reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

aishabg warto warto :) :tak:

Gosia szafki do łazienki wisząca - Lillangen szafka ścienna z drzwiami, a druga to Lillangen szafka wysoka (uchwyty i nóżki trzeba dokupić oddzielnie)
bardzo ładnie się prezentują ;)
talerze Dinera kolor zielony (oliwkowa zieleń raczej) i ciemno szary pół na pół. tylko nie te w promocji bo to były II gat. a nasze są I gat. i trochę cięższe.
Stolik Lack 90 na 55 cm czarnobrązowy :)

Gosia nie mam spodni ciążowych jeszcze, mieszczę sie w swoje dzinsy (nie zapinam) tylko mi wielki brzuch wystaje :-D do tego długie bluzki typu tuniki lub taki zakrywające pas. a w tych spodniach mieszczę sie tylko dlatego że są to biodrówki i nisko leżą, mam jedne dzinsy z troche wyższym stanem (takie normalne) ale ich już niestety nie włożę :sorry:
 
Ostatnia edycja:
reklama
aishabg rozumiem :) ja też ubranka kupiłam w sklepie "na żywo", kilka w Smyku a resztę w hurtowni dziecięcej, w H&M tez byłam, ale nie było ładnych kolorków. A na allegro będę polować na jakąś mega-pakę jak mały podrośnie. Można znaleźć w dobrym stanie i niedrogo.

A jeszcze takie pytanko mam, bo gdy maluszek śpi w rożku czy w śpiworku to musi mieć "ubrane" nóżki?? Czy wystarczy tylko np. góra (body z dł. ręk.) i pieluszka. Sama śpię raczej tylko w koszulkach i zawsze muszę mieć gołe nogi nawet w zimie w bloku ciepło, więc nie lubię piżam ze spodniami, no ale Maluszek to nie ja więc zastanawiam się żeby nie było mu tak zimno że nóżki tylko owinięte rożkiem/śpiworkiem/kołderką :eek::sorry:

powiem szczerze, moje dzieci w ogóle w żadnych rożkach nie spały :-)
chciałabyś być taka skrepowana ? :-)
najpierw kładłam tylko bezpośrednio na prześcieradle z rozciągniętą miękką taką flanelową pieluchą pod buzią żeby nie trzeba było za każdym ulaniem prać całego prześcieradła i to najczęściej na brzuszku. A przykrywałam: Jarka taką skórą z barana :-), a Zośkę ponieważ miała chyba uczulenie na tego barana najpierw kocykiem, a potem taką cienką kołderką. A ubranie to bawełniany pajacyk ale ze stópkami, albo bodzik i kalesonki.
 
PYSZCZKU dzidziuś musi bynajmiej powinien być ubrany całościowo golasek to jak kąpiel lub gdybysmy np.rodziły w upałach a skarpetki musza także być ubrane bo szybko potrafi się wyziębiać a ciepełko musi miec(oczywiście nie przegrzewać):tak:
PAULA no ja tez zauważyłam i miło mi się czyta bo co jak co ale zakupy to kocham:-Dpowodzenia w pracy;-)
BERSHKA ja także czekam na wieści:tak:
GIEOSKA wyczytałam że sie martwisz przeprowadzką ze nie masz niczego jeszcze kupione(bynajmiej w wiekszości)co powiem że się nie martw naważniejsze to mieć gdzie dzieciątko położyc i w te śpioszki ubrac a reszte się kupi zobaczysz:tak:ja w pierwszej ciąży tez późno zaczełam kupować:tak:
 
powiem szczerze, moje dzieci w ogóle w żadnych rożkach nie spały :-)
chciałabyś być taka skrepowana ? :-)
najpierw kładłam tylko bezpośrednio na prześcieradle z rozciągniętą miękką taką flanelową pieluchą pod buzią żeby nie trzeba było za każdym ulaniem prać całego prześcieradła i to najczęściej na brzuszku. A przykrywałam: Jarka taką skórą z barana :-), a Zośkę ponieważ miała chyba uczulenie na tego barana najpierw kocykiem, a potem taką cienką kołderką. A ubranie to bawełniany pajacyk ale ze stópkami, albo bodzik i kalesonki.


troszke się tu mylisz;-)bo to co nam się wydaje być niewygodne to dla noworodka bardzo potrzebne i tu np.z tym rozkiem dzidziuś potrzebuje takie otulenia bo czuje się jak w brzusiu gdzie było najlepiej co i miło sie śpi itp.na dużej przestrzeni może się czuć niesowjo dlatego sa te rożki potrzebne:tak:plus trzymają ciepło;-)
 
aishabg warto warto :) :tak:

