reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Gosia tę pościel mamo-tato kupię na allegro, nie widziałam jej na żywo ale czytam sobie że wiele dziewczyn na listopadowym wątku zakupowym ją zamówiło i jest zadowolone :) prześcieradła jednolite też od mamo-tato żeby już u innego sprzedawcy dodatkowo nie płacić za przesyłkę i to są frotte
Co do wózka to już niestety ktoś mnie ubiegł :wściekła/y: już sprzedany poza aukcją za 1700 zł i nawet ktoś osobiście już odebrał, kurde... :crazy: no nic musze dalej szukać albo kupić nowy. Ale dobrze że już wiem na pewno jaki ma być i z M ta kwestia uzgodniona :happy:
Postaram się dzisiaj nauczyć zgrywac zdjęcia z nowego aparatu na kompa, to jutro postaram się wkleić jak nie zapomnę :tak:
aishabg a te spodenki do bodziaków jak piszesz to już na takie większe dziecko, nie na takiego maluszka? A co do prezentów od rodziny to może rzeczywiście tak będzie. Ja na razie nic nie dostałam i nie mam po nikim ciuszków więc sama kupuję wszystko, na razie trochę przystopuję i zobacze jak będzie się sutyacja rozwijała :-D
 
reklama
Hej kochane!
Ja w biegu wcinam kanapki i czytam co u Was bo zaraz pedze na autobus po Macia!
Jestem zadowolona, bo dzis juz zakonczylam chyba przekladanie w pawlaczu, spizarce i mam zrobione miejsce aby zaczac przekladac nasze rzeczy i robic miejsce dla rzeczy malenstwa:) czyli lada dzien zajme sie prankiem i prasowankiem malenkich ubranek-sama przyjemnosc :)

Dziekuje Wam dziewczyny za zyczenia dla mojego M :)
A ze zdrowkiem ok-mam nadzieje, ze znowu nie przewieje mnie w autobusach.
Narazie zmykam! Zajrze pozniej!
 
Paula, super że wyniki wyszły dobrze, to teraz trzymam kciuki za staranka :-)

Dziekuje :-)

Ale się rozpisałyście dzisiaj zakupowo ;-):-)

a ja zawalona pracą nie moge się dołączyć do Waszych rozmów :-( mam dosyć na dzisiaj a i cały tydzień taki się zapowiada :baffled:

zaglądam tylko czy są jakieś wieści o Kubusiu :confused:

zaraz do domku naszczęście zmykam :tak: o 17 mamy zebranie w przedszkolu ale to mój M pójdzie a ja zostanę w domu z Kacperkiem :tak:

Buziaki!
 
Patrysia zakupy udane i podliczyliśmy z M że zaoszczędziliśmy na wyjeździe około 2 tys. zł :-)
o widzisz i Wy macie na oku tę sofę ;-) Polecam :tak:

Royanna no to widać postępy! Ja zabiorę się za pranie jak kupię pościel chyba żeby było czym pralkę zapełnić ;-)

Paula no jakoś tak zakupowo dzisiaj wyszło :-D Pozdrawiam ciepło !
 
aishabg a te spodenki do bodziaków jak piszesz to już na takie większe dziecko, nie na takiego maluszka? A co do prezentów od rodziny to może rzeczywiście tak będzie. Ja na razie nic nie dostałam i nie mam po nikim ciuszków więc sama kupuję wszystko, na razie trochę przystopuję i zobacze jak będzie się sutyacja rozwijała :-D

Wiesz co, ja kupowałam takie dresiki w 5,10,15 na 62 cm spodenki były na takim szerokim pasie nie na gumce. Ale generalnie dresiki to można na takiego maluszka kupić, albo same takie kalesonki czy coś w tym stylu. Czasem można fajne rzeczy trafić w Tesco i to takie 2-paki np. Jeszcze w H&M- ie są fajne, czasem w Cubusie można coś znaleźć. Nie mam doświadczenia z netem :-) Jestem z tych co muszą dotknąć, 10 razy poobracać z każdej strony a potem i tak pójdą wymienić albo oddać :-D
 
aishabg widzisz, czyli taki wózek posłuży nie jednemu dziecku :tak: ja tez sobie myślę, że skoro planujemy kiedyś drugie dziecko, to wydatek na zestaw PegPerego za 2400 zł nie przeraża ( gdy się podzieli przez 2 = 1200 zł :-D )
No ale nigdy nie wiadomo jak to będzie :sorry:
 
aishabg widzisz, czyli taki wózek posłuży nie jednemu dziecku :tak: ja tez sobie myślę, że skoro planujemy kiedyś drugie dziecko, to wydatek na zestaw PegPerego za 2400 zł nie przeraża ( gdy się podzieli przez 2 = 1200 zł :-D )
No ale nigdy nie wiadomo jak to będzie :sorry:

