% też daję sporą liczbę, ale znowu już po 4 godz. jest ich o połowę mniej.

Ja jeszcze nie bardzo kumam o co w tym chodzi z tymi plemnikami, czy mam rozumieć , że zapłodnić mogą zarówno plemniki typu A , jak i typu B, tak?
JA M "kazałam" łykać od wczoraj po badaniach ten licorie, czy w takim razie powinien go brac? A może nam dla dziewczynki nie sa potrzebne te plemniki typu A? Szkoda, że to wszystko nie jest takie proste.
Przypomniałam sobie co pisałaś i zacytuję jak zachowywaly sie plemniki po licorice root:

" Pisze, że oglądała spermę pod mikroskopem - podobno można wtedy odróżnić poruszające się prosto plemniki Y od poruszających się w kółeczkach plemników X (i teraz zaczynam się zastanawiać czy jednak ma to jakiś związek z plemnikami klasy A i B), podobno po 12-dniowej abstynencji i łykaniu Licorice Root zupełnie zniknęły w spermie te plemniki, które poruszały się po linii prostej (a podobno właśnie męskie i żeńskie plemniki mają taką samą szybkość i wielkość ale w inny sposób się poruszają - męskie w linii prostej a żeńskie zygzakami a w śluzie "kółeczkami")."
Tak tylko gdebam sobie...
 
Gal, jak najbardziej mogą zapłodnić i plemniki klasy A i plemniki klasy B - tym drugim jest o tyle trudniej, że wykazują wolniejszy ruch postępowy (przez to, że nie poruszają się linearnie). Moim zdaniem wyniki są dość dobre. Ja chyba jednak zrezygnowałabym z tego Licorice Root - obniżenie testosteronu może jeszcze bardziej osłabić żołnierzyki (to głównie testosteron jest odpowiedzialny za produkcję plemników). Też się zastanawiam (ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji) czy klasa A i B ma coś wspólnego z plemnikami męskimi i żeńskimi, jeśli tak to szanse na córcię masz ogromne! :-) Co do samopoczucia to głowa dalej potwornie boli i czuję się wypompowana (Krzysiu już zasnął, dostał LacidoBaby więc mam nadzieję, że mu się szybko poprawi). Dziś chyba też się wcześniej położę. Dobrej nocki wszystkim życzę!
 
Piranha- baaaaaaardzo Ci dziekuję za pomoc:-) Odpoczywaj, może jak sie wyśpisz, to samopoczucie będzie lepsze :tak:

A nasze imprezowiczki pewnie nieźle teraz dokazuja, co Mama05 i nullka?
Fajnie, fajnie, ale zdaje się, że piszę sama do siebie:-)

Więc dobrej nocki życzę wszystkim w zależności od potrzeb! Albo spokojnej, albo zwariowanej!:-D
 
Dzień doberek!

A co tu taka cisza! Wstawać śpiochy! Ostatnia kończę i pierwsza zaczynam? HI, hi...

Jak tam na imprezach dziewuszki, pewno do południa będziecie drzemać!:-)
 
hejka! cóż za piękny słoneczny poranek :)))
Wstaliśmy po 8. mąż zrobił kawkę i podał do łóżka :-)
Zaliczyłam spacer z Aslanem i teraz na chwilkę do was zaglądam.

Mama czemu nie dodałaś zdjecia ???? ;/ a my tu tak czekaliśmy! szkoda.. wybawiłaś sie?

Dziewczyny przepis obiecałam i zaraz Wam pisze: tutaj zapodam bo widzę że wiecej osób chce. :tak:

Drożdżóweczki

składniki na 26 porcji:
Ciasto:
1/2 kg mąki pszennej
cukier waniliowy
1/2 szklanki ciepłego mleka
4dag drożdży,4łyżki cukru
10dag stopionego masła,2jajka, żółtko
szczypta soli.

Nadzienie:
2 budynie waniliowe, 3szkl mleka, 10dag rodzynek lub:
50dag białego sera, 2 łyżki śmietany, 2 cukry waniliowe, 10dag rodzynek.

Przyrządzanie drożdżówek:)
Mąkę przesiać do miski.Drożdże rozpuścić w łyżce ciepłego mleka z dodatkiem łyżeczki cukru, pozostawić do wyrośnięcia. W mące zrobić dołek, wlać wyrośnięte drożdże i masło. Wbić jajka i żółtko. Wsypać resztę cukru, cukier waniliowy i szczyptę soli. Ciasto wyrobić aż będzie odstawało do ręki.
Nadzienie; budynie ugotować według przepisu ALE w 3 szklankach mleka(musi być gęściejszy) Ostudzić. Dodać rodzynki. Do sera dodać śmietanę cukier waniliowy,rodzynki i cukier. Wyrośniete ciasto rozwałkować na dwa prostokąty, posmarować budyniem lub serem zwinąć w roladę. Pokroić na plastry(tak powstaną wasze drożdżóweczki) ułożyć na blasze, pozostawić do wyrośnięcia. Piec około 20min w temp 180stop.
Cała robota zajmuje mi godzinę. ;)


Polecam! Dzieciakom na pewno będzie smakowało :tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam porannie;)

Kinga, przepis już skopiowany mam nadz.ze udadzą mi się;) i będą pucha:tak:

Gal, ale ty ranny ptasze jesteś :-D

Mama, Nullka koniecznie napiszcie jak sie udały impresss:tak:

Piranha, a co u Was? jak Ty sie czujesz? Krzysiowi lepiej?

A mnie Mały od rana molestuje modeliną :-Dhihi ciagle coś chce robić asior mały.

No i ciagle czekamy na wieści co z babcią, wczoraj została w szpitalu;((

Miłej sobotki:****
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej dziewczęta:-)

ja dzisiaj troszkę dłużej pospałam z synkiem bo mąż niestety do pracy dzisiaj:-( ale wróci:-p

Kinga rzepis na drożdżóweczki super na pewno się skuszę żeby rodzince upiec, ale chyba nie dzisiaj bo wielkie sprzątanie się u mnie szykuje....zresztą jak co sobotę:-p

Gal oglądałam wczoraj te branzoletki fajna stronka no i piszę że wydzielają jony ujemne:-p ja już chciałam zamawiać tą z allegro ale te są ładne i chyba bardziej wiarygodne. Będziesz zamawiać?I jaką?Ja licorice root będę podawać mężowi, jeżeli nie będzie nam się dłużej udawało to wtedy będę odstawiać wątpliwe suplementy.


Piranha zdrówka życzę szkoda mi Ciebie w ciąży jesteś a musisz z jakimś wrednym wirusem walczyć:-(

Mama Ty to jednak szalona jesteś:-)
 
koniecznie dajcie znać jak upieczecie drożdżóweczki i czy smakowały :))))


a to mój smyk
zdjecie z balu karnawałowego w przedszkolu :) Potem usunę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry