reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Czarodziejka ale jak to ? Cały rocznik 2006? Skąd to wiesz ? Czyli nasze dzieci
będą 2 razy zerowke robiły znowu będą program nauczania zmieniać?

A ja z innej beczki - wczoraj trafiłam czwórkę w lotto :) puściłam dla jaj
tylko jeden zakład na dwa losowania. Może jutro jeszcze coś trafień ;)
jak to dwa razy...za rok zerowka, a potem szkola podstw.
maz do mnie rano dzwonil ze mowili w radiu czy tv juz nie pamietam.
ale dziewczyny ja mysle ze bedzie wybor, wiec jak wasi chlopcy juz teraz w zerowce to za rok mozecie oddac do szkoly..mysle ze wybor pozostanie/
 
reklama
czarodziejka jak to?? Twój Maciuś teraz nie chodzi do zerówki jako 5latek???? U nas jest wymóg że w tym roku wszystkie 5-latki są w zerówce czy to w przedszkolu czy to w szkole.
Nawet w marcu br dostałam list z naszej szkoły podstawowej że są zapisy do zerówki (my wybraliśy zerówke w przedszkolu).
Dlatego wnerwia mnie to kręcenie bo jak sie okaże ze nie idą to mój Julek drugi rok bedzie musiał robic zerówke.
A jak bedzie wybór to go chyba puszczę do 1 klasy bo:
- on jest ze stycznia 2006 wiec może da jakoś rade (w końcu jakby sie urodził miesiąc wcześniej to szedłby i tak jako 7 latek do 1 klasy)
- a po drugie on już umie czytać łatwe słówka i pisać (bo oni juz drugi rok w przedszkolu uczą sie literek i cyferek)

No a jak wyboru nie bedzie to pójdzie drugi rok do zerówki (ale tym razem juz w szkole raczej)


ooooo właśnie usłyszałam na TVN24 że nie idą 6 latki w 2012roku tylko dopiero w 2013 żeby szkoły zdążyli przygotować na to - hehehe tylko co to da ?? będzie tłok w 2013 roku. Normalnie załamka
Tylko nie wiem czy to gadanie bleble przedwyborcze czy tak ma juz być na 100% - bo tak klepią że ciężko to zrozumieć
- hehehe i do 2015r mają być e-podręczniki w szkołach - hehe chciałabym to zobaczyć :-D
 
Ostatnia edycja:
Macius Czarodziejki ma chyba niecale 5 lat wiec jeszcze nie musi byc w tym roku w zerowce , jesli dobrze rozumiem.
Ja slyszlam tez o tym podziale ,ze czesc dzieci pojdzie (tych urodzonych do sierpnia) a reszta nie. To chyba byl jeden z lepszych pomyslow bo zmniejszyloby to ilosc dzieci a te ciut mlodsze od sierpnia do grudnia powinny miec wybor. Ten pomysl jednak upadl. No i tak jak mowisz teraz znowu robia jakis straszny bajzel i bedzie i tak tlok. Rok dla takich dzieci to ogromna roznica w rozwoju i zrobi sie masakra jakas. Jedne juz teraz majac 6 lat poszly do 1klasy a nasze potem wymieszja z tymi , ktore rok czekaly czy jak? Nie wiem jak oni to chca zrobic:no:
 
Owszem ma niecałe 5 lat ale rocznikowo się patrzy przecież a Maciuś chyba też rocznik 2006 jest ? Dlatego zapytałam

Dziewczyny w piątek idę na pierwszy monitoring - ciekawe co mi pokaże ;-)
 
Aneczka u ciebie ewidetnie dziewczynka jest
widzialam na wlasne oczy
ale rozumiem cie bo mialam to samo
dopiero za 3 razem jak mi powiedzieli ze dziewczynka na 100% to uwierzylam
bedzie dobrze zapamietaj dokladnie ile mala wazy
bo chcialam porownac do mojej
 
Ostatnia edycja:
Beatka-super wygladasz/acie.:tak:;-)

- hehehe i do 2015r mają być e-podręczniki w szkołach
dobre to dzieci chyba juz nawet nie beda umiały zdania ułozyć :/ no mi sie to nie podoba ale cóż.
dobrze,ze mój starszy jeszcze normalnie poszedł.
a za kim mały pójdzie to może na coś sie zdecydują??:/
 
Beatko, jej jaki piekny brzusio!!!:tak::tak::tak:

dziewczyny zatestowalam- niemoglam wytrzymac, dopiero jutro terminmiesiaczki (przy cyklu 28 dniowym, a miewam i31 dniowe).
SA 2 KRESECZKI!!!!:szok::szok::-):-):-)
WPRAWDZIE TA DRUGA MNIEJ INTENSYWNA,ALE LICZY SIE ZE SA!
JESZCZE NIE WIERZE ZE ZA 1 RAZEM SIE UDALO :szok: NO I ODSTEP OD OWU UDALO SIE ZACHOWAC 3DNI:tak:
tylko ze apetyt mam na chlopca:wściekła/y: ostre, slone, mieso i sledzie:szok:
jagienko, beatko, aneczko i inne mausie coreczek a jak u Was bylo ze smakami?
 
KOSMO-GRATULACJEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
to
opisz nam jeszcze raz dokładnie staranka
a jak doszłas kiedy dokładnie była owu przy niereglarnych cyklach?
monitoring?
a w zachcianki chłopaczkowo/dziewczynkowe nie wierzę.

u mnie wszystko sie pokićkało @ 2dni więc nici z moich obserwacji :wściekła/y:

 
reklama
kosmo no to gratuluje super!!
ja tez zabardzo w zachcianki nie wierze
teraz tez mialam ochote na ostre
ale na widok miesa mnie cofalo
nie pamietam czy ty masz juz jakies dzieci?
 
Do góry