reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam się ja też z nowymi koleżankami!

Piranha, chciałabym Ci bardzo, bardzo podziękować, za wszystko co robisz! Zamówię, ten refresh. Zastanawia mnie tylko jeszcze ten skład, bo na pewno nie jest już taki naturalny jak sylk. Na allegro piszą:

RepHresh jest opatentowanym żelem zawierającym dwa polimery, polikarbofil i karbomer. Polimery to substancje chemiczne o bardzo dużej masie cząsteczkowej, które składają się z wielokrotnie powtórzonych jednostek zwanych merami. Polikarbofil jest kwasową cząsteczką która przylega do komórek nabłonka pochwy aż do ich wymiany na nowe (3-5 dni). Dzięki temu doprowadza pH wydzieliny pochwowej do jej fizjologicznych wartości poniżej 4,5. Karbomery umożliwiają uzyskanie stabilnej i trwałej emulsji. Ponadto nadają lepkość preparatom, odpowiadają za tworzenie żelu.

No, jak wiesz ja z tych przezornych, zastanawiam się, czy ten skład może zaszkodzić plemnikom, zabić, albo nie daj Boże uszkodzić.
A myśli mnie takie nachodzą, bo wiem, że na in-gender (książka kucharska Tamary), to polecają też aspartam, a on, np. jest bardzo szkodliwy.
Jak sądzisz nasza przywódczyni?
:-)

 
reklama
Witam wieczorową porą - ledwo Was nadgoniłam dziś bo czasu mało.
Najpierw byłam na szkoleniu - potem ze starszym synkiem na angielskim jak co środę, a teraz pracuje a moi chłopcy trzej śpią smacznie.
Oczywiście co chwila odrywam sie od papierków i zaglądam co tam nowego naskrobałyście.

Dziewczyny które dostały dziś @ głowa do góry - za chwile wszystkie będziecie chodzić z brzuchami :-)
Czarodziejka a u Ciebie dobrze że jest tak jak chciałaś czyli @ :-)

Cięzko mi sie odnieść do wszystkich postów bo czytałam na raty i juz mało pamiętam - WYBACZCIE PLISSSSS

Witam nowe staraczki bardzo serdecznie :-) Jakieś przyciąganie jest na naszym forum :-)

Ja chciałam odnośnie RepHresh :-D oczywiście już zakupiłam i bede stosowała jak przylezie najbliższa @, tylko tez zaczynam sie zastanawiać czy to nie jest szkodliwe dla plemników (w ciązy można używać ale czy plemnikom szkodzi hmmmm??? :baffled:). Aaaa i jeszcze jedno czy Rephresh i SYLK to nie za dużo???
I wiecie na allegro sprawdziłam koszt np. 23,60+ 8 zł przesyłka
Weszłam na aptekę w której często zamawiam leki www.doz.pl (odbiór w aptece 5 km od mojego domu :-) ) i koszt to 24,79 zł Dobrze że sprawdziłam bo na allegro nie opłacałoby sie za bardzo jak dla mnie ;-)

Aaaaa zamówiłam paski do Ph firmy Merck na tej stronie co kiedyś pisałam że oszukują itd. Zamówiłam za pobraniem i zobaczymy narazie nie napisali że wysłali - czekam do jutra i zadam pytanie meilem kiedy wyślą. W sumie mogłam kupić na allegro te co polecałyście heh....

Kurde planuje zrobic wszystko żeby wyszła nam córeczka :tak:

Dobrej Nocy a ja wracam do papierków
 
Ostatnia edycja:
Noemi, bladego pojęcia nie mam jakie pH ma ten mój Sylk, czytałam na in-gender, że odpowiednie do zaplanowania dziewczynki (czyli 4 z kawałkiem) i dalej już nie wnikałam :-) (na buteleczce nie ma wzmianki o pH a zewnętrzne opakowanie już wyrzuciłam). Na pewno pH jest takie samo skoro oba preparaty mają ten sam skład. Jeśli jednak masz naturalnie tak niskie pH to absolutnie nie potrzebujesz Rephresh, nawet Sylk Ci nie będzie potrzebny :-) ...choć ja bym czuła się lepiej mając coś do ewentualnej korekty pH :-) A sprawdzałaś czy pH nie rośnie Ci w ciągu doby albo w okolicy owulacji?

