reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Witam :) u nas nocka fatalna nie wiem czy Tymek przespal 2 godziny ciagiem bez zgubienia smoka,lub noszenia i tulenie i nie wiem co jest. Goraczki nie ma, je faktycznie troszke mniej, ale tragedi nie ma. Moze to te zeby schodza sobie pomalutku i tak sie dzieje :-( Teraz odsypia


Meza mam do czwartku w domu wiec z gory przepraszam, ale mmnie byc mniej.

Anula - -STO LAT DLA TOSINKI :* pakowanie...achhhhhh ZAZDROSZCZE :-p

Justa
- -maz wie co dla nas najlepsze :-)

SLubny dzis ze znajomymi ida do kina na Hobbita, ja mialam z malym polazic po galerii i moze cos pokupic, ale juz sama nie wiem czy jechac i brac malego... Co tu tak pusto ??
 
reklama
Witam poświątecznie - też przejedzona , rozleniwiona i z mocnym postanowieniem dietowania :sorry2:
W swięta było tak ciepło u nas - 13 stopni na plusie , że w kominku paliliśmy świeczkę . Wczoraj cała rodzinka zjechała do nas , siedzieliśmy długo , kolędowaliśmy - fajnie było . A dzisiaj obchodzimy z mężem 15 rocznicę ślubu :-) - stare dobre małżeństwo :-) a i dorobek niezły :-). W zyciu bym nie pomyślałą , ze się tak rozmnożymy :-D.
Justa - jasne , ze szybciej wyzdrowiejesz :tak: Mąż ma rację - już kciukam za szybką poprawę zdrówka u Ciebie :tak:
Anula - ale macie fajnie z tym wyjazdem do Robaczka :tak:. My sylwestra we Wrocławiu spędzimy - z programem drugim TVP :-p. Sto latek dla Tosi !!!
Natis - Ty pracowita mróweczko , nawet w święta pracujesz - tyle gości !!!! Na wzruszające mama mama to ja jeszcze muszę poczekać , ale rączki Jasio już wyciąga ostro - bo to nosidupka w dalszym ciągu :tak:.
Gosiak - też się zastanawiałam nad wyprawą do sklepku ( u nas też wyprzedaże poświąteczne ) ale jak przeczytałam o tych tłumach u Ciebie to chyba zostanę w domu :sorry2:.
 
Cześć Kochane, jak tam wasze brzuchy? przeżyły świąteczne obrzarstwo?

Zaczne od siebie, bo Nina juz się dopomina o cyca, Święta jak święta z niektórymi chętnie idzie sie zobaczyć innych wolała bym udusić własnymi rekami:-D

Wczorajsza noc, masakra Nina spała łacznie 2 h a pozostałe nie płakała tylko WRZESZCZAŁA jak by ją ze skóry obdzierali, ni jak nie dało się jej uspokoić, Wychodzi jej naraz 6 zebów na to wygląda. Obudziła teściów i Ewkę więc z M. na 4 ręce nosilismy dzieci. Ewa zakatarzona, niewyspana poszła z tatą do sklepu a Nina teraz jak by lepsza, zaraz dostanie cyca to zobaczymy czy weźmie do buzi bo butle wypluwa.

Tak jak pisałam wcześniej, 23 odkryła co to znaczy obroty wiec kreci sie jak szalona i to w dwie strony a to duża różnica w porównaniu z leżącą i patrzącą w sufit panną.

Ja chora gardło, karat, mąż i Ewka też, oby nie przeszło w nic poważniejszego. Ide walczyć z Niną trzymajcie kciuki zeby się zęby wykluły.

anula- sto lat sto lat dla Twojej gaduły Tosi oby sie jej buzia nie zamykała przez kolejny rok!!!
 
Jeny ja przerywałam wychowawczy z miesięcznym wyprzedzeniem i od razu zaniosłam L4 jak miałam iść do pracy, też w ciąży byłam, a póżniej wszystko poleconym wysyłałam do pracy, pojechałam dopiero akt urodzenia zawieźć Bartka, bo po co mieli mnie oglądać kierownicy z brzuchem
 
Nie pojechalam, Tymek marudny i balam sie ze tezy godziny trwania filmu nie wysiedzi mi w wozku,a po wczorajszym chustowaniu plecy daja sie we znaki. Ale maz przed chwila dzwonil, ze dobrze zrobilam bo wczorajsze tlumy to nic przy tym co dzieje sie tam teraz.
Tymek znowu zasnal,az boje sie ze cos sie rozwinie bo kaszelek taki suchy ma no i 1,5 godziny temu wstal (a spal 2 godziny) no nic zobaczymy


Dzika - -zdrowka !!!!

MatkaEwa - -moze nie ma takich dzikich tlumow. Ja chyba zasiade i on line bede szukac :-)
 
asiulka - ale inna sytuacja jest z wychowawczym a inna z macierzyńskim. Wychowawczy można przerwać bez problemu, macierzyńskiego podobno nie. W kadrach mi powiedzieli, że zadeklarowanego macierzyńskiego przerwać się nie da bo Zus mógłby się upominać o zwrot wypłaconego świadczenia. Takie są podobno przepisy
Dzika - dziękuje :p choc ona mogłaby czasami siedziec cichutko :p I zdrówka dla Was
 
Ostatnia edycja:
dzięki dziewczyny, napisałam na forum infora i mi jakas księgowa odp :
W sytuacji, kiedy zaszła Pani w ciążę będąc na urlopie macierzyńskim, aby uzyskać prawo do 100 % zasiłku chorobowego do dnia porodu musi spełnić Pani warunek, który wynika z ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa – musi Pani wrócić do pracy przynajmniej na jeden dzień, zatem musi przerwać urlop macierzyński wrócić do pracy na jeden dzień i przekazać pracodawcy zwolnienie lekarskie do dnia porodu, a po porodzie przysługuje Pani urlop wypoczynkowy oraz zasiłek macierzyński z tytułu urodzenia drugiego dziecka. Dodatkowo będzie liczony urlop wypoczynkowy za czas przebywania na L4 oraz urlopie macierzyńskim. Pracodawca nie może Pani zwolnić.
można przerwać na szczęście, zapytałam czy mogę wybrac urlop zaległy po powrocie i od tego dnia wyślę L4, jeszcze będę pytac mojego pracodawcy co i jak...
natis teri zazdroszczę Wam
:tak: moja Lenka to dziecko cygana, wszystko jej jedno, uwielbia towarzystwo a ze nosi dupka z niej to jeśli jest noszona nie wnosi sprzeciwu:tak: a jeszcze jak np moja mama do niej guga gila kuka rośmiesza to az sie zanosi ze śmiechu co nie ukrywam wywołuje u mnie zazdrość jak cholera bo ja ostatnio jakos wymemłana, wykończona wiecznie spiaca nie mam tyle energii dla niej co babcia:sorry2: bona Ty nie jesteś zazdrosna o babcie ??? ja chyba jestem jakas wariatka.. myślę sobie ze gdybysmy mieszkali oddzielnie to wiadomo babcia babcią ale wracamy do domu a tu jednak dziecko z babcią na okrągło.. hmm


 
reklama
jeny mi w zus powiedzieli, ze rodzicielski dzieli sie na 3 czesci po 8 tyg i po kazdej czesci mozna zrezygnowac, ale pismo do zus trzeba zaniesc pismo na 2 tyg wczesniej. pozostale czesci mozesz wykorzystac w ciagu 36 m-cy od porodu.
mam nadzieje, ze jasno napisalam :-p sorki za bledy ale ktos na mnie siedzi i wymaga 100% :-pmamy :-p
 
Do góry