reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

u nas jest 500 funtow plus 190 na zdrowy tryb zycia matki to sa jednorazowe wyplaty potem jest rodzinne jezeli pierwsze dziecko to 20 funtow tyg kazde nastepne chyba 17 no i dodatek tax credit i working tax ale tu nie ma stalej kwoty uzaleznione sa od dochodów i roznych innych czynnikow

carmi ty juz jedna noga w szpitalu :D
 
reklama
A ja zmieniam troszkę temat.... chyba jestem czarownicą :wściekła/y: wykrakałam narzie pogodę ale jeśli dalej tak pójdzie to rodzę za tydzień w niedzielę :eek:
 
A ja istne szaleństwo jedzeniowe dziś :-)
koktaj z truskawek, a zaraz będę jadła zupę botwinkową, nie jadłam jej wieki, dodam że nienawidziłam zupy botwinkowej :szok: a teraz nie mogę się doczekać aż się zrobi :-D:-D
 
No czesc dziewczynki!!

W nocy tak mnie bolal brzuch i plecy ze z bolu gryzlam poduszke,nad ranem przeszlo dalej mam skorcze ale juz male i w wiekszym odstepie czasu,oj wydaje mi sie cos ze bedzie jak z Viki,do konca niepewnosc:wściekła/y:
 
Co do becikowego w Anglii to te 500 funtow dostaniesz ale pod warunkiem, ze nie zarabiasz powyzej pewnej kwoty a ta granica to praktycznie najnizsza krajowa. Ja jestem juz na macierzynskim z Anglii, bo mozna go wziasc na 11 tygodni przed terminem porodu ale z tego co widze to becikowe mi sie nie nalezy. Do tego dostalam odmowna odpowiedz co do tych 190 funtow poniewac zdecydowalam sie rodzic nie w Anglii. Ja nie dostane nic.:no: Dobrze, ze chociaz macierzynskiego nie maja prawa mi zabrac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
kurcze troszkę wam zazdroszczę choć z jednej strony niepewność ale z drugiej coś już się zaczyna dziać .... ja już się nie mogę doczekac :) choć boję się porodu chyba wolę mieć go już za sobą :)
 
Co do becikowego w Anglii to te 500 funtow dostaniesz ale pod warunkiem, ze nie zarabiasz powyzej pewnej kwoty a ta granica to praktycznie najnizsza krajowa. Ja jestem juz na macierzynskim z Anglii, bo mozna go wziasc na 11 tygodni przed terminem porodu ale z tego co widze to becikowe mi sie nie nalezy. Do tego dostalam odmowna odpowiedz co do tych 190 funtow poniewac zdecydowalam sie rodzic nie w Anglii. Ja nie dostane nic.:no: Dobrze, ze chociaz macierzynskiego nie maja prawa mi zabrac.


Anavel ale moj M nie zarabia najnizszej krajowej jestesmy powyzej 25000 tys rocznie i dostalismy normalnie Znajomi zarabiaja jeszcze wiecej i tez dostali


ps. kurcze zamiast wcisnac cytuj wcisnelam edit sorki
 
reklama
Agatko my tez cos kolo tego ale nie mamy dzieci na utrzymaniu, moze dlatego....Dzieki za informacje, jeszcze to sprawdze. Liczylam praktycznie tylko na te 190 funtow ale mnie z tym rozwalili. Moj mowi, ze mam sie juz tym nie zajmowac tylko myslec o porodzie bo nerwy mi niepotrzebne. Ale to troche wkurza...
 
Do góry