Gal, cieszę się ogromnie jeśli w czymkolwiek pomogłam :-) Zapewne ten preparat nie jest już na bazie naturalnych składników ale w opisie aukcji eBay zaznaczyli, ze jest bezpieczny przed stosunkiem i po stosunku a także w ciąży. Z tego co czytałam na in-gender to należy go użyć na około godzinę przed staraniami i tylko tyle ile się zmieści na koniuszku palca, jeśli użyje się więcej bądź bardziej zbliży do staranek to może zabić cześć plemników, zmniejszając szanse na ciążę. Trzeba jednak uważać gdyż u niektórych kobiet te preparaty mogą zadziałać odwrotnie i podwyższyć pH, trzeba je najpierw przetestować (niektórzy z tego powodu bardziej polecają Replens a inni Rephresh, zależy co komu obniżyło a co podniosło pH).

nullka, nonono, będzie dziewczynka jak nic z takim przygotowaniem! :-) Ja bym się bała używać Sylk i Rephresh w odstępie krótszym jak 4 dni (skoro Rephresh działa aż 3 dni), obawiałabym się, że związki chemiczne (czy to naturalne czy sztuczne) tworzące te preparaty zajdą w jakieś wzajemne reakcje. Warto przetestować i Rephresh i Sylk (niektórzy np. też chwalą Replens) i zobaczyć, który preparat jest najlepszy - nie podbija pH i najdłużej utrzymuje niskie. Troszkę to może kosztować ale jeśli ktoś strasznie marzy o dziewczynce to moim zdaniem warto zainwestować w przygotowania :-)

Dobrej nocki i kolorowych snów dla wszystkich!
t2230.gif
 
Ostatnia edycja:
Hej Nie bylo mnie caly dzien musze nadrobić co pisałyscie.Ja mam tylko jedno do napisania ta franca przyszła w nocy.Mam dola i nic mi sie nie chce.Nie wierze że sie nie udało...
Julianka do Ciebie tez trzylazła...tulę słonko bo wiem jak sie czujesz... Czarna jaśl bym miała owu w 9d.c. to powinno sie udac bo działalismy w 9 i 10...ehhhhh Pirania czy jak mogę ten Sylk bez obaw uzywać jeśli nie wiem jakie mam ph-nie pourywa on główek plemnikom???? Kosmo,Patrysia,Tusia i wszystkim pozostałym babeczkom dziękuję za tulaski i zrozumienie.. wczoraj było mi bardzo źle dlatego nawet nie pisałam-bo i co??? pokatowałam się porodówka na tlc-poryczałam do woli bo mąż jak co srodę był na siatce... zakupy ubrań wczoraj udane wiec choć na troszke przestałam miec doła.. dzieci porozwoziłam,pranie po 7 wstawiłam ,poodkurzałam teraz biorę się za kuchnię. smacznej kawki kochane ;)
 
Witam dziewczynki:tak: rowniez te nowe kolezanki:tak: fajnie ze nas tak duzo. piranha widzisz jak gesto i przyjemnie sie tu zrobilo dzieki Tobie?:tak:super- w grupie rasniej:tak: jest komu wspierac, pocieszac i wspolnie sie cieszyc:tak:
 
bezsensu!!!!! cały wcześniejszy mj post napisał się jednym ciągiem a robiłam odstępy-wszystko jest na kupie!! edytowałam go chyba 4 razy i wciąż to samo-do tego jakaś literówka wyszła-wrrrrrrrr!!! Kosmo- cześć;)
 
Hej :-) witam porankowo, ja już po kawie i w robocie :cool2:Nullka ale się przygotowujesz, no, no,no. Ja też zamówiłam te paski wczoraj , ale te z allegro z polecenia tusi, wiec czekam i w sumie jestem ciekawa co wyjdzie. Jak będzie wysokie to kupiek któryś z tych żeli ale na razie póki co to pozostaje suplemennty, lacibios ,czopki i płyn.....
Dobrego dzionka:-)
Tulam te dziewczynki do których przylazła wredna@ oby kolejny cykl był udany i zakończony II.\
I witam oczywiście nowe koleżanki.......o matko już się pogubiłam ile nas jest:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry