reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

hej kobietki

marcysiowa nas iagle pytaja o płec to mowie ze dzidzius bedzie

czasami jak małe za bardzo fika to boli mnie brzuch

ide samzyc kotlety bo młody spi
a jak wstanie to z psem na spacer trzeba isc.
miłego dnia kobietki
ale mam stersa przed usg ale na pewno bedzie dobrze.
 
reklama
MADZIA - przytulam mocno :)

ANULA - mnie brzuch prawie ciągle boli, aż dziwne jest jak przestaje. A po brykaniu Małej nie zauważyłam większego bólu, chyba, że daje po pęcherzu, wtedy uczucie jest co najmniej niemiłe.

DZIEWCZYNY - ja znów się martwię - tym razem moją Natalką (chciałam napisać córcią, ale mam już dwie ;-) ). Od 3 dni pobolewa ją prawy bok. W sumie chodzi, biega, bawi się, je normalnie, ale co jakiś czas mówi, że boli. Stawiam na wyrostek - sama miałam usuwany w dzieciństwie.
Nóżkę przyciąga do bródki i mówi, że boli tak samo. Gorączki nie ma. Jutro Darek pojedzie z nią rano zrobić leukocyty, no chyba, że poczuje się gorzej to podjedzie do szpitala.
Martwię się, bo nie dałabym rady być w domu, a ona tam... mam nadzieję, że to nie to o czym myślę...
 
Dziewczyny, mam chwilkę to się odezwę,
Piszecie o tym leżeniu w ciązy, wiecie ja czasem czuje się zmęczona, małe dziecko, jak oddam ja do teścia to sprzątanie gotowanie, jedzenie i już godzinka minęła a tu znowu musze tańczyć z małą na rękach (najlepiej do "Ona tanczy dla mnie"):-D, ale nie narzekam wiem ze macie dużo GOŻEJ, leżenie już po paru dniach jest uciążliwe, a co dopiero tak jak Natis, niemal od poczatku, boli całe ciało, karzdy mięsień, karzda kość, do tego problemy ze spaniem, nic przyjemnego jak ktos tego nie przeszedł nie jest w stanie sobie wyobrazić, nie przejmujcie się złośliwymi komentarzami

Palin- ja rok temu w 9 mc. siedziałam prawie 3 h. na Dziewczynie z tatuażem, o dziwo wysiedziałam chociaż wtedy do toalety chodziłam co 15 min. ale byłam szczęśliwa bo wiedziałam że za parę dni to nigdzie ni wyjdę, moze warto się zastanowić nad tym kinem, ja ide 28 na hobbita kocham Tolkiena i od dziecka czekam na ten film

Marcysiowa- parę dni temu pisałam o tych ciagłych pytaniach ludzi o płeć, jak ktos się dowiedział o ciązy to nie pyta jak się czujesz albo czy dziecko zdrowe tylko własnie o płeć, u nas jest już dziewczynka więc odrazu pojawia się komentarz że mąz by pewnie chciał syna, już nie moge tego słuchać siostra doradziła zebym zawsze odpowiadała że on marzy o drugiej córce, nic z tym się zrobić nie da ciekawość ludzka, W Twoim przypadku podwójnie skoncentrowana
madzia- bardzo mi przykro ze spędzisz ten ważny dzień sama, jesli mozemy ci wtedy jakos pomóc to pisz co ci na sercu lezy

anula- mnie ni boli, ale dziecko czuje jeszcze dośc delikatnie

natis
- sprubój ją ucisnąć ok. 2 cm, w jej prawo i ok w dół 5 od pępka, jak ból się nasili to może być wyrostek
 
Ostatnia edycja:
Ach te hormony.. :-( 21 stycznia jest rocznica śmierci mojego Taty :-( :-( a mąż mi właśnie napisał, że go nie będzie, bo znów kolejna delegacja.. wiem, że to nie jego wina, ale łzy same ciekną po policzku :-( :-(
Tulę madziu, niedługo i u mnie rocznica śmierci taty....

Aguska, będzie wszystko dobrze, kciuki zaciśnięte i to mocno !!

Natis, mam nadzieję, że jednak Twoja matczyna intuicja się myli....i to tylko tak, boli bo boli i przestanie .
Trzymam bardzo mocno za to kciuki ale jak tylko będziesz wiedziała dlaczego boli pisz ....
 
Natis, spokojnie, może to jednak nie wyrostek. Zawsze myślałam, że przy wyrostku ból jest ostry i pojawia się gorączka. U mnie w najbliższej rodzinie nikt nie miał nigdy wycinanego. A nie zaczęła ostatnio szybciej rosnąć? - tak mi jakoś przyszło do głowy. Może organizm tak reaguje?
 
MADZIA - przytulam mocno :)

ANULA - mnie brzuch prawie ciągle boli, aż dziwne jest jak przestaje. A po brykaniu Małej nie zauważyłam większego bólu, chyba, że daje po pęcherzu, wtedy uczucie jest co najmniej niemiłe.

