reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Heheh Anula nie denerwuj się, i tak masz super, że czterolatka chce się uczyć pisać :) to niebywałe, bo raczej w tym wieku to zabawa tylko Dzieciom w głowie... Ja mam 10 letniego brata, który tak masakrycznie brzydko pisze, że krew mnie zalewa... i nie chce w ogóle się do tego przykładać... i uwierz... jego C też jest masakryczne, a jak widzę w jaki sposób pisze literę G i R to nie wiem czy śmiać się czy płakać...
 
reklama
Dzięki dziewczyny,

Też mam wielką nadzieję, że się mylę jak mówi ROBACZEK.
MORENA - ja też miałam usuwany wyrostek. Przebieg był podobny, najpierw 3 dni pobolewania a na 4 dzień mnie karetka ze szkoły zabrała i w 30 minut byłam na stole operacyjnym.

Jak wróciła ze szkoły to kazałam jej przyciągać nóżkę do klatki piersiowej i mówiła, że mocno boli.
Teraz znów mówi, że przeszło...

Darek pojedzie z nią dzisiaj na IP na Truchana. Przynajmniej ją zbadają, usg zrobią i będziemy spokojni.


ANULA - mi też ostatnio brakuje cierpliwości, szczególnie przy odrabianiu zadań z Natusią. Ona jest mądrą i bystrą dziewczynką, ale ma takiego lenia do nauki w domu, że oszaleć można.
Anula, tak jak mówi PALINDROMEA, są bardzo fajne książeczki do kupienia przygotowujące dzieci właśnie 4,5,6 letnie do nauki pisania. Ćwiczą rękę itd. Wszystko jest na zasadzie wykropkowanych szlaczków, figur, itp.
Moja Natalka też pierwsze próby pisania miała koszmarne - wg mnie, bo panie w przedszkolu się zachwycały, czego nie umiałam pojąć :-).
 
Ostatnia edycja:
Heheh Anula nie denerwuj się, i tak masz super, że czterolatka chce się uczyć pisać :) to niebywałe, bo raczej w tym wieku to zabawa tylko Dzieciom w głowie... Ja mam 10 letniego brata, który tak masakrycznie brzydko pisze, że krew mnie zalewa... i nie chce w ogóle się do tego przykładać... i uwierz... jego C też jest masakryczne, a jak widzę w jaki sposób pisze literę G i R to nie wiem czy śmiać się czy płakać...

Może będzie lekarzem? :-)
 
Heheh Anula nie denerwuj się, i tak masz super, że czterolatka chce się uczyć pisać :) to niebywałe, bo raczej w tym wieku to zabawa tylko Dzieciom w głowie...

MORENA - moja jak miała 4 latka to garnęła się do wszystkiego, chciała pisać, liczyć, czytać. Teraz ma 8lat i zagonić jej do nauki się nie da ;-)
 
hmm jakoś jestem mało cierpliwa .... Tosia zażyczyła sobie dziś naukę literek :p Ok wyjęłyśmy ładny zeszyt długopis z hello kitty, zabrałyśmy się za pisanie, koślawe bo koślawe - czego wymagać od czterolatki ... Jesteśmy przy E, przy czym największym wyzwaniem była literka C :/ hmmm jestem po filologii polskiej, niby wykształcenie do nauki mam ale hmmmm hormony szaleją a mnie szlag trafia, że to C pisze na wszystkie inne sposoby (do góry nogami, jak L, albo stawia kreskę ) i nie pojmuje, że to najłatwiejsza literka wrrr

haha skąd ja to znam, mój 7 latek kazał sobie zakupić dodatkową książkę do ortografii i wczoraj ćwiczyliśmy - na co wymienia się ó. wydawało mi się to trudne, ale ok uparł się - ja straciłam cierpliwość bo nie wiedziałam jak mu wytłumaczyć, kiedy Ó wymienia się na E lub A lub O.. jednym słowem masakra-na nauczycielkę się nie nadaje :-) No, ale po trudach i mękach jestem z niego dumna bo uporał się (aż) z dwoma zadaniami i zrobił je bezbłędnie (z moją małą pomocą:-))

ANULA - mi też ostatnio brakuje cierpliwości, szczególnie przy odrabianiu zadań z Natusią. Ona jest mądrą i bystrą dziewczynką, ale ma takiego lenia do nauki w domu, że oszaleć można.

Skąd ja znam tego lenia.. Eh bo jak można biedne dziecko zaganiać do nauki jak wokół tyle się dzieje-albo świeci słońce na dworze albo śniegu po kolana, a jak pada, to przecież w pokoju czeka tyle zabawek.. Oh a jaki on wtedy chętny do pomagania, byle by lekcji nie robić :-) Ile my już awantur przerobiliśmy :-( Teraz trochę się uspokoiło, bo Mateusz wie, że ja się denerwować nie mogę (tzn czasem o tym pamięta a czasem nie..)
 
Ostatnia edycja:
oj ona ma z tego mega frajde :p jest cwaniak bo kojarzy, że A jest podobne do 4 :p a że S jest podobne do 2 :p pisze ładnie mama, tata, Tosia hmm tzn ładnie jak na czterolatkę :p - pisze wspak jak sobie zapomni :p ehhhh (amam, atat) A szlaczków nie chce pisać, bo twierdzi, że to nudne " mama pokaż jak się pisze "..." " Ehhh a ja jestem głupia bo wymagam nie wiadomo czego :p Wydawało mi się, że mi łatwiej było się nauczyć, ale tylko mi się wydawało :p
 
Jeśli chodzi o leki w ciąży to od początku mam tylko:
1 x kwas foliowy
2 x magnez + wit B6

i nic poza tym, mój gin powiedział, że organizm daje radę sam, bez wspomagaczy i wit. ciążowe zaleci dopiero wtedy gdy wyniki pokażą, że trzeba. Czytam Was i sama nie wiem czy to tak dobrze, że nic nie biorę...

ja dostałam wit miesiac temu, tylko teraz zmienilismy na inne, bo hemoglobina zaczela spadac
a w tych jest dobrze przyswajalne żelazo - matruelle
moje leki - przeciwskurczowe, na podtrzymanie [juz mialam odstawiac, ale tez dziala przeciwskurczowo] i aspiryna - rozrzedza krew i dziala na jakiś hormon
nie masz czego żałować że tak mało masz, póki wyniki dobre nic wiecej nie trzeba
 
MORENA - moja jak miała 4 latka to garnęła się do wszystkiego, chciała pisać, liczyć, czytać. Teraz ma 8lat i zagonić jej do nauki się nie da ;-)

Nie chcę martwić mam przedszkolaków ale ....mój podobnie :) Jeszcze nie jest masakrycznie ale czasem, zwłaszcza pisanie, kilka linijek robimy godzinę :D W przedszkolu to fascynował się literkami i pisaniem.
Z czytaniem jest super - uwielbia czytać!

Natis, daj znać jak Darek wróci z IP z Natusią
 
Dzieło Tosi heh na dziś wystarczy :p DSC00074.jpg
 
reklama
Dzieło Tosi heh na dziś wystarczy :p Zobacz załącznik 531827

Pięknie :-) Kiedy to było... Prawie 4 lata temu.. No i za ponad 4 lata znów przed nami :-)


Natis daj znać po IP

Ja zaraz zmykam do lekarza.. stresuje się.. ale jeśli umyłam podłogi i nic mnie nie zabolało, to może wszystko ze mną ok i będę mogła wrócić do normalnego funkcjonowania oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :-)
 
Do góry