No niestety, nie liczyłabym na to :-D tzn. nie chodzi o jakoś , bo oczywiście wytrzymają . Ja wprawdzie miałam całkiem dobry wózek po Jarku, ale jakoś tak tamten był niebieski, a tu dziewczynka się urodziła, a poza tym trzeba było i tak fotelik kupić... na całe szczęście gondolka pasowała więc jeden zakup odpadł :-) I choc teraz mam dalej 2 wózki, bo choć ten 1 ma już 13 lat to jest dalej całkiem całkiem to nie wiem jakby się skończyło przy trzecim dziecku :-D, bo teraz jest tyle fajnych nowych kolorowych... :-D

Ale tak na serio to wydaje mi się, że dobrze jest kupić sprawdzone marki choć czasem kosztują więcej. Poza tym dziecko ma się średnio 2 razy w życiu to czyż nie warto kupić coś co się nam podoba :-)?
 
Sylwuś tak wybraliśmy w Ikei sofę, chociaż nie tą Ektorp którą polecałaś, bo rozkładana niestety kosztowała 2799 zł :eek: nie mieliśmy tyle na sofę więc kupiliśmy inną Beddinge podaję link do katalogu online
IKEA
str. 62
dokładnie taka jak ta zielona tylko brązowa i wygląda super :-) pojechaliśmy po kolor kremowy a przywieźlismy brąz :-D ale spodobał nam się bardzo na ekspozycji.
To jest sofa 3 osobowa rozkładana, z lepszym materacem Murbo za 1099 zł także cena super niska, za podobną sofę w Lublinie trzeba dac około 2 tys. zł :eek:
Beddinge tez ma zdejmowane pokrycie do prania i zawsze możena sobie inny kolor po jakimś czasie dokupić tak jak mi pisałaś :-) Ma bardzo szerokie siedzisko i jest bardzo wygodna. Po rozłożeniu powierzchnia łóżka 140 na 200 cm, także w sam raz dużo miejsca dla nas :) Ogólnie jestesmy bardzo zadowoleni z zakupu :-)

A oprócz tego miałam napisać co kupiliśmy w Ikei, więc poza sofą kupilismy do niej stolik, dywan do salonu i do sypialni, lampę do salonu stojącą wysoką, oświetlenie do kuchni i sypialni, stół do kuchni, różne pierdoły do kuchni jak pojemniki, zestaw talerzy, kieliszki, akcesoria kuchenne, do łazienki dwie szafki jedną dużą stojącą, drugą wiszącą i rózne uchwyty i drobiazgi i jeszcze masę drobnych aczkolwiek bardzo przydatnych przedmiotów :)

aishabg fajne te wózki Bebe Confort, tez mi się podobają :tak:

oj Pyszczku spore zakupy widze hehe:-)bardzo mnie interesuje jaka kupiliscie szafke do lazienki...i jaki zestaw talerzy..mozesz dac link??a stolik do salonu jaki??ja juz z niecierpliwoscia czekam na zdjecia:-)zeby bylo latwiej szukac tego co kupilas to wpisz mi nazwe szafek ktore masz w lazience i talerzy:-)
szkoda ze ktos ubiegl Cie z tym wozkiem ale kochana mamy jeszcze 2mce wiec pewnie cos sie trafi:-)

a mi dzis przyszly spodnie ciazowe dzinsowe i sa super:-)przynajmniej nie musze sie wciskac w swoje zwykle dzinsy bo nie ma co sie oszukiwac juz sie nie dopinalam:-(hehe...jak mam teraz takie spodnie to moge juz w trzeciej ciazy chodzic hehe:-)Pyszczku a Ty masz juz spodnie ciazowe czy w normalne sie jeszze miescisz?

Paula nom faktycznie u nas dzis zakupowo:-)ja osobiscie kocham zkupki hehe:-)
 
reklama
aishabg rozumiem :) ja też ubranka kupiłam w sklepie "na żywo", kilka w Smyku a resztę w hurtowni dziecięcej, w H&M tez byłam, ale nie było ładnych kolorków. A na allegro będę polować na jakąś mega-pakę jak mały podrośnie. Można znaleźć w dobrym stanie i niedrogo.

A jeszcze takie pytanko mam, bo gdy maluszek śpi w rożku czy w śpiworku to musi mieć "ubrane" nóżki?? Czy wystarczy tylko np. góra (body z dł. ręk.) i pieluszka. Sama śpię raczej tylko w koszulkach i zawsze muszę mieć gołe nogi nawet w zimie w bloku ciepło, więc nie lubię piżam ze spodniami, no ale Maluszek to nie ja więc zastanawiam się żeby nie było mu tak zimno że nóżki tylko owinięte rożkiem/śpiworkiem/kołderką :eek::sorry:
 
Do góry