DZIEWCZYNY - ja znów się martwię - tym razem moją Natalką (chciałam napisać córcią, ale mam już dwie ;-) ). Od 3 dni pobolewa ją prawy bok. W sumie chodzi, biega, bawi się, je normalnie, ale co jakiś czas mówi, że boli. Stawiam na wyrostek - sama miałam usuwany w dzieciństwie.
Nóżkę przyciąga do bródki i mówi, że boli tak samo. Gorączki nie ma. Jutro Darek pojedzie z nią rano zrobić leukocyty, no chyba, że poczuje się gorzej to podjedzie do szpitala.
Martwię się, bo nie dałabym rady być w domu, a ona tam... mam nadzieję, że to nie to o czym myślę...
to moze byc wyrostek ja miałam 3 razy bolacy odzywał się a potem po jakimś czasie uspokajał-nigdy nie był ostry-tzn taki zeby usówac
 
Robaczek święte słowa jeśli chodzi kobiety rodzące 20, 30... lat temu...

Ja narzekać na samą ciążę nie mogę, zero mdłości, krwawień... ale za to ja nie domagam: zaczynają się problemy z tarczycą, kręgosłupem bo mam stwierdzoną przepuklinę, no i ciągnięcie w pachwinach, a i męczę się w tempie ekspresowym, a jak się zdenerwuję to dzidzia szaleje i brzuch pobolewa...

Madzia tulę mocno, na pewno, jest Ci ciężko, ale w tych czasach tak ciężko o dobrą, dobrze płatną i co najważniejsze na stałe pracę, że trzeba bardzo się pilnować.... Mąż na pewno nie ma innego wyjścia...

Natisku ja mając 17 lat przeszłam zapalenie wyrostka, który jednak w efekcie nie rozlał się, ale przeszedł w naciek (35cm kw.) w jamie brzusznej. Moja młodsza Siostra miała wyrostek i znamy sposoby na rozpoznanie: ból nasilający się wtedy, gdy puścisz uciskającą to miejsce rękę, wzmagający się ból przy staniu na prawej nodze, bądź ustępujący, lżejący jeśli się leży i prawą nogę się trochę przyciągnie do brzucha... jeśli chcesz, to spróbuj to zrobić.... choć mam nadzieję, że to nie to i to jest tak jak któraś pisała efekt rośnięcia Natalki. Z resztą sama pisałaś, że to żywe, wiecznie biegające dziecko, może to od tego... rośnie, skacze i taki chwilowy ból...

MamaTrójki fakt, różne są zapalenia, ostre - wymagające natychmiastowej interwencji chirurgicznej i przewlekłe - które można leczyć farmakologicznie na początku, ale i tak trzeba go wyciąć w efekcie...

Ja to się zaczynam poważnie martwić moją tarczycą... :( w 2010 usunęli mi cały lewy płat (nowotwór, na szczęście niezłośliwy), nigdy nie brałąm leków, ten drugi płat pracował tak dobrze, że lekarze w szoku byli - wyniki lepsze niż u niejednej osoby z pełną zdrową tarczycą, a teraz w ciąży okazuje się, że wyniki lecą i za chwilę wkradnie się niedoczynność... na 31.01. zapisana jestem i do gin i do endokrynologa, pewnie dostanę Euthyrox (gin mi tak powiedział), boję się o Malutką.... :(

Jeśli chodzi o leki w ciąży to od początku mam tylko:
1 x kwas foliowy
2 x magnez + wit B6

i nic poza tym, mój gin powiedział, że organizm daje radę sam, bez wspomagaczy i wit. ciążowe zaleci dopiero wtedy gdy wyniki pokażą, że trzeba. Czytam Was i sama nie wiem czy to tak dobrze, że nic nie biorę...
 
ehhhhhhhhhhhhhhhh wykonczy mnie ta zgaga, biore tabletke zeby przestalo i za chwile znowu ten ogien w gardle... A jeszcze wyjełam pyszny bigos mamy roboty z zamrażarki na obiad po nim to juz chyba padne :D
 
hmm jakoś jestem mało cierpliwa .... Tosia zażyczyła sobie dziś naukę literek :p Ok wyjęłyśmy ładny zeszyt długopis z hello kitty, zabrałyśmy się za pisanie, koślawe bo koślawe - czego wymagać od czterolatki ... Jesteśmy przy E, przy czym największym wyzwaniem była literka C :/ hmmm jestem po filologii polskiej, niby wykształcenie do nauki mam ale hmmmm hormony szaleją a mnie szlag trafia, że to C pisze na wszystkie inne sposoby (do góry nogami, jak L, albo stawia kreskę ) i nie pojmuje, że to najłatwiejsza literka wrrr
 
reklama
No nie wiem, czy to C jest takie łatwe... A może poćwiczcie najpierw szlaczki, wzorki. Podrukuj jej (jak masz możliwość) takie kropkowane, żeby łączyła. Albo jej takie kropkowane może porób. Ale widać Tosia ma pęd do wiedzy - oby jej tak już zostało :happy2:
 
Do góry