reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

Witam
na początku napisze że jestem już mamą i w pierwszej ciąży było zupełnie inaczej teraz jest tak
2 kwiecień okres 2 maj okres 14 maj lekkie krwawienie -plamienie
zrobiony test pozytywny drugi innej marki pozytywny
tego samego dnia pobiegłam na usg żeby idąc wieczorem do lekarza mieć jakieś badanie na usg nic nie było widać ginekolog skierował m nie na badanie beta hcg wynik to : 42,46 od piątku jestem na luteinie krwawienio-plamienie ustąpiło ( było jasne i znikome) jutro rano będę powtarzać beta hcg
jakoś nie bardzo przekonana jestem do tego cy to faktycznie ciąża nie chcę się nastawiać że jestem w niej a później się rozczarować napiszcie czy miałyście podobnie i kiedy najwcześniej widać coś na usg
może jak poczytam wasze odpowiedzi to się odstresuję .. najgorsza jest ta niepewność...
 
reklama
Problem polega na tym jaki dzień przyjąć za ostatnią miesiączkę. Jezeli 2 kwietnia to wyglada na 6 tydz. ciąży przy cyklu 20 dniowym i 4 tc. przy cyklu 28 dzniowym. Jeżeli przyjmiesz, że był to 2 maja to jest to dopiero 4-5 dzień ciązy. Na USG powinno coś widzać już w 6 tyg. A co do beta HCG to poziom 5-50 mIU/ml wskazuje na 3 tydzień. Chyba nic innego Ci nie pozostaje jak czekać, kontrolować i odwiedzać lekarza. I pamietaj, że każda kobieta innaczej to przechodzi więc nie sugeruj się tym co przeczytasz lub usłyszysz. Daj znać jak będziesz miała wyniki. Pozdrawiam :o)
 
Moze powinnas odczekac i za bardzo o tym niemyslec. Jesli to naprawde pierwsze dni to usg i tak nic niewykryje. Poczekaj z tydzien lub dwa i sie niestresuj. Juz niedlugo chcemy planowac tez dzidziusia i juz se wyobrazam co ja bede czula. Teraz mam spirale i niemam przez to miesiaczek po jej wyjeciu bede krwawic a potem przez jakis czas beda nieregularne krwawienia i jestem pewna ze chyba conajmiej raz w tyodniu bede robic testy bo niebede wiedziec czy mi sie spozna czy nie!!! Ale tez postaram uzbroic sie w cierpliwosc by niezaszkodzic sobie i moze przyszlej dzidzi. Pozdrawiam mocno i czekamy na winiki razem z Toba!
 
dzięki
czytałam że w ciąży może być jeszcze okres nawet do 3 cykli trochę mnie to usg zmyliło ehh niby jutro koło południa wszystko się okaże ale to będą najdłuższe godziny... najbardziej boję się tego czy sobie całej tej ciąży nie wymyśliłam rozmawialiśmy o dziecku i pomyślałam nie raz że dobra byłaby teraz pora na 2 dziecko hmmmmm zobaczymy
pozdrowionka
 
atramd - wiesz nie jestem w twojej sytuacji ale ta niepewność udziela się też mnie. Cały czas jestem na forum i czekam na wynik. Pozdrawiam
 
Witam was :) mam pewien problem dziewczyny chciała bym sie wam zapytac jak to jest dokładnie z tymi płodnymi dniami ja miej wiecj mam 29-dniowy cykl okres miałam 23 pażdziernika i 1 listopada juz współżyłam no i wtedy z wyliczen mi wychodzi ze miałam dni płodne boje sie ze mopge byc w ciąży bo wytrysk nastapił do środka:( jak robiłam test w piatek wyszedł mi negatywny nie wiem czy moze za szybko go zrobiłam , czy cos nie tak :( przez jakies trzy dni miałam troszke nudnosci ale mi juz przeszło nie wiem jak to wszystko rozumieć?. prosze o jakąs rade. z góry dziekuje i pozdrawiam.
 
reklama
poczekaj do nastepnego okresu, jak go niedostaniesz to wtedy zrob test!!!!!
Kochana apropo nudnosci pojawiaja sie zazwyczaj kolo 6-7tc, czyli 6-7tyg. od ostatniego okresu!!!!!!!
Wiesz co to jest prezerwatywa?? - jak wiesz ze masz plodne a nie chcesz dziecka to sie zabezpieczaj!! Proste... ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry