reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

reklama
Witam

U nas dzis pogoda pod psem, nic sie nie chce.
Niedlugo przenosimy corcie do jej pokoiku. Pokoik pelen zabawek a ona dalej spi u nas w sypialni. Narazie rozmawiamy z nia na ten temat nie ejst zbyt chetna do przeprowadzki. Narazie musimy sprawic jej jakas szafke czy polke na zabaweczki i jais fajny rysumneczek nad lozeczko i wtedy bedzie wielka przeprowadzka :-) Troche sie tego obawiam, ale wole teraz niz zwlekac do ostatnej chwilii.

Poprzegladalam dzis ciuszki dzidziusia ktore podostawalam i wszystkie roze i koronki spakowalam do torby;-) juz nie beda potrzebne:tak: sprezentuje kolezance lipcowce :-):-)

Z dzidziusiowych rzeczy mam juz:
lozeczko, materac, 2 komplety poscieli, 3 przescieradelka, 3 reczniki, 2 rozki, nosidelko samochodowe, wszytskie potzrebne kosmetyki, wanienke, pieluszki tetrowe, spirytus do pepuszka, witaminki.

Musze jeszcze dokupic:
Komode, ubranka (bo te co mam to zrobilo ich sie bardzo malo), nozyczki i obcinacz do pozanokci, szczotka do wloskow, smoczek, wozek, kocyk, pampersy i przewijak jakis i karuzela nad lozeczko. Butelek narazie nie kupuje bo mam zamiar karmic piersia.

maggieness gratuluje samych dobrych wiesci:tak::-)

Kurcze troszke za wczesnie te kwietniowki sie rozdwajaja no nie.

Co do naszego pekania to ja wolalabym byc przy koncu niz na poczatku ;-)Nie planuje wiecej dzieci i chce sie ta ciaza nacieszyc maksymalnie dlugo :-D :-) Ale nigdy nic nie wiadomo ;-) Sandrusie tez chcialam jak najdluzej w sobie nosic i mala zabka pchala sie na swiat w 38 tc ;-)
 
Smoczka z zalozenia nie kupuje - moze sie uda, ze Tymek bedzie bezsmoczkowy :-D
Papersy kupilam ostatnio bo byla jakas oszolamiajaca promocja :-D, padlo na Huggiesy
Karuzela - karuzeli nie kupuje, ale za to skusze sie na mate dla dzidziucha...
Karmic piersia tez zamierzam, ale butelka moze sie przydac, rozne sa sytuacje kiedy to mamusia nie moze :-(

Ja smoczek kupie w razie czego. Sandra gdyby smoka nie miala to by mi przy cycky 24/h siedziala. Lubiala sie do cycusia przytulac i juz :tak:a tak to przynjamniej troche swobody mialam ;-)

Pampersy ja tylko z pampersa :tak: nie wiem czemu ale zadne inne do mnie nie przemawialy i przeciekaly :baffled:

Karuzele kupue koniecznie corcia uwielbiala przy niej zasypiac i wpatrywac sie w nia a potem do niej gawozyc :-):-):-):-) Ale mialam na sprezyne wiec co chwila latalam do pokoiku, teraz kupie na baterie :-)

Mate juz mam od kolezanki :-) Sandra natomiast takiej maty wogole nie lubila. Co dziecko to inne upodobania hehe ;-)

Masz racje z ta butelka.
Przy corci mialam wiecej czasu na zajmowanie sie tylko nia i butelki wogole nie uzywalam. Nie chcialam podawac bo sie nasluchalam i naczytalam, z ejak zicko polubi smoczek i buteklke to bedzie slabiej ciaglo mleko matki i wtedy byc moze z epokarm zaniknie, uparlam sie i pol roku wytrzymalam tylko cycem karmic. Traz tez mam taki zamiar ale nigdy nie wiadomo co z tego zamiaru wyjdzie :sorry2:
 
Tau ja tez probowalam roznych pieluszek ale jednak te pampersa jakies takie najfajniejsze byly ;-)
No ale troszke czasu minelo wiec moze sie cosik zmienilo ;-) Wyprobujemy i zobaczymy. Na dzien dobry jednak kupie Pampers rozmiar 2.

Co do laktatora to trudno cos mi radzic bo ja nawal mleka mialam caly czas.
Kupilam laktator jakis zwykly reczny i okazal sie do du...y szybciej odciagalam reka niz tym laktatorem. A po odciagnieciu cora i tak nie chciala mojego mleka z butelki wiec dalam sobie z odciaganiem spokoj. Teraz ogladalm sie za laktatorem firmy Avent, ale czy go kupie to jeszcze nie wiem.
Wogole sie nie zastanawiam nad butelkami, laktatorami czy sterylizatorami. Wyjdzie w praniu i jakby co to zawsze mzona fokupic.
 
