reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

dzięki - kadrowe u nas średnio się orietują :-D tylko kurcze to skąd to się wzieło że część kobiet nie dostaje L4 i że niby 2 tyg. przed teminem jak nie chcesz to pracy to musisz iść na macierzyńskie ?

Z tego co wiem to ten macierzyński nie jest obowiązkiem tylko możliwością, można zarówno wziąć urlop wypoczynkowy jeśli takowy jest...
 
reklama
ale jestem zła:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: dostałam dziś pismo z zusu ze kobietom w ciazy przysługuje 270 dni l-4....tylko ze mi te 270 dni mija miesiac przed porodem ( wczesniej miałam problemy z kregosłupem a pracuje po 16 godzin na dobę) i tłumacze dzis tej kobiecie ze 270 dni mija mi w maju a termin mam na czerwiec:angry::angry::angry: a ta zdziwiona ze jak to możliwe...jestem pewna ze nawet nikt tego tam dokladnie nie przeczytał:angry: no i w końcu powiedziałazebym w czwartek zadzwoniła bo musza jeszcze raz t dokumenty moje przejzec.....szok po prostu co tam sie dzieje

Moni_ju daj proszę znać jak dostaniesz odpowiedź z zus-u. Ja też jestem w podobnej sytuacji, 270 dni mija mi 30 kwietnia a termin mam na 30 maja (przed ciążą byłam na zwolnieniu i nie ma ani dnia przerwy przed zwolnieniem ciążowym). Jakiś czas temu pytałam w zus-ie co z tym fantem zrobić, pani powiedziała że powinnam zdobyć oświadczenia od lekarza, który przed ciążą wystawiał mi zwolnienie, że choroba juz wyleczona i nie miała zwiążku z ciążą oraz od gina, od kiedy jestem w ciąży i że wcześniejsze zwolnienia nie miały zwiążku z ciążą i złożyć to do pracodawcy (bo mnie cały czas płaci firma).
Zapytałam czy są jakies druki to zdziwiona wzruszyła ramionami. Powiedziała że właściwie to jak pracodawca mnie poprosi to mam te pisma uzyskać.
Szczerze mówiąc postanowiłam na razie siedzieć spokojnie i czekać. Najwyżej jak nie dostanę kasy za maj to wtedy zaczne za tym chodzić.
Uff, ależ sie rozpisałam :-D mam tylko nadzieje że w miarę z sensem ;-)
 
witam was

mi dopiero prad wlaczyli bo od rana nie mialam,siedzialam w ciszy myslalam ze cholery dostane.dobrze ze chociaz siostra wpadla na kawke i z obiadkiem to juz robic nie musialam.pogoda piekna u mnie.czekam na mezula zeby go na spacer wyciagnac.
boze tak czytam ze macie juz wyprawki gotowe,torby popakowane,ciuszki itd.a ja nie mam nic procz 7szt body ktore siostra mi kupila i lozeczka tez od siostry.ale musze sie w koncu zabrac za zakupy bo po ostatnim pobycie w szpitalu tak mnie lekarz pocieszyl,ze moge urodzic wczesniej bo ten moj szkrab juz sie pcha.wiec trzeba budzet zliczyc i na zakupy wyruszac:-)
pozdrawiam was
 
Ja po ostatnich wybrykach mojej malej,tez sie w koncu wzielam i zaczelam pakowac dzisiaj torbe do szpitala,dla dzidzi juz spakowalam,jeszcze tylko kosmetykow brakuje,a dla mnie tez pare rzeczy ale jak tylko deszczyk przestanie padac,marsz do sklepu,niewiem dlaczego mam takie przeczucie ze TO wczesniej sie wydarzy,moze temu ze dzidzia jest duzo aktywniejsza w brzuszku niz Viki byla,no i daje mi niezle popalic,no ale w koncu juz 35 tydz :szok: u mnie sie zaczal wiec nigdy nie wiadomo.
 
JA tez juz po woli bede torbe pakowac. Dzisiaj bylismy w szkole rodzenia:-D i dostalismy liste co trzeba spakowac:tak:Mialam niezly ubaw jak J mi pomagal oddychac to nie moglam sie skupic tylko sie smialam. A po za tym bardzo milo.

Dzisiaj wrocilam do pracy:zawstydzona/y: echh juz mi sie nie chce a to jeszcze 6 tyg.
 
Witajcie

Kluseczka ja mialam podobnie, moj maz tez skupiony patrzy na sie brzuch czy dobrze oddycham a ja od śmiechu nie moge sie powstrzymac, my drugie zajecia mamy w środe , juz nie moge sie doczekac.

dobra zmykam, bo nachodzilam sie dzisiaj i zaraz mi stopy odpadną , :sorry:








 
Witam wszystkie mamuski.Właśnie dołączyłam do waszego grona.Będę szczęśliwą mamusią bliźniąt 26 czerwca.Pozdrawiam wszystkich bardzo goraco.

Witam i gratuluję :-)


Ja dzisiaj miałam baaardzo kiepski dzień.... ;-( Źle spałam w nocy a od rana niewiedziałam czy mam siadać na kibel czy do niego wymiotować... Mówię Wam koszmar... kończyło się siadaniem z miską w rękach... musiałam coś wczoraj zjeść nie tak skoro mnie tak brało, co zjadłam to oddałam. Teraz boli mnie okropnie żołądek, dodatkowo niunia jest strasznie ruchliwa i mi po nim ładuje co chwilkę... w sumie boli to trudno powiedzieć, raczej mam takie skurcze na nim, mam nadzieję, że jutro przejdzie i że to nie jelitówka :-(
 
Dzień dobry.
Ja mam już wszystkie maluchowe ubranka poprane, wyprasowane, posegregowane i pochowane, ale to przez to, że od 2 tyg już nie pracuję i wyszukuję sobie jakieś zajęcia by świra nie dostać :rofl2:
Jeśli chodzi o torbę do szpitala...wczoraj przegladałam listę "niezbędnych rzeczy" :-D Bardzo śmieszna wydała mi się:laugh2:
8 kaftaników
8 pajacyków
6 małych prześcieradeł
4 kocyki
9 piżam dla mamy itd.:-D
Zaczęłam zastanawiać się czy ja będę dzła do szpitala rodzić czy może jakaś pidżama party sie szykuje ;-)
 
reklama
Dzień dobry.
Ja mam już wszystkie maluchowe ubranka poprane, wyprasowane, posegregowane i pochowane, ale to przez to, że od 2 tyg już nie pracuję i wyszukuję sobie jakieś zajęcia by świra nie dostać :rofl2:
Jeśli chodzi o torbę do szpitala...wczoraj przegladałam listę "niezbędnych rzeczy" :-D Bardzo śmieszna wydała mi się:laugh2:
8 kaftaników
8 pajacyków
6 małych prześcieradeł
4 kocyki
9 piżam dla mamy itd.:-D
Zaczęłam zastanawiać się czy ja będę dzła do szpitala rodzić czy może jakaś pidżama party sie szykuje ;-)

Ta lista to taka jakby na 3 tygodnie..., rzeczywiście śmieszna :-p
 
Do góry