reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

truskawcia na mniejszym sie nie zaorasz przynajmniej:-Da tez super uczucie bo wlasne i jak piszesz wszystko sie zmiesci
kosmo ten las jest za domem ,wiec nie zabiera swiatla a ogrod mam tez z przodu i po bokach z dwoch stron,wiec moje ukochane trawy i inne bedzie gdzie sadzic.:tak:W lesie jeszcze dosadze brzozy i male kwiatki ,ktore pierwsze wystawią lebki po zimie ,mam tez juz dwa ogromne glazy obsadzone konwaliami i wstawie kamienne laweczki(fanatyk nowoczesnosci jestem:-)i w domu i w ogrodzie)
 
reklama
Julianaaaaa-jakie Ty masz plany ogrodowe ;))
mi też sie marzy ławeczka pod wierzba płaczącą :)pewnie w ta wiosną zakupimy:))

ja mam 3 brzozy przed domem-śliczne szumią-jak zamkne oczy to jakbym była nad morzem;)))

Truskafffka -mi Tom własnie tą zamówil która wstawiłaś-to znaczy z tej firmy..mi zamówił b100
i z tej firmy Tom kupił sobie Mace..
 
Kosmo, Gal, dziewczyny, dzięki, pocieszyłyście mnie. To, że dwójka dzieci bardziej się sobą zajmie jak jedno to było jednym z aspektów namawiania mojego M na drugie dziecko :-) ...ale mam nadzieję, że tak naprawdę będzie ;-)

truskafffka, nie mam pojęcia jak dokładnie działa witamina B6 na męskie hormony ale dla M polecam ją nie pod kątem planowania płci ale płodności. Witaminy z grupy B mają duże znaczenie w męskiej płodności. Bardzo ważna jest właśnie m.in. witamina B6, gdyż odpowiedzialna jest m.in. za prawidłową budowę DNA obecnego w plemnikach. Niedobór tej witaminy może grozić m.in. impotencją. Ja miałam B-Complex Puritan's Pride ale na pewno ten NOW też będzie dobry :-)

juliana, lasek na własnej działce zawsze był moim marzeniem! W ogóle z Twojego opisu wynika, że ogród masz niesamowity! Jeśli chodzi o L-karnitynę to dla polepszenia plemników zalecane dawki to 1000-2000 mg dziennie, częściej polecana jest ta większa dawka 2 g. Co do B compositum to jak najbardziej można brać, jednak dawka B6 jest tam tak symboliczna, że nie będzie raczej miała wpływu na progesteron (a więc i na nasz cykl i na płeć dzidziusia).
 
Ale Wy dużo piszecie :) super, ale widzę ze żadna z was nie pamięta jaki miała przyrost tzn 66%, 100% czy 120% ja miałam ok120% i też się łudzę ze będzie dziewuszka :) robiłam dzisiaj ten wasz test siku i soda nie spieniło się więc szansa na dziewczynkę rośnie :)
Kosmo ja bym nie wytrzymała do 26.01 już dawno poszła bym na usg 3d bo tam najlepiej widać :) czy chłopak czy dziewczynka, wydaje mi się że albo szybciej będziesz się już w spokoju cieszyła albo będziesz się przygotowywać psychicznie na chłopaka bo to jest ogromny stres przez który teraz przechodzisz i tak traktujesz swoją dzidzię :( to nie zbyt zdrowe :(
 
dzięki dziewczyny
k020.gif


paski, testy owulacyjne i B-complex zakupione:-)
 
czesc dziewczyny:tak:u nas ciagle bialo- super mzoe chociaz raz w tym roku moj synek skorzysta z sanek?;-) czy ktoras juz byla?

