reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2009

Aga gratuluje i powodzenia w praktyce
Carmi bóle brzuszka w ciąży czasem sie zdarzają np moja psiapsiółka jest w 7 miesiącu i od początku tak ją boli brzusio , no ale przez to jest na l4 a z dzidzią wszystko dobrze , jeśli chcesz to moge podpytać mojego ginka o bóle ?
Tacjanka no to czymam kciuki za jutro ;-)
 
reklama
Carmi rzeczywiscie jakiegos niefarta masz do tych lekarzy, co za dupek:wściekła/y:
Jak tak dalej bedzie, to watpie w to, ze cos sie zmieni w DE i bedzie wiekszy przyrost naturalny, tym bardziej, ze za zlobek czy przedszkole takie kwoty sie placi, ze glowa boli:szok:, a Merkel tak obiecywala, ze sie duzo zmieni w polityce prorodzinnej:baffled:

Aga, wiesz, ze w Geesthacht dopiero w zeszlym roku powstal pierwszy zlobek!!!:baffled: Na dodatek podania do niego trzeba wysylac juz na kilka m-cy przed porodem najlepiej, a i wtedy nie wiadomo, czy zalapiesz sie na miejsce...chore.
Te 10€ Kindergeld wiecej to tez sobie moga w d*** wsadzic, co to jest. Nawet paczki pieluch za to chyba nie kupisz...
Cale szczescie ten Elternzeit teraz jest. A propos wychowawczego, czy jesli pracowalam nalezy mi sie jeszcze dodatkowo jakies Erziehungsgeld, czy to TYLKO dla bezrobotnych matek?

Z lekarzami mam pecha faktycznie, zaluje, ze z ciaza nie poszlam do kobiety, bo co faceci moga o tym stanie wiedziec :dry:

Andzia, mozesz sie zapytac, jak najbardziej, ale takie pobolewania to ja mam prawie ze od poczatku. Te bole, ktore przez ktore siedze jeszcze w domu, to pojawialy sie po kilku godzinach siedzenia przy biurku i trwaly praktycznie non stop do tej 20, zanim nie wrocilam do domu. Nie pomagalo wstawanie. Zreszta na czeste przerwy w pracy sobie pozwolic nie moge, bo wtedy z robota nie wyrabiam i narzekaja.
Teraz jest lepiej, ale te bole wracaja, gdy tylko posiedze dluzej w jednej pozycji, czy poleze. Momentami tak mocno, ze sie ruszyc nie moge, musze odczekac by przeszlo. No i czesto wtedy mam brzuch twardy.
Na bole plecow mam dostac jakas akupunkture, ale nie wiem kiedy.
 
Andzia, mozesz sie zapytac, jak najbardziej, ale takie pobolewania to ja mam prawie ze od poczatku. Te bole, ktore przez ktore siedze jeszcze w domu, to pojawialy sie po kilku godzinach siedzenia przy biurku i trwaly praktycznie non stop do tej 20, zanim nie wrocilam do domu. Nie pomagalo wstawanie. Zreszta na czeste przerwy w pracy sobie pozwolic nie moge, bo wtedy z robota nie wyrabiam i narzekaja.
Teraz jest lepiej, ale te bole wracaja, gdy tylko posiedze dluzej w jednej pozycji, czy poleze. Momentami tak mocno, ze sie ruszyc nie moge, musze odczekac by przeszlo. No i czesto wtedy mam brzuch twardy.
Na bole plecow mam dostac jakas akupunkture, ale nie wiem kiedy.

Carmi wizyte mam 23 i napewno niezapomne , podpytam go co z takimi bólami - mój gin to naprawde równy chłop napewno coś doradzi .
 
szkoda, ze mi osobista wizyta u niego nic nie da, inaczej wybralabym sie nawet do Sosnowca :-)

acha, biore caly czas magnez, od paru tygodni nawet zwiekszona dawke, bo brzuch sie za czesto napinal.
 
Mangi gratuluję synusia.
Basia trzmam za Ciebie kciuki.
Aga gratuluję.

Ja dzisiaj padam ze zmęczenia. Od rana malowaliśmy z innymi rodzicami w szkole klasę. Wszystko mnie boli, a na dodatek martwię się tym, że w tym czasie było też malowane farbą olejną, po przyjściu do domu wypiłam pół litra mleka aby oczyścić organizm, ale boję się aby nie zaszkodziło to maluszkowi. Jutro pójdę od czasu do czasu tam zaglądnąc tylko, ale siedzieć już tam nie mam zamiaru. Na dodatek teraz mi głowa pęka pewnie ze zmęczenia.:-(
Mam nadzieję, że wszystko będzie OK z maluszkiem.:-(
Na dodatek dzisiaj mój Z zrobił mi wielką przykrosc. Czasami go zupełnie nie rozumiem.
 