Gosia szafki do łazienki wisząca - Lillangen szafka ścienna z drzwiami, a druga to Lillangen szafka wysoka (uchwyty i nóżki trzeba dokupić oddzielnie)
bardzo ładnie się prezentują ;)
talerze Dinera kolor zielony (oliwkowa zieleń raczej) i ciemno szary pół na pół. tylko nie te w promocji bo to były II gat. a nasze są I gat. i trochę cięższe.
Stolik Lack 90 na 55 cm czarnobrązowy :)

Gosia nie mam spodni ciążowych jeszcze, mieszczę sie w swoje dzinsy (nie zapinam) tylko mi wielki brzuch wystaje :-D do tego długie bluzki typu tuniki lub taki zakrywające pas. a w tych spodniach mieszczę sie tylko dlatego że są to biodrówki i nisko leżą, mam jedne dzinsy z troche wyższym stanem (takie normalne) ale ich już niestety nie włożę :sorry:

oj Pyszczku tych szafek tyle wsykoczylo ze poczekam na zdjecia:-)ale talerze to tj ja chce kupic..tylko ze ja widzialam cale zestawy czyli 4talerze,4talerzyki,4miski,4kubki i chyba 80zl to kosztowalo chodz nie wiem na pewno:-)

Patrysiu dziski za pocieszenie:-)
 
a czemu sie nie wprowadziliscie jeszcze??Bo u mnie sie remont przeciaga...

ach, no to jest opowieść na 3 strony forum :-D
pierwotny termin oddania był 10.2008, potem przesuniecie na 06.2009. A dopiero teraz robią wylewki, nie mówiąc już o tym, że będą wyrywać okna bo zrobili nadproża za wysoko i próg na taras zamiast mały wyszedł 20 cm :-) Nie wspomnę już o garażu, który tez miał stanąć do czerwca, a teraz się okazuje że nie wiadomo czy w ogóle jest pozwolenie i jeszcze się sąsiedzi zorientowani że ma stanąć przy ich oknie :-)
Także jeszcze wszystko przede mną :szok:
 
ach, no to jest opowieść na 3 strony forum :-D
pierwotny termin oddania był 10.2008, potem przesuniecie na 06.2009. A dopiero teraz robią wylewki, nie mówiąc już o tym, że będą wyrywać okna bo zrobili nadproża za wysoko i próg na taras zamiast mały wyszedł 20 cm :-) Nie wspomnę już o garażu, który tez miał stanąć do czerwca, a teraz się okazuje że nie wiadomo czy w ogóle jest pozwolenie i jeszcze się sąsiedzi zorientowani że ma stanąć przy ich oknie :-)
Także jeszcze wszystko przede mną :szok:

aha ale Wy dom budujecie tak??
 
aishabg, Patrysia co głowa to inna opinia :-D ale to naturalne :tak: mnie na razie wszystko wydaje się abstrakcyjne, ale wiem że jak poznam swoje dziecko to sama będę wiedziała jak mu jest najlepiej, najwygodniej, itd...

Ostatnio tylko się przerazilam przeglądając allegro, ktoś sprzedawał fotelik ten do 13 kg i napisał że fotelik jest jak nowy bo użyty zaledwie 4 razy. Powód - dzidziuś WOLAŁ spędzać podróż na rękach mamy :szok::szok::szok: nieźle, ktoś chyba w swojej naiwności zapomniał o bezpieczeństwie :eek:
 
troszke się tu mylisz;-)bo to co nam się wydaje być niewygodne to dla noworodka bardzo potrzebne i tu np.z tym rozkiem dzidziuś potrzebuje takie otulenia bo czuje się jak w brzusiu gdzie było najlepiej co i miło sie śpi itp.na dużej przestrzeni może się czuć niesowjo dlatego sa te rożki potrzebne:tak:plus trzymają ciepło;-)

tak, tak znam tę teorię dlatego dodałam szeroki uśmiech po tym moim pytaniu. Ja w każdym razie jej nie stosowałam :-), ale nie zauważyłam, żeby dzieci jakoś źle bez tego spały. Może przez to teraz rozwalają się na całym łóżku :-)
 
reklama
Ostatnio tylko się przerazilam przeglądając allegro, ktoś sprzedawał fotelik ten do 13 kg i napisał że fotelik jest jak nowy bo użyty zaledwie 4 razy. Powód - dzidziuś WOLAŁ spędzać podróż na rękach mamy :szok::szok::szok: nieźle, ktoś chyba w swojej naiwności zapomniał o bezpieczeństwie :eek:


wow:szok: to maja rodzice wyobraźnie:szok: takim to życze aby policja przyłapała i swoje powiedziała:crazy:
 
Do góry