matika ja nie zyje w stresie:no: ja juz tlumaczylam ze nie nie spieszy mi sie na usg bo jeszcze chce chwile pozyc zludzeniami ze to moze jednak dziewczynka... Nawet niewiesz jak mi wczoraj kolezanka sprawila radosc mowiac "ojej jak Twoje oczy sie blyszcza, ja jednak mysle ze to bedzie dziewczynka...". poczulam wtedy taka nieokreslona radosc, ze moze jednak.....No wiem ze trudno to zrozumiem bo sama siebie nie poznaje. z synkiem przeciez juz w 14tc ciazy bylam u 2 roznych lekarzy prywatnie zeby upewnic sie do plci (obaj powiedzieli z chlopczyk bez watpliwosci). nawet wczoraj jak przyjechali znajomi to byli pewni ze ja juz conajmniej 3 razy bylam na 3d zeby poznac plec:-D a przeciez wczesniej kazdej kolezance ktora nie znala plci do usg polowkowe to tez sie dziwilam, zastanawialam sie jak tak mozna???? a jak widac przychodzi taki moment i powod ze czlowiek sam tego nie robi...
ja nie zyje w ciaglym stresie bo non stop o tym nie mysle, ja poprostu jak uswiadamiam sobie ze juz za poltroa tygodnia dowiem sie ze jednak wymarzonej corci nie bedzie to bedzie mi wtedy zle.ja nie ukrywam ze bedzie mi zle, ale tereaz jeszcze nie zamartwiam sie tym...Owszem nie sa to mile odczucia jak pomysle o zawodzie, ale ja nie zyje tylko tym;-) Teraz ciesze sie z kopniaczkow, ktore dostaje juz regularnie i ktore sprawiaja mi niesamowite szczescie i wtedy nic nie jest wazne, ciesze sie jak szalona jak moj synek sam z siebie podnosi bluzke i caluje brzuszek,dotyka delikatnie... Wteyd moglabym zaptrzymac sie w czasi:tak: eA to ze ja pisze non stop o tej plci to z racji prowadzonego wątku;-)ja tam moge przerzucic sie na temat o ogrodach;-)

matika widze ze u Ciebiw duza szansa na corcie. zycze Ci z calego serca spelnienia marzen. a przypomnij prosze o swoich starankach:tak::tak:
 
witam sie i ja;)
z herbatką bo zimno na dworze-brrr!
nie wiem co to się porobiło ,ale Domi dostał wczoraj wieczorem 40stopni goraczki!!!
nie ma kataru,kaszlu,gardło różowe(takie jak Zuzy a Zuza zdrowa),nic Mu nie świszcze w klatce....ogólnie zdrowy ,ale ta gorączka nie wiadomo skąd ???
myślałam,że może zęby-szóstki-ale nie....
na 13 umówiłam sie do pediatry.......
tak więc dzis nie poszłam do pracy i kuruje mojego synka..


Kosmo powitać :)
 
Kosko ja rozumiem Ciebie doskonale bo mam tak samo ale wydaje mi się że lepiej się nie łudzić będzie i tak co ma być , niestety :( ale oczywiście radość z małej dzidzi dla mnie 1 to i tak będzie ogromna bo z dwójką to nie było aż tak.
Moje pierwsze staranka to bliźniaki :) wyjechaliśmy do ciepłych krajów i tam okres miałam co 2 tyg. no i tak sie tam wszystko pokręciło że wyszły bliźniaki :) ale dokładnych dat nie znam bo w tedy jeszcze nie znałam swoich cykli tak jak teraz, kolejne to teraz w sierpniu próbowaliśmy 3 dni przed owu, używałam w tedy testy owulacyjne i wszystko się zgadza , zaszłam ale 6 tyg-7 tydz. moje hcg to 126 więc spora różnica teraz w 4 tyg 1194 po 2 dniach 2804 więc różnica ogromna, ale pamiętam ze w tedy mój mocz był zagęszczony teraz tylko czasami taki jest . Czyli 3 dni przed owu , później jak próbowałam 4 dzień przed owu to nic nie wyszło teraz znowu 3 dni przed i jest . Ale w tedy jakoś byłam pewna ze to dziewczynka teraz tego aż tak nie czyje , może to złudzenie bo czuję się pewniej :( włosy na np. nogach nie rosły mi tak szybko jak teraz a jak byłam z chłopakami to tak właśnie miałam, że czułam że to będą chłopcy bo tak mi się wydaje było więcej horm. męskich . Teraz w zasadzie prócz tego to wszystkie objawy są inne niż z bliźniakami bo tam to tylko raz zwymiotowałam i tyle a tu teraz piersi jak balony, bolą bezlitośnie , węch bardzo dobry choć w sierpniu dużo lepszy, mdłości są choć w sierpniu były dużo mocniejsze. Widzę że nie ma szans na rozpoznanie czy tak czy tak co to będzie :( szkoda , trudno pozostaje nam czekać :(
 
reklama
Matik czyli masz już 2 chłopców bliźniaków?:)
w jakim sa wieku? ale pewnie wesoło macie co?
a beta mega wysoka-czasem znów nie dwójka w brzusiu??

Kosmo dzięki..nie wiem co Mu zapisze bo nie wiadomo co leczyć...chyba ,że to 3dniówka...
 
Do góry