reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
olunia- ja też mam, mdłości- coś okropnego, w poprzedniej ciąży ustąpiły ok 11tc, zaraz po tym jak zamiast kwasu foliowego zaczęłam łykać witaminy, wydaje mi się że one trochę złagodziły mdłości dlatego teraz zaczęłam łykać je od poniedziałku, wydaje mi się że jest lepiej ale staram się też jeść niewielkie posiłki co 2h
 
sandy tak bardzo mi przykro :( trzymaj się ciepło :(
ja od dzisiejszych badan leżę w łóżku, zebrać się nie mogę, plan robienia pierogów spadł tylko na Ł :( I tak leżąc dziś oglądałam konferencję prasową premiera odnośnie zmian związanych z macierzyństwem i jest dobra wiadomość - załapiemy się na roczny macierzyński. Jeszcze nie wiem czy od razu będziemy mogły się zadeklarować na cały rok (80% płatny), czy przypadnie nam 26 tyg tj pół roku 100%, a kolejne pół roku płatne 60%. Mało istotne, ważne że będę mogła rok siedzieć z maluszkiem :) a to 20%, które mi przepada to i tak bym przejeździła więc na jedno wychodzi. Przynajmniej jedna dobra wiadomość. A i kolejna : mam cukier w porządku, a bałam się bo ostatnio jakoś podwyższony mi wychodził. I bardzo dziwne - mam za dużo żelaza (???), z Antonisią miałam wieczny niedobór heh
 
Hej dziewczyny. jak ja się okropnie czuje od wczoraj. Mam pytanie czy może któras z was miała może taki ból w klatce piersiowej że nawet mocniej nie moge nabrać powietrza. w nocy nie moge spać bo nie moge w żaden sposób sie położyć, ani na boku ani na brzuchu ani na plecach. jestem juz dzisiaj wykończona. jeszcze moi chłopcy się tak marudni że okropnie dają mi w kośc. Miłego wieczoru
 
a wie ktoś jak zasiłek macieżyński bo mnie się umowa kończy po 18tyg ciaży wiecprzedłuża mi do porodu a potem kop w tyłek-dalej będzie równy urlopowi czy po staremu będzie zasiłek?
 
MamaTrójki - z tego co mówili o tym macierzyńskim to osoby, które nie są ubezpieczone (licealistki, studentki, bezrobotne) mają mieć zasiłek opłacony przez państwo w wysokości 75% najniższej średniej. Tylko hmmm nie dotyczyło mnie to więc nie dosłuchałam jaki będzie to wymiar czasu. Mogłam coś pomylić, ale na pewno nie zostaną one zostawione same sobie. Ustawę musi jeszcze zatwierdzić parlament i prezydent, ale sprawa jest już raczej przesądzona. Myślę, że za jakiś czas albo w działach personalnych abo w necie będą jakieś konkrety podane.
 
reklama
do tej pory było chyba tak że macierzyński pobierało się do dnia zakończenia umowy, później składki płacił ZUS, ale nie miało się prawa do zasiłku. teraz po tych zmianach to już sama nie wiem jak będzie ... być może e dziale personalnym udzielą informacji, jeśli nie tam to skarbnicą wiedzy jest inspekcja pracy :)
 
Do góry