reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

Kiedy współżyłaś?? Beta pojawia się w krwi mniej więcej 7-10 dni po zapłodnieniu. Jeżeli zrobiłaś badanie po tym czasie to wynik wydaje się oznaczać, że nie jesteś w ciąży. Na wyniku nie miałaś napisanych norm? Poniżej masz normy dla poszczególnych tygodni ciąży:
Ciąża 1-2 tydzień mlU/ml 16 - 156
Ciąża 2-3 tydzień 101 - 4870
Ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500
Ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300
Ciąża 5-6 tydzień 23100 - 151000
Ciąża 6-7 tydzień 27300 - 233000
Ciąża 7-11 tydzień 20900 - 291000
Ciąża 12 tydzień 16684 - 127939
Ciąża 13 tydzień 10743 - 89074
Ciąża 14 tydzień 7895 - 70818
Ciąża 15 tydzień 6210 - 69173
Ciąża 16 tydzień 5730 - 54585
Ciąża 17 tydzień 5267 - 57465
Ciąża 18 tydzień 3180 - 51360
Ciąża 19 tydzień 5879 - 55183
Ciąża 20 tydzień 1234 - 45771
Ciąża 21-39 tydzień 2700 - 78100

Współżyłam 12.05.2011r. - czyli minęło 6 dni ...
A na teście by już coś wyszło ? Czy lepiej powtórzyć beta hcg ?
 
reklama
Stanowczo za wcześnie i na betę i na test sikany, beta wychodzi najwcześniej 10 dni po stosunku:tak: Musisz uzbroić się w cierpliwość i zrobić betę w przyszłym tygodniu:tak:
 
Zrób tak jak radzi myszeczka88, poczekaj i powtórz betę np. w poniedziałek. Jeżeli będziesz w ciąży wynik okaże się kilkaset razy wyższy. Nie wydawaj pieniędzy na testy, bo nie sądzę aby wyniki były prawidłowe. Za wcześnie.
 
Jeszcze jeden 'szczegół', 21h po stosunku wzięłam tabletkę 'PO' Escapelle, czy myślicie że może to mieć jakiś wpływ na wynik beta ?
Dodam jeszcze że po wzięciu tej tabletki nie wystąpiło ani krwawienie/plamienie, ani żadne skutki uboczne...ale to podobno świadczy tylko o tym że po prostu organizm przyjął 'bezproblemowo' taką dawkę hormonów...ale czy to mogło w jakiś sposób wpłynąć na ten wynik hmm ??
Z reguły jak robiłam wcześniej, czy tam znajome jak robiły beta to jak nie były w ciąży to wynik wychodził 0,1 mlU/ml, skąd to 0,215mlU/ml . . .
 
Ostatnia edycja:
Kami, aby beta była całkowicie wiarygodna trzeba ją zrobić jakoś po dwóch tygodniach od stosunku i powtórzyć po 2 - 3 dniach, jesli jest ciąża to wskaźnik bety bardzo urośnie.
Nie patrz na znajome, bo one mogą mieć inny organizm niż Ty i Ty bedziesz mieć normę 0,2 a znajome 0,1 albo 0,3
 
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny ;)
Poczekam, zobaczę jak to będzie, chociaż stres jest niesamowity, dopiero co 6 miesięcy temu (dziś mija heh) urodziłam córcie, w dodatku przez CC to teraz tak szybko druga ciąża ... eh strach.:baffled:
 
Postaraj się uspokoić i nie myśleć o tym, z moich doświadczeń wynika że czym bardziej człowiek boi się niechcianej ciąży tym więcej objawów na nią wskazuje - z tego stresu boli brzuch, piersi, mdłości sa, potrafi nawet brzuch urosnąć i okres się opóźniać, Więc wyluzuj, na mój nos nie masz się czego bać.
 
Oby Twój nos nie zawiódł ;)
Chciałabym drugie dziecko ale jeszcze nie teraz, chciałabym się lepiej przygotować i fizycznie i psychicznie do kolejnej ciąży (poczucie że zawsze można robić coś lepiej heh) ;)
W dodatku mało tego tutaj taka stresowa sytuacja a akurat mam matury, ja to mam szczęście ...
 
Oby Twój nos nie zawiódł ;)
Chciałabym drugie dziecko ale jeszcze nie teraz, chciałabym się lepiej przygotować i fizycznie i psychicznie do kolejnej ciąży (poczucie że zawsze można robić coś lepiej heh) ;)
W dodatku mało tego tutaj taka stresowa sytuacja a akurat mam matury, ja to mam szczęście ...

Widze że kolezanka w ponobnej sytuacji co ja i podobnym wieku ;) Ja tez mam córcie Olivcie i tez w tym roku mature zdawalam, z tym ze ja juz jestem po ;)

Kochane byłam u lekarza z tym bólem brzucha, wyslal mnie do szpitala, tam dali mi kroplówke, troche polezalam, i wyniki mam ok, to nie wyrostek ;) Ale mam isc do ginekologa, bo moze to od tych spraw..
 
reklama
xXxIzuLQaxXx miło Mi, poznać ;) ;D

Co do mojego tematu jeszcze; dziś zrobiłam test tak ooo bo miałam akurat w domu (jest 8 dni po stosunku) i wyszedł negatywny. Około 23 maja powinnam dostać okres. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale mam przeczucie że jednak nie jestem w ciąży he he
 
Do góry