Aga, wiesz, ze w Geesthacht dopiero w zeszlym roku powstal pierwszy zlobek!!!:baffled: Na dodatek podania do niego trzeba wysylac juz na kilka m-cy przed porodem najlepiej, a i wtedy nie wiadomo, czy zalapiesz sie na miejsce...chore.
Te 10€ Kindergeld wiecej to tez sobie moga w d*** wsadzic, co to jest. Nawet paczki pieluch za to chyba nie kupisz...
Cale szczescie ten Elternzeit teraz jest. A propos wychowawczego, czy jesli pracowalam nalezy mi sie jeszcze dodatkowo jakies Erziehungsgeld, czy to TYLKO dla bezrobotnych matek?

Pewnie, ze Ci sie nalezy. 67% pensji netto przez calutki roczek. Beda Ci naliczac z ostatnich zarobkow, wiec sie nie przejmuj. Te 300 euro przez rok sa tylko dla kobiet, ktore byly juz na bezrobotnym bedac w ciazy.
 
Ja też uwielbiam te placuszki mam przepis i zaraz wrzuse go na stronke , kucharzcie i smakujcie.

No to mnie wyreczyłaś. Jeszcze nie zagladałam na ten przepis, ale pewnie to to samo :-)

A ja mialam dzis szczesliwy dzien, zdalam w koncu torie na prawko bezblednie i jestem super hiper szczesliwa. Facet z urzedu sprawdzajac moj test caly czas bacznie mi sie przygladal i kazal oddychac, cobym mu nie urodzila:-D:-D:-D. Dowcipnis:-D Jeszcze tylko praktyka, mam nadzieje, ze dam rade z tym brzucholem:tak:

Gratulacje. Teraz to juz z górki :-)

Carmi wizyte mam 23 i napewno niezapomne , podpytam go co z takimi bólami - mój gin to naprawde równy chłop napewno coś doradzi .

Ja tez ide do gina 23 :-)

szkoda, ze mi osobista wizyta u niego nic nie da, inaczej wybralabym sie nawet do Sosnowca :-)

acha, biore caly czas magnez, od paru tygodni nawet zwiekszona dawke, bo brzuch sie za czesto napinal.

Nie wiedziałam, że magnez na tego typu skurcze tez działa. Rozumiem, że gin Ci go przepisal.

Mangi gratuluję synusia.
Basia trzmam za Ciebie kciuki.
Aga gratuluję.

Ja dzisiaj padam ze zmęczenia. Od rana malowaliśmy z innymi rodzicami w szkole klasę. Wszystko mnie boli, a na dodatek martwię się tym, że w tym czasie było też malowane farbą olejną, po przyjściu do domu wypiłam pół litra mleka aby oczyścić organizm, ale boję się aby nie zaszkodziło to maluszkowi. Jutro pójdę od czasu do czasu tam zaglądnąc tylko, ale siedzieć już tam nie mam zamiaru. Na dodatek teraz mi głowa pęka pewnie ze zmęczenia.:-(
Mam nadzieję, że wszystko będzie OK z maluszkiem.:-(
Na dodatek dzisiaj mój Z zrobił mi wielką przykrosc. Czasami go zupełnie nie rozumiem.

Ty nie szalej z tym pedzlem tam za bardzo i nie wdychaj tych oparów. Przecież jak widzą, że w ciązy jesteś to Ci odpuszcza te roboty.
 
Nie wiedziałam, że magnez na tego typu skurcze tez działa. Rozumiem, że gin Ci go przepisal.

nie przepisywal, a kazal sobie kupic :)
Magnez polecil mi jeszcze poprzedni gin, Polak, jak opowiadalam, ze mnie czasem kluje w podbrzuszu. Dziala jak nospa w sumie. A przedawkowac go nie mozna, bo jakby brac go za duzo, to moze wystapic najwyzej biegunka. Moj obecny gin zwiekszyl mi teraz dawke, skoro skurcze mimo tego wystepuja czasem. Ale mowil ze do 4-5 tygodniowo moge miec.
I w sumie powiem Ci, ze jak czasem zapomne na wieczor wypic, to bole sie przypominaja o sobie...

Aga, czyli Erziehungsgeld jest dla bezrobotnych, a to dla mnie to bedzie Elterngeld? Bo cos podczytywalam, ze przez pierwsze 6 m-cy nalezy sie jeszcze dodatkowo iles tam Erziehungsgeld zaleznie od zarobkow przed porodem.
 
reklama
Do góry