Cześć laseczki!
Dłuuuugo mnie nie było, ale dopiero pół godziny temu zainstalowali nam internet;-)
Mam trochę do nadrobienia, ale nie mam dzisiaj siły na to, bo coś od kilku godzin boli mnie głowa. Więc chciałam się tylko przywitać i ( jakby kto pytał - to u mnie wszystko ok;-)). Odezwę się niedługo! A na razie życzę miłego wieczoru!
 
Co do laktatora, u nas w Poznaniu ( pewnie w innych miastach też ) jest wypozyczalnia laktatorów elektrycznych firmy Medela. Miałam taki laktator przy Hubercie. Ściagałam mleko cały czas i przynajmniej sobie rąk nie przemęczałam. Naprawde bylam zadowolona z tego sprzętu. Musiałam kupić zestaw "końcówek" ( mam do dziś ), a sam laktator wypozyczyłam.
 
Cześć laseczki!
Dłuuuugo mnie nie było, ale dopiero pół godziny temu zainstalowali nam internet;-)
Mam trochę do nadrobienia, ale nie mam dzisiaj siły na to, bo coś od kilku godzin boli mnie głowa. Więc chciałam się tylko przywitać i ( jakby kto pytał - to u mnie wszystko ok;-)). Odezwę się niedługo! A na razie życzę miłego wieczoru!

Witaj i nadrabiaj :tak:

A czy laktatora to nie powinnyśmy kupować w momencie jak się okaże, że jest problem? Skąd mam teraz wiedzieć czy będzie potrzebny?
 
Ja generalnie uwazam ze laktator jest wazny, wiadomo ze przyda mi sie kiedy bede musiala na chwilke wyjsc, odciagnac pokarm i zostawic komus by nakarmil. Jakos nie wyobrazam sobie by robic to recznie.
 
Jak czytam co juz macie przygotowane...to:zawstydzona/y::zawstydzona/y:ja nie mam nic, bo jeszcze tyyyle czasu...Mam tylko wiedze i doswiadczenie :-p:-pkilka ciuszkow ale takich wyjsciowych...body ani pajacykow nie mam, lozeczka i wozka nie mam, pampersow(no moze Stasiowe...ale troszku duze sa:unsure:)przewijaka nie mam, i pierdoleczek (grzebienia, nozyczek.butelki.smoczka.)tez nie mam...karuzeli ani maty:no:poscieli , recznikow i rozkow:rolleyes2: :huh:pieluch tetrowych, przescierael i kosmetykow:no:
O fuck...chyba musze sie wybrac na zakupy :-p:-p:-p
 
reklama
Czesc dziewczynki!!

U mnie caly dzien dzisiaj byl bardzo zajety ,az maz musial wziasc dzien wolny tyle bylo do zalatwienia,ale na szczescie wszystko poszlo sprawnie..:-)

Z rana mialam glukoze no i godzinka stracona,pozniej wizyte u gina bo dotychczas prowadzil mnie lekarz rodzinny,z dzidzia wszystko dobrze serduszko slicznie bije,mala rosnie zdrowo,z mamusia tez wszystko okay.
Po poludniu jeszcze musialam odnowic ubespieczenie zdrowotne bo tutaj daja tylko na pare lat,no a pozniej zlozylismy jeszcze wnioski na paszporty bo tez sie pokonczyly,no i dopiero padnieta wrocilam do domu,dzidzia szaleje w brzuszku,chyba po tej glukozie:-):-)

Martusia
Viki ma dopiero 19 m ale juz w nastepny tydzien tez przenosimy ja do jej nowego pokoiku,wlasnie robimy w nim malowanko,powiekszamy szafy,lozko i komode juz mamy wybrana nic tylko kupic,tez sie obawiam jak Viktoria zareaguje na to zmiane,ale jesli nie bedzie chciala spac w lozku to moze na pare m. zostawimy jej lozeczko,bo dla malej mam kolyske do 6m.no ale moze bedzie dobrze:-D:-D:-D

Co do laktatora,to ja tez po porodzie mialam straszny nawal mleka,a mala z poczatku za bardzo nie chciala pic,wiec przez pierwsze tyg.co chwila byl w ruchu,mnie bardzo sie przydal,a i nie zawsze mozesz zabrac maluszka ze soba to mozna mleczko sciagnac..ja mialam elektryczny z Avent i byl okay.:happy:

Uciekam klasc Viki spac i siebie przy okazji,bo ten dzien mnie wykonczyl.Dobrej nocy:-):-):-)
 
Do góry