reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

nie dziwie sie noemi ze ci sie mieszaja te nasze marzenia :) bo troche tu nas jest :)
ja to praktycznie wszystko zamawiam przez internet :) rzadko chodzę po sklepach :)
Witaj ceśka :)
 
reklama
O co chodzi z tym chinskim kalensarzem odwrotnie?Bo u mnie od kwietnia do konca roku corka.A juz sie cieszylam.A swoja droha jeden dzien przeciesz lat ani miesiecy nie zmienia.Co do ksiezyca to cala trojke splodzilam wiosna lub latem.Jest tez meda z kalendarzem ksiezycowym.Ze znakami meskimi i zemskimi.Ale trafic z owulka w zenski znak jak mam problemy z zajsciem w ciaze to cud
 
Piranha- dziekuje za Linki. Juz teraz dzialaja:)
U mnie @ sie rozKreca...pewnie jutro bede zdychac...
038.gif
 
Witam nowe dziewczyny :-)

Andziak jesli chodzi o ten chinski kalendarz bylas moze na tym forum gdzie Gosia oblicza? jak tak to tlumacze. jeden z jej kalendarzy sprawdza sie troszke inaczej bo w roku przestepnym gdy w danym miesiacu wychodzi np chlopiec to bedzie dziewczynka i na odwrot. ale jezeli ona tobie obliczyla ze w tylu miesiacach masz szanse 3 na 3 to super tzn ze we wszystkich trzech wychodzi dziewczynka.
 
Gal, ja bym jednak wzięła Rephresh. Służy on do tego by regulować pH do wartości 4,5. Jeśli zatem Twoje pH jest wyższe to obniży je do 4,5, jeśli niższe to podniesie do 4,5. Oznacza to, że kiedy w okolicy owulacji pojawi się zasadowy śluz to Rephresh obniży jego pH do 4,5. Replens ma niższe pH ale też reguluje pH do 4,5 (pamiętam jednak, że Tamara zaznaczyła by go nie stosować gdy ktoś ma pH < 5). Rephresh bardzo długo działa i należy go używać co 3 dni, można użyć niewielką ilość na palcu dzień przed staraniami. Reaguje on ze wszystkim z czym ma kontakt obniżając pH do 4,5, działanie Replens z kolei niestety zostaje osłabione w kontakcie z zasadowym śluzem i plemnikami. Myślę, że jeśli ten preparat zastosuje się zgodnie z zaleceniami to będzie bezpieczny. To nie jest lubrykant ale żel utrzymujący niskie pH w pochwie, co ma zapobiegać infekcjom. Na aukcji eBay z tym preparatem jest napisane, że może być on użyty zarówno przed jak i po stosunku a także w ciąży, należy go używać co 3 dni. Fajnie, że można kupić go na Allegro :-)

Mama05, trzymam kciuki by @ pomęczyła Ciebie w tym cyklu troszkę dłużej. Jestem jakoś pewna, że B-100 Ci pomoże, choćby wydłuży fazę lutealną. Co do Sylku to bez obaw, nie obniży on pH do wartości poniżej 4 a takie pH jest jak najbardziej bezpieczne dla plemników i faworyzuje ich babską część :-)

Noemi, wzięłabym ten niemiecki, z tego co napisała marti_ka to skład jest taki sam. Ja tez nie lubię przesyłek kurierskich, wolę pocztowe, biorę awizo i idę na pocztę odebrać paczuszkę kiedy tylko mam na to czas i ochotę :-)

marti_ka, gdzieś na jakimś forum czytałam, że w zwiększeniu szans na chłopca jest lepszy Pre-Seed ale może podobno zabić jakąś tam część plemników, Conceive Plus jest dla plemników bezpieczniejszy ale też podobno nie wpływa na płeć ...nie wiem jednak czy to prawda. Optymalne pH śluzu przy planowaniu chłopca powinno wynosić 7,5-9 więc te lubrykanty mają pH na pograniczu. Podobno najszybszym sposobem na podbicie pH jest napój sodowy, podawałam gdzieś tam przepis. Ja tez większość rzeczy zamawiam przez internet :-)

Ceśka, witaj! Dzięki za cynk co do Replens i Rephresh na Allegro :-)

Andziak, ja bym tak zrobiła, codziennie (ale raz dziennie) bym go aplikowała aż do owulacji.
 
reklama
Dzięki za odpowiedzi jutro zadzwonię tam i zamówię sobie sylka za pobraniem i spokój będzie:-) mam tylko jeszcze jedno pytanie Piranha co do tych żeli:-p czy twój sylk też mial ph 4,7 nie jest to jednak za wysokie? Ale z drugiej strony sylk to sylk chyba nie może się różnić? Pisało na opakowaniu twojego sylku ph? I teraz dziewczyny mnie zmyliły tym represh ale jak mi paski ph z merca pokazują ok 4,5 to chyba nie potrzebuję represh?

Dziś poszłam do apteki i chciałam żeby mi zamówili te witaminki wszystkie bo jak napisałam nie jestem fanką internetowych zakupów i mówię że też fertilman bym chciała hehe i mówię tej Pani, że to są takie na wzmocnienie dla M wit i firma mnie nie interesuje tylko żeby były to takie witaminy a ona mi daje permen:laugh2: jutro mam dzwonic czy mi dali rade zamówić, ale ta babka mnie tak słuchała, że permen czy tam jakieś inne dla mojego M dała:laugh2:
